4g+ lock Samsung s8

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Doma cca 600 m od bazne postaje ( z naravnimi ovirami majhen hribček in gozd ) na S8 telefonu na določenih mestih ulovim 4g + signal ki pa hitro preklopi nazaj na 4g ker nimam možnosti optike razmišljam o LTE-A internetu preko Simobilovega signala ( trenutno imam SIM kartico za test od BOBA). Ali lahko kako zaklenem 4g+signal na telefonu?

Ko sem spraševal na A1 za Ultro so mi rekli da pri nas ne omogočajo paketa.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
599
311
63
Doma cca 600 m od bazne postaje ( z naravnimi ovirami majhen hribček in gozd ) na S8 telefonu na določenih mestih ulovim 4g + signal ki pa hitro preklopi nazaj na 4g ker nimam možnosti optike razmišljam o LTE-A internetu preko Simobilovega signala ( trenutno imam SIM kartico za test od BOBA). Ali lahko kako zaklenem 4g+signal na telefonu?

Ko sem spraševal na A1 za Ultro so mi rekli da pri nas ne omogočajo paketa.
Mogoče je pa bazna preobremenjena in bi omrežje počepnilo če bi uporabljal Ultro?
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Ja čist možno da je preobremenjena, zato pa testiram da se prepričam. Sem včeraj testiral cca 100 do 300 m od bazne kjer ni fizičnih ovir pa sem se povezal 70 Mbps DL , 40 Mbps UL . V povprečju pa 40/20. Mi je pa tudi v bližini bazne včasih preklopilo na 4g
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.490
2.040
113
Ko sem spraševal na A1 za Ultro so mi rekli da pri nas ne omogočajo paketa.

Da se zmenit, samo dost siten moraš biti, da dobiš opremo. Jaz sem parim zrihtal, imajo sam 4G na bazni ostajo, res da sem jim dal za 1 teden svojo opremo, da se je res stestiral, potem se je pa kamot dobilo A1 Ultra.

Prvi ima 2680m od bazne postaje, povezava 120-160/50Mbps, drugi 1230m od bazne postaje 90/40Mbps, tretji 960m od bazne postaje/povezava 380/160Mpbs, vsi vseh treh ni bil mogoče A1 ULTRA, prezasedena centrala ali pa predaleč....kao.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.332
3.429
113
4G lock ne gre na telefonih ,zaradi tega ker se uporablja kot telefon in more biti sposoben zagotoviti govorni promet.

Pri modemih pa gre BP 4g routerji ,pri nekaterih še frekvenco lahko zakleneš .
 

andraz201

Pripravnik
12. okt 2022
39
9
8
Da se zmenit, samo dost siten moraš biti, da dobiš opremo. Jaz sem parim zrihtal, imajo sam 4G na bazni ostajo, res da sem jim dal za 1 teden svojo opremo, da se je res stestiral, potem se je pa kamot dobilo A1 Ultra.

Prvi ima 2680m od bazne postaje, povezava 120-160/50Mbps, drugi 1230m od bazne postaje 90/40Mbps, tretji 960m od bazne postaje/povezava 380/160Mpbs, vsi vseh treh ni bil mogoče A1 ULTRA, prezasedena centrala ali pa predaleč....kao.
Si to prek telefona, chata ali na poslovalnici? Tle je na telefonu kazalo za 1 teden 5g, zdaj ne, 4g signal je pa top.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.490
2.040
113
Si to prek telefona, chata ali na poslovalnici? Tle je na telefonu kazalo za 1 teden 5g, zdaj ne, 4g signal je pa top.

2x preko poslovalnice, 1x preko osebe, ki dela na A1 tehnični pomoči in razvoju. Preko chata ali telefona se nič ne zmeniš, ker se nobenim ne da preverjat, če je kakšna opcija....itd.

Zato sem jaz posodil svojo A1 Ultra zunanjo enoto, da so lahko tehniki videli, da dela vredu A1 Ultra in potem so odobrili na tej lokaciji.


Če imaš 4G top signal, potem bi moral imeti dobro povezavo, drugače pa imaš 14 dni testno obdobje in boš videl.
 

andraz201

Pripravnik
12. okt 2022
39
9
8
2x preko poslovalnice, 1x preko osebe, ki dela na A1 tehnični pomoči in razvoju. Preko chata ali telefona se nič ne zmeniš, ker se nobenim ne da preverjat, če je kakšna opcija....itd.

Zato sem jaz posodil svojo A1 Ultra zunanjo enoto, da so lahko tehniki videli, da dela vredu A1 Ultra in potem so odobrili na tej lokaciji.


Če imaš 4G top signal, potem bi moral imeti dobro povezavo, drugače pa imaš 14 dni testno obdobje in boš videl.
hvala za info, na mestu kjer je hibridni modem speedtest med 200-300 DL/30-90 UP(re:do sim), se bom pozanimal na poslovalnici ko pojdem kdaj mimo :D
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Tekom analiziranja signala ugotovil meni zanimivost. Signal je boljši pod skalnatim klifom s tem da je skalnati klif obrnjen stran od bazne postaje. V bistvu dela signalno senco
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Tekom analiziranja signala ugotovil meni zanimivost. Signal je boljši pod skalnatim klifom s tem da je skalnati klif obrnjen stran od bazne postaje. V bistvu dela signalno senco
ti moraš testirat doma in to točno tam kjer bo modem stal. sem bil par let uporabnik mobilnega modema. telefon na kavču full hitrost, modem 3m stran pa zlo bogo... sem ga imel najprej skritega v omarici pod tv, pa se je tudi dosti poznalo na hitrosti. pa nihanja v hitrosti so bila na tedenski bazi, ne glede na vreme. pa sem blizu antene. pa se je včasih vseeno odločil povezat na drugo bolj oddaljeno... če ti že telefon bolj tako-tako lovi, bi rekel, da ne bo dobro delalo. ali pa s kako dodatno zunanjo anteno.