Novo pri bobu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.009
339
83
www.svetidej.com
No ko primerjaš Mobitel. Ker je Itak Džabest bil pod ceno in operater imel nad 50% je bilo vse kul. Tušmobilu se je gradnja zaradi tega popolnoma zaustavila med 2009 in 2010. Omrežje se je počasi gradilo, m@ je s nacionalnim roamingom služil.

Druga je bila zgodba o Vegi. Pred letom 2007 so si cene zaključevanje klicev definirali operaterji sami. Tako sta si Mobitel in Si.mobil med seboj nižala, Vegi pa tega nista pustila. Ratalo jima je izgon Vege iz trga. Kaj se je naredilo potem? Mobitel je zvišal ceno za 1 €, Si.mobil 1 mesec kasneje tudi za 1 €. Pa obratno je tudi bilo. Cene so se lepo večale, dobički operaterjev pa višali.

Da ne govorimo o Telekomovi infrastrukturi in hišni znamki SiOL.

Pa še nekaj nisi opazil. Zaradi boba je Si.mobilova blagovna znamka od 10 do 20% dražja, kot je bila brez boba. Da ne govorimo da je Si.mobil hotel uvesti letno nadomestilo. Klici v domače omrežje se definira kot tuje omrežje (Si.mobil => bob)!? Sej to je ena in ista firma, enaki ljudje furajo obe blagovni znamki... In kaj je najbolj žalostno pri bobu je številka 090. Naj bo za povpraševanje ponudbe številka 090, vendar za težave omrežja ter za reklamacijo računov ni treba imeti 080 ampak navadno 040 številko. Če je napaka iz vaše strani, klica ne bi smeli zaračunati tistemu uporabniku.

Zgodb, kot je sedaj Si.mobil in bob je nešteto. Vedno je bil rezultat še višje cene in ustavitev nadaljnega razvoja.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Raje se vprašaj kje je denar, ki nam ga je "nakradel" Mobitel v teh letih? kdo se je tu okoristil na naš račun.
www.vlada.si - tu nekje bi moral biti spisek vseh "tajkunov", od leta 1990 dalje, ki so se napajali iz nacionalnega interesa in socialnega dialoga.
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Glej, ljudje imajo izbiro. Nihče jih ne tepe in ne prisiljuje iti na Bob.
Enim je bolj všeč cenejše telefoniranje, drugim pa zastojn dnevna psihoterapija s klicem na zastojn klicni center, tretjim da HSDPA vleče tudi v postojnski jami ne glede na ceno, spet drugim vsega po malo za pametno ceno.

Razvoj se pa ustavi predvsem takrat, ko bodisi ni denarja, bodisi gre za popolni monopol. Na srečo nekateri skrbe za prvo plat, da bi se spet zgodila druga plat pa tudi ni videti. Kakor izgleda, bo Telekom šel stran od državne hiše, da se napolne proračunsko luknjo in takrat tudi ne bo več nobenega konflikta interesov države kot lastnika in regulatorja. Razvoj torej bo. Seveda s strani tistih, ki bodo imeli denar zanj. Drugi bodo pa pač odpadli.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ok, imaš pač svoje poglede na zadevo.

Zakaj pa mi nikoli ne poveš, kako je mogoče, da ta zadeva normalno špila v Avstriji? bob namreč
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
svetidej,..marsikaj kar ugotavljaš v tem postu je razlog da je lahhko cena minute 4c in da znamka nima zgube,..
podobno ponudbo si lahko omisli tudi tuš,.. nihče jim ne brani,..

l.p. b
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.009
339
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
svetidej,..marsikaj kar ugotavljaš v tem postu je razlog da je lahhko cena minute 4c in da znamka nima zgube,..
podobno ponudbo si lahko omisli tudi tuš,.. nihče jim ne brani,..

l.p. b
Sej to je problem. Nočem, da se to širi na Mobitel in Tušmobil. Operater naj se predstavlja navzven z eno blagovna znamko. V tej zgodbi sem proti infrastrukturnim operaterjem, ampak za ponudnike storitev AmisMobil, Telemach, Izimobil, Debitel.

Problem ni dobiček. Problem je, da Si.mobil postavlja neenakovredne pogoje. Kot če imaš svoje podjetje in pri enem podjetju kupiš material za 300 €. Prodajati ga ne moreš pod 400 €. To podjetje, ki ti prodaja material pa isti izdelek trži po 250 €.. Mislim, da ne bi bili zadovoljni.

Borovnica bojim se ravno domino efekta. Operaterji s omrežjem bodo vsi zagnali take operaterje. Glavno blagovno znamko pa podražali za 50%. Dobiček operaterjev pa rastel. Zaradi tega bo SI.mobil letos povečl svoj dobiček za okrog 10 mio EUR na okoli 35-40 mio EUR. Zaradi povečanja cen osnovne blagovne znamke imajo večji dobiček, pa čeprav bob dela s izgubo.

Če preden je bob prišel na trg če se spomnite sem bil enako oster do vipovega Tomato in t-mobilovega bonbona. Isti razlogi. Operaterji s infrastrukturo takega operaterja ne bi smeli imeti. Vse pakete ponujati pod eno blagovno znamko. Mene paketi bob ne bi motili, če bi jih SI.mobil imel na glavni znamki. Problem sta 2 blagovni znamki in s tem mutni poslovi. Govorite o prenosu številk iz Si.mobila na bob. Ja ljubi jezus. Nič se ne zgodi, ker na www.npch.si še vedno ostane, da si pri Si.mobil d.d. Samo paket se spremeni. Pa še APEK ne definira boba kot operaterja.

Dokler bom jaz živ bom opozorjal na take malverzacije. Ne bom odnehal. Zapomnite, bolj ko je nepravično, več zadev ustvarjam. www.mobilna-telefonija je nastala samo zaradi tega - zaradi nepravičnosti v medijih in na forumih. Pomembna so le dejstva in nič drugega.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zakaj je v Avstriji enaka cena za bob? ali celo kje bolj ugodna v kakšnem paketu?
 

Brooks

Pripravnik
1. maj 2012
75
0
6
Citat:
Uporabnik Brooks pravi:
Support je totalno v podnu. To ne rihtam zase ampak je vseeno preveč komplikacij. Prvič pride GLS, ne pokliče prej, plačam in zahteva številko osebnega dokumenta od osebe, ki bo sklenila naročnino. Seveda je bil prijazen in sva se zmenila da mu po SMSam ta podatek, vendar tega nisem opazil.
Pride potem drugič GLS s pogodbo in prenosom številke SPET ne pokličejo (čeprav so mi rekli na supportu da pokličejo). Ker ni nikogar pusti kuverto s pogodbo in prenosom v nabiralniku. Kličem support kaj zdaj s to pogodbo in jo moram pomailat ali poslati po pošti.
To še ne bi bilo tako bedno, če ne bi ob poskusu aktiviranja s priloženo kodo javljalo napako. Namreč poslali so mi 14-mestno in ne 15-mestno kodo. Kličem spet support in bodo posredovali "tehnikom" za katere ne vedo koliko časa bodo rabili. Sedaj mineva že 4. dan. Katastrofa, milijon klicev in misli za tistih 10€ na mesec manj.

Primer Mobitela. Včeraj zvečer kličem za en problem, ki so ga res morali posredovati tehnikom. Danes me opoldne že kličejo nazaj.

Vseh teh kolobocij ne bi bilo, če bi postavili vsaj en mini office, kjer prideš, daš 15€, daš 2 podpisa, ti aktivirajo in prenašajo številko in je to to. Bog ne daj da je kaj narobe, saj je support porazen.

Danes me kličejo da je paket aktiviran. Par dni po mojem postu sem še enkrat klical support kdaj bo in mi je povedal da tehniki rabijo 10-15 dni za ureditev stvari. Mislim, come on.

O Mobitelovi zadevi pa prav tako par dni zatem, ko so me že naslednji dan kontaktirali njihovi tehniki, me kontaktirajo ponovno da so posredovali težavo podjetju, ki je ustvarilo in jim tehnično laufa aplikacijo rokovnik. Žal naprava pošilja čudna sporočila po določenem kontaktu in se komunikacija ne more nadaljevati tudi potem, ko sem izbrisal kontakt pri katerem se je ustavilo. Naprave tudi nimajo uradno podprte, čeprav jo prodajajo in NI cigla, zato sem z njihovim odzivom zadovoljen.

Dobil sem še dodatno potrditev zakaj sam ne bom šel iz Mobitela, četudi je drugje kak evro ceneje.

Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik Brooks pravi:
Primer Mobitela. Včeraj zvečer kličem za en problem, ki so ga res morali posredovati tehnikom. Danes me opoldne že kličejo nazaj.

Vseh teh kolobocij ne bi bilo, če bi postavili vsaj en mini office, kjer prideš, daš 15€, daš 2 podpisa, ti aktivirajo in prenašajo številko in je to to. Bog ne daj da je kaj narobe, saj je support porazen.
Še vedno imaš (ima tvoj prijatelj) opcijo mobitel. Pa bomo vsi zadovoljni in brez težav.

Na tako neumno repliko nima smisla drugače odgovarjati kot tako.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
No saj je lepo to, za vsakogar nekaj. Meni je šlo k bobu brez problema, GLS pa me je tudi poklical preden je prišel in to obakrat. Kar se tiče supporta pa sem ga v zadnjih desetih letih klical 2x, tako da tudi če ga ni.
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
Zakaj rabijo 2x hodit?

Ni dovolj, da ti prinese pogodbo za podpisat? Ali ste mogoce narocili se sim kartico preko neta?
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Koliko časa traja da pošljejo pogodbo če sem jo danes izpolnil in koliko časa traja da se prenese številka?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Si jo tudi poslal?
smile-1.gif

Par dni pa dobiš po pošti.
 

cool_B

Zelenc'
26. okt 2012
8
0
1
Hm, 18.10. sem izpolnil prijavo preko spleta za mini bob, do danes se ni oglasil še nihče z GLS-a...a to zmeri traja tako dolgo? Poleg sem namreč izpolnil tudi obrazec da obdržim staro številko, pa očitno vse skupaj ne bo opravljeno do konca meseca, kot sem predvideval. Se da kje preverit kako daleč je vse skupaj, al se sprijaznit, pa čakat?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik cool_B pravi:
Hm, 18.10. sem izpolnil prijavo preko spleta za mini bob, do danes se ni oglasil še nihče z GLS-a...a to zmeri traja tako dolgo? Poleg sem namreč izpolnil tudi obrazec da obdržim staro številko, pa očitno vse skupaj ne bo opravljeno do konca meseca, kot sem predvideval. Se da kje preverit kako daleč je vse skupaj, al se sprijaznit, pa čakat?

Pri meni je GLS-ovec prisel naslednji dan po oddaji online prijave ... Drugace pa poklici na 080 680 680

bob-20121026-180747.jpg
 

cool_B

Zelenc'
26. okt 2012
8
0
1
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik cool_B pravi:
Hm, 18.10. sem izpolnil prijavo preko spleta za mini bob, do danes se ni oglasil še nihče z GLS-a...a to zmeri traja tako dolgo? Poleg sem namreč izpolnil tudi obrazec da obdržim staro številko, pa očitno vse skupaj ne bo opravljeno do konca meseca, kot sem predvideval. Se da kje preverit kako daleč je vse skupaj, al se sprijaznit, pa čakat?

Pri meni je GLS-ovec prisel naslednji dan po oddaji online prijave ... Drugace pa poklici na 080 680 680

bob-20121026-180747.jpg

Z Boba sem dobil odgovor, da je bila pošiljka odpremljena 19.10. preko TNT dostavne službe (??) in naj se obrnem na njih...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik cool_B pravi:

Z Boba sem dobil odgovor, da je bila pošiljka odpremljena 19.10. preko TNT dostavne službe (??) in naj se obrnem na njih...

Jaz bi se vseeno obrnil na bob in njim tezil... Saj ni tvoj problem, ce izberejo salabajzersko dostavno sluzbo ... in konec koncev... tracking stevilko imajo oni, saj so oni posiljatelj ...

Lahko ti je pa dostavljalec pustil kje kaksno obvestilo, ker te ni bilo doma in si ga spregledal... Tako je bilo pri mami... Dostavna sluzba je prisla naslednji dan po oddaji, a mami ni opazil listka v nabiralniku... Sele v ponedeljek ga je opazila in poklicala ter se zmenila za ponovno dostavo v torek ...
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.163
4
38
Maribor
Naroči še en paket. Če ti slučajno prideta dva, pa enega zavrni.
Jaz se ne bi zezal z njimi, pa iskal njihovih pošiljk.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.