Novo pri Tušmobilu IX.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.317
294
83
39
Ljubljana
pa drgač si zadovoljen?

men jutr prenesejo cifro na tuš
grin1.gif
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Jaz sem iz : all inclusive takrat šel na FREE40, pa sem full zadovoljen. Ta paket je tudi full dober za 15 € ( vse po 1500). Pa še od konkurence imam XL ZATE - 55 €.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.868
113
Glede paketov se nima kaj očitat tušu, je gladki zmagovalec na vseh področjih.

Problem je prekinjanje in nedosegljivost, ter seveda obupno počasno delovanje mobilnega interneta. Če nekoga to ne moti, potem je tuš jasna izbira, če pa je nekdo picajzlast, pa nima kaj drugega kot mobitel...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Problem je prekinjanje in nedosegljivost, ter seveda obupno počasno delovanje mobilnega interneta.

Prekinjanja in nedosegljivosti sam ne opažam, se pa strinjam, da mobilni internet ni na nivoju konkurence - ne zaradi hitrosti ampak zaradi precej manjšega UMTS omrežja, ki povrhu marsikje (še?) ni 900 MHz. Ampak za maile, FB, odpiralne čase ipd. pa vsaj meni zadošča. Za kaj več pa tako ali tako raje poiščem WiFi in grem s laptopom na net.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.868
113
A nisi ravno včeraj rekel, da tam na AC med MB in Ptujem, pri Marjeti, prekine?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pa ti veš kje vse je prekinilo pri Simobilu? Če bi po prekinjanju/odsotnosti signala sklepal pokritost Slovenije, bi rekel, da imajo pokrito nekje polovico SLO
tongue-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.868
113
Ne vem več, pa me niti ne zanima, pač omenil sem to točko, ker vem, kar se dogaja tu. No, spomnim se, da je simobil prekinjal na relaciji MB - LJ nekje pred enim tunelom, samo to je bilo pred 3 leti.

Se pa mi tudi dogaja, da mi v kleti doma prekinja, pa čeprav je dovolj črtic in se ne premikam.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
S tem postom bi se pa strinjal s teboj. Mi uporabniki gledamo pokritost ozemlja - površine , in ne prebivalstva. To kar operaterji oglašujejo, lahko odvzamemo cca 20 % in dobimo realno sliko pokritosti.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Problem je prekinjanje in nedosegljivost, ter seveda obupno počasno delovanje mobilnega interneta.

Prekinjanja in nedosegljivosti sam ne opažam, se pa strinjam, da mobilni internet ni na nivoju konkurence - ne zaradi hitrosti ampak zaradi precej manjšega UMTS omrežja, ki povrhu marsikje (še?) ni 900 MHz. Ampak za maile, FB, odpiralne čase ipd. pa vsaj meni zadošča. Za kaj več pa tako ali tako raje poiščem WiFi in grem s laptopom na net.

Tudi sam nimam težav s perkinitvami in nedosegljivostjo, sem jih imel prej na Simobilu več. Kar se pa mobilnega interneta tiče pa tko, vedno bo kaj za po jamrat, sej tud Mobitel nima neke vrhunske hitrosti. Jaz tam kjer ga rabim in sem dejansko prek telefona priklopljen mi normalno dela, zakaj več pa se vedno preklopim prek wifija in teh točk je sedaj vedno več. Mi pa itak že na telefonu javi, da imam možnost priklopa na wifi, se preklopim in zadeva laufa na ta način.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.868
113
Pred leti...to je torej 3 leta nazaj...sem naredil test s simobil omrežjem in mobitelovim....peljal sem se iz MB v LJ in vmes laufal torrent na telefonu.

Na mobitelu je bila lepo hitrost 130Kbps, ne vem niti če je kaj prekinilo, vsaj opazno ne, medtem ko je simobil nonstop metal ven, pa hitrost tudi bila samo EDGE.

Za tušmobil pa recimo vem, da v Mariboru, pobrežje, sploh ne dela tekoče mobilna TV, ker se zaradi prezasedenosti omrežje slika nonstop zatika in buffera. torej je tam omrežje v krizi, čeprav je, spet, polno črtic.

Verjamem, da se je od takrat dosti spremenilo, ampak jaz še vedno prisegam na mobitel, kar se tiče kvalitete. Ker je pa trenutno ne rabim, sem pa na tušmobilu
wink-1.gif
pa itak je dandanes že tak, da je wifi na voljo skoraj na vsakem koraku.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Si povedal svoj point. Smo te razumeli. Pa tudi te finte 3 leta nazaj oz. dve leti nazaj. To so pravljice za lahko noč. Če dobro pogledaš je v zadnjih 2 letih največ na svojem omrežju naredil prav Tušmobil. Pa lahko obračaš zgodbo kakor želiš. Ostala dva pa spita na preteklih lovrikah. Jaz vedno pravim zakaj bi plačeval več če mi to kar mam tukaj zadostuje in plačujem veliko manj. In sem zadovoljen.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.868
113
No..lahko ti povem, da mi je tudi prej, dopoldna, v centru Ptuja, kar nehal delat internet. Prvo je delal normalno, potem pa je kar nehal. Čeprav sem resetiral telefon. Premaknil se v tem času nisem. Poskusil sem ene 5x, potem pa sem obupal.

Ko pa sem se kasneje odpeljal malce vstran, pa je spet delalo.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Glede paketov se nima kaj očitat tušu, je gladki zmagovalec na vseh področjih.

Problem je prekinjanje in nedosegljivost, ter seveda obupno počasno delovanje mobilnega interneta. Če nekoga to ne moti, potem je tuš jasna izbira, če pa je nekdo picajzlast, pa nima kaj drugega kot mobitel...

V bistvu ne gre za to, a te moti ali ne, pač pa ali živiš/se giblješ na območju, kjer te težave so, ali ne. Večina uporabnikov tuša ni na teh območjih, ker tisti, ki so bili, so zaradi težav šli pač drugam jasno. No nekateri so vseeno na teh območjih pa potrpijo, jaz ne bi no.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.868
113
Jaz sem na takem področju in rajši potrpim, saj nisem nek pimp, da bi mi morala vedno delovati linija...še preveč smo zadnje čase na telefonih in je pravi mir, če kdaj ne dela
wink-1.gif
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Jaz sem iz : all inclusive takrat šel na FREE40, pa sem full zadovoljen. Ta paket je tudi full dober za 15 € ( vse po 1500). Pa še od konkurence imam XL ZATE - 55 €.

Glede na to, da uporabljaš dva operaterja, si opazil kakšno razliko med njima v uporabi storitev, signal, itd. ?


Lp.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Tako ti bom odgovoril hitro in jedrnato: Ko bo cela Slovenija pokrita 100 % površine - ne prebivalstva, z gsm, umts, lte, bo delalo zanesljivo, bo vredu in bom zadovoljen v mojem primeru, sem pripravljen plačevati tudi več naročnine. Za sedaj je pa tako, kjer se nahajam imam rajši Tušmobil, signal je ali ni, je gsm ali umts, pri Simobil pa preklaplja, ven meče, več problemov imam z njimi. Tudi z Mobitelom nisem bil zadovoljen s signalom, imam samo zaradi zte 4G (40 GB v naročnini), ki smo dobili na predstavitvi. Po speedtestu podatkov - net, sem najbolj zadovoljen z Mobitelom, imajo najmanj odstopanja.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.