Novo pri bobu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Brooks

Pripravnik
1. maj 2012
75
0
6
Support je totalno v podnu. To ne rihtam zase ampak je vseeno preveč komplikacij. Prvič pride GLS, ne pokliče prej, plačam in zahteva številko osebnega dokumenta od osebe, ki bo sklenila naročnino. Seveda je bil prijazen in sva se zmenila da mu po SMSam ta podatek, vendar tega nisem opazil.
Pride potem drugič GLS s pogodbo in prenosom številke SPET ne pokličejo (čeprav so mi rekli na supportu da pokličejo). Ker ni nikogar pusti kuverto s pogodbo in prenosom v nabiralniku. Kličem support kaj zdaj s to pogodbo in jo moram pomailat ali poslati po pošti.
To še ne bi bilo tako bedno, če ne bi ob poskusu aktiviranja s priloženo kodo javljalo napako. Namreč poslali so mi 14-mestno in ne 15-mestno kodo. Kličem spet support in bodo posredovali "tehnikom" za katere ne vedo koliko časa bodo rabili. Sedaj mineva že 4. dan. Katastrofa, milijon klicev in misli za tistih 10€ na mesec manj.

Primer Mobitela. Včeraj zvečer kličem za en problem, ki so ga res morali posredovati tehnikom. Danes me opoldne že kličejo nazaj.

Vseh teh kolobocij ne bi bilo, če bi postavili vsaj en mini office, kjer prideš, daš 15€, daš 2 podpisa, ti aktivirajo in prenašajo številko in je to to. Bog ne daj da je kaj narobe, saj je support porazen.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
A to je nujno?
A ni tko, da če tega ne nardim, potem so pač klici po 4 cente (ko polnim za 5 €).
Jst nameravam nardit prijavo čez kakih 10 dni, do takrat je še dosti denarja na Mmobilu.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Citat:
Uporabnik Brooks pravi:
Primer Mobitela. Včeraj zvečer kličem za en problem, ki so ga res morali posredovati tehnikom. Danes me opoldne že kličejo nazaj.

Vseh teh kolobocij ne bi bilo, če bi postavili vsaj en mini office, kjer prideš, daš 15€, daš 2 podpisa, ti aktivirajo in prenašajo številko in je to to. Bog ne daj da je kaj narobe, saj je support porazen.
Še vedno imaš (ima tvoj prijatelj) opcijo mobitel. Pa bomo vsi zadovoljni in brez težav.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
A to je nujno?
A ni tko, da če tega ne nardim, potem so pač klici po 4 cente (ko polnim za 5 €).
Jst nameravam nardit prijavo čez kakih 10 dni, do takrat je še dosti denarja na Mmobilu.

ce ni na narocnino so klici po 6,9 c za ostalo pa rabis aktivacijo pogodbe
b
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Ja, sem napačno zapisal naročniško ceno , ne predplačniške.
Ker se bo tak šlo na naročnino, samo je treba mal počakat, če bo kaka pametna ponudba
smile-1.gif
da ne bo treba po 10 dneh v klicni center klicat...
 

flajr

Pripravnik
27. sep 2007
375
0
16
Zakaj na moj.bob.si na stanju tekoče porabe za klice v Simobilovo omrežje v zadnjem tednu piše "Klici v BOB"?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.009
339
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik angeleyes pravi:
Na bobovi strani piše da so klici pri predplačniškem bob paketu po 6,6c tukaj
7 dni kot kaže ko je Izimobil znižal ceno prenosa podatkov. Namerno uničevanje konkurence.

Drugače se pa mora preden se spremenijo cene dati 30 dni obvestilo o spremembi cen. Še tukaj ne igrate po pravilih.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Ksz...

Ko sem odsel s SiMobila na Bob sem 'ostal' tudi brez Moj.simobil .. Kaj pa arhiv placil in to?! :/
 
Nazadnje urejeno:

pablo

Pripravnik
3. jun 2008
149
0
16
Zaračunali so mi - opcija internet 1gb - 5,78 + davek = 6,9 eur... zakaj pravijo 5eur?
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik pablo pravi:
Zaračunali so mi - opcija internet 1gb - 5,78 + davek = 6,9 eur... zakaj pravijo 5eur?

Jao... pa ne ze spet ...
bonk.gif
Verjetno si prvi mesec in dobil prvi racun... In ze x-krat je bilo napisano... Berite, za katera obdobja velja racun ... To ti pise na levi strani na racunu ... Narocnina se placuje za naprej... in ker si sklenil sedaj, so ti verjetno zaracunali sorazmerno za tekoci mesec in celotno narocnino za naslednji mesec ...

Takole nekako izgleda racun ... in z rdeco sem obkrozil lokacijo podatka o tem, za katero obdobje so ti zaracunali dolocene storitve ...

20121021-by7rnt5n8kki3s6e4i769ww3m9.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Citat:
Uporabnik angeleyes pravi:
Na bobovi strani piše da so klici pri predplačniškem bob paketu po 6,6c tukaj
7 dni kot kaže ko je Izimobil znižal ceno prenosa podatkov. Namerno uničevanje konkurence.

Drugače se pa mora preden se spremenijo cene dati 30 dni obvestilo o spremembi cen. Še tukaj ne igrate po pravilih.

Zakaj?

Saj pa 6,6 je še daleč na 3,88 do koder je možno iti...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.009
339
83
www.svetidej.com
Ko je Izimobil spustil ceno prenosa podatkov na 0,068 €/MB je Si.mobil samo za 1 teden znižal ceno za boba? Naključje? Plus ni na svojih straneh prej objavil obvestilo o spremembi cen, ki bi veljala za 30 dni?

vse "legalno", samo posledice bodo vidne šele za nekaj let. Mislim, da klicni center s 090 postaja realnost za vse operaterje. Pa kakšen operater manj. Zgodovina se ponavlja.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zanimivo a ne, da lahko Izimobil zniža ceno in najbrž še kdo... "Plinska" zgodba je v Sloveniji pravilo, vsi nas odirajo na vsakem koraku.

Te pa ne razumem. Logično je, da je vsak vesel nižje cene, ti pa braniš višje in neko "konkurenco".
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.009
339
83
www.svetidej.com
Izimobil za gostovanje pri Mobitelu plača:
čez 0,04 €/min za vsak klic
čez 0,02 €/SMS za vsak poslan SMS
denar od dohodnih klicev pobere Mobitel.

Če Izimobil zniža ceno gre pod ceno, ki jo plačuje Mobitelu in s tem bi Izimobil delal čisto izgubo. Da ne omenim, da je potrebno plačati zaposlene, vzdrževati cel sistem, dati denar za razvoj.

Take cene kot jih ima bob si lahko privoščijo le infrastrukturni operaterji, ki lahko to izgubo od nekje drugje pokrijejo. Operaterji brez omrežja pa nimajo te izgube kje pokriti.

Ista zgodba je bila pri paketu Mobitel Itak Džabest. Ja super nizka cena. Ampak kaj iz tega sledi. Vsi na Mobitelu ter s tem Si.mobil in Tušmobil propadata. Kaj ko se število operaterjev zmanjša? Cene letijo v nebo. Ti gledaš kratkoročno, ampak daljnoročno so uporabniki na izgubi.

bob lahko dela povsem legalno. Si.mobil naj registrira podjetje bob d.o.o. In Si.mobil tem podjetju ponuja iste pogoje kot T-2ju, AmisMobilu in Mmobilu. Pa naj to podjetje dela dobiček.

Drugače je Izimobil znižal ceno, ker Mobitel s septembrom ni več operater s pomembno tržno močjo in je Mobitel Izimobilu pocenil prenos podatkov. Prejšnja cena se mi zdi, da je m@ pobral okrog 0,35 €/MB.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Lej, meni se zdijo določene zadeve smešne.

Konkurenca je lahko le med tistimi, ki imajo lastna omrežja, torej Mobitel, Simobil, Tuš, je še kakšen?

Izi mobil pa debitel ipd. priveski Mobitelovega omrežja so dejansko Mobitel, ki lahko z nekimi drugačnimi paketi, akcijami telefoni, mogoče dobijo kakšno stranko, sicer pa je to strel v koleno za potrošnika.

Jaz gledam dolgoročno, pri Mobitelu sem bil 11 ali 12 let in mi je v tem času na letni ravni pobral okoli 400 EUR oderuških klicev. Za en soliden avto sem jim pustil v teh letih.

Govorim seveda le o prihranki napram sedanjemu operaterju.

In žal te res ne razumem.

Zakaj bi bili potrošniki na slabšem, če cenejo kličemo in nam denar ostaja?

Pozabljaš, da imamo tudi EU. Sramota je to, da je morala EU porezati cene in da so pred tem sms stali pri Mobitelu več kot sedaj po celi Evropi.

Sicer pa, kdo sploh uporablja Izi mobil, kaj je to, ni to Jankovičev "operater" iz Mercatorja? Al je tisto M mobil.

Takega, ki nima svojega omrežja, ne moreš resno jemati, ker je vedno podrejen na cene gostovanja.

Cene ne bodo letele v nebo, ker bom sicer lahko vzel npr. A1 in klical po sloveniji po EU tarifah. Menda nočeš povedati, da bomo imeli višje cene kot v EU? no go.

Raje se vprašaj kje je denar, ki nam ga je "nakradel" Mobitel v teh letih? kdo se je tu okoristil na naš račun.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.