Novo pri bobu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
I

Izbrisan uporabnik #488

Tudi Telekom je težki ropar, čimprej proč, če so možnosti za kakšnega trojčka ipd..

To se mora slej ko prej sesuti oz. bi se moralo pa se napajajo v javnem sektorju in še kje in imajo stalen vir dohodkov.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Tako primerjavo bi lahko naredila tudi velika večina uporabnikov Simobila in ugotovila, da jih tudi oni, v primerjavi z bobom, kradejo?
 

LOFFELSPIEL

Pripravnik
10. jul 2012
33
0
6
Kolega je na simobililu od kranja do ljubljane do šentviškega prebora, ga konstantno dol meče....

jebeš najmodernejše omrežje, simobil je podn... mobitel bistveno dražji, se ve zakaj. Da o nesposobni službi računovodstva ne govorim enostavne napake odpravljate mesece in pošiljate špeh računov za vsako cifro posebej...

za kozlat..... Če nebi poznal omrežja simobil, bi šel takoj na bob... Ampak vaše omrejžje je nekaj takega, kot bi se po ukw radijski postaji pogovarjal.......

Smo že reklamirali um am um am bomo preverili..... to je to..... in še danes isto sranje. Da dol meče na avtocesti grem pa stavit, da ne boš u prazno mlatil, da to ni res. In točno vem kje prekinja.....

Ko slišim, za vaš ultramoderen način me srat prime...... in to iz prazne riti.....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V predmestju Maribora se lahko z mobitelovim ključkom za internet samo nekje počohaš (Pekre), Če ne bi videl in uporabljal, ne bi verjel. Dodatna antena ne pomaga, obupno.

Boba uporabljam od začetka in težav z omrežjem NI, le na vlaku 1x ni bilo signala, tam pa tudi ostali niso imeli, pred Ljubljano.

Tako da kot uporabnik Boba lahko rečem, da omrežje deluje povsem normalno in po pričakovanjih.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Tako primerjavo bi lahko naredila tudi velika večina uporabnikov Simobila in ugotovila, da jih tudi oni, v primerjavi z bobom, kradejo?

Verjetno res, čeprav ga čez lupljenje Mobitela ni.

Poglej samo njihov paket npr. Mobi, kjer je klic 20 centov na minutu, simobil ima pa na paketi Simpl 11 centov.

Tako da, Mobitel je povsem nekonkurenčen.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Citat:
Uporabnik LOFFELSPIEL pravi:
Da dol meče na avtocesti grem pa stavit, da ne boš u prazno mlatil, da to ni res. In točno vem kje prekinja.....

nočem karkoli kontrirat, samo pri Mobitelu tudi dol meče na AC relacija KR-LJ, klasika je npr pri cestninski postaji na Vodicah... pa imam 3G izključen tako da se mi ne izgovarjat na preklaplanje.

Skratka, Mobitel, Tušmobil, oboje sem že doživel, da mi je dol metalo pri Vodicah. In če mi bo še pri Simobilu-Bobu se ne bom kaj dosti sekiral. Raje ob koncu leta potegnem črto na pozitivni bilanci 100eur in pač "požrem" tisto ko me dol vrže ravno takrat ko govorim po telefonu pri Vodicah...kar je pa sicer zelo redko.
 

ambient

Pripravnik
9. mar 2011
162
0
16
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
mobitel=telekom=država=dokapitalizacija, anyone?

Če ma država v lasti NLB in železnice še ne pomeni, da je vse kar je državnega gnilega in potrebuje dokapitalizacijo. Telekom dela sorazmerno dobro...
 

ambient

Pripravnik
9. mar 2011
162
0
16
Lej kot potrošnik ti je verjetno "najboljše" podjetje tisto, ki je najcenejše. Če si malce bolj zahteven upoštevaš še kvaliteto storitve in si recimo pripravljen plačati še malce več...če pa si lastnik podjetja, ti je bistven posloveni rezultat. Sej se strinjamo, da je Telekom tržno podjetje, katerega glavni cilj je delanje dobička, ne pa čim cenejša storitev za svoje kupce?

PS: Sicer pa glede nekonkurenčnosti ni ravno tako, da bi imel Telekom proste roke pri določanju cen, ker ga regulira APEK, kateri na poenostavljen način zagotavlja, da uporabniki drugih operaterjev kličejo ceneje v Telekomovo omrežje, kot Telekomovi v njihovo. To nima nobene veze s stroški, politiko itd., ampak zgolj zato, ker je bil pač Telekom prevelik, tako imenovano podjetje s prevladujočo tržno močjo in ga je potrebno regulirat. Zato ni nič "slabega" če jim tržni delež pada, ker se bodo tako znebili nadzora APEKA in bodo lahko svobodno postavljali cene....

PSS: Sem vedno boljk nezadovoljni uporabnik Simobila
wink-1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik ambient pravi:
PS: Sicer pa glede nekonkurenčnosti ni ravno tako, da bi imel Telekom proste roke pri določanju cen, ker ga regulira APEK, kateri na poenostavljen način zagotavlja, da uporabniki drugih operaterjev kličejo ceneje v Telekomovo omrežje, kot Telekomovi v njihovo. To nima nobene veze s stroški, politiko itd., ampak zgolj zato, ker je bil pač Telekom prevelik, tako imenovano podjetje s prevladujočo tržno močjo in ga je potrebno regulirat. Zato ni nič "slabega" če jim tržni delež pada, ker se bodo tako znebili nadzora APEKA in bodo lahko svobodno postavljali cene....

PSS: Sem vedno boljk nezadovoljni uporabnik Simobila
wink-1.gif
Ko Telekoma več ne bo reguliral APEK se bo spremenilo to, da bo sam določal ceno nacionalnega roaminga in ne več APEK.

Ampak pozor. Telekom bo moral biti še vedno priden. Še vedno ne bo smel imeti cen škarij. Vsakršne kršitve bo preučeval UVK

Torej Telekom še vedno ne sme imeti cen škarij do Izimobila, Debitela in Tušmobila. Si.mobil ne sme imeti cen škarij do T-2-ja, Tušmobil pa ne do Telemacha.
Prav tako infrastrukturni operaterji ne smejo imeti postavljene cene (samo 1 paket ali več) tako, da bi lahko izkrivljali konkurenco. Torej kot je počel Telekom s Itak Džabestom, tako kot to dela Si.mobil trenutno s paketom bob.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Bob ima več paketov
smile-1.gif


Dejstvo je, da dokler ni bilo APEKA so si operaterji med sabo postavljali cene medoperaterskih klicev.

APEK je to lepo znižal (mislim da je sedaj 3,88 centa), a glej ga zlomka, Mobitel je obdržal cene in dejansko na ta način ŠE VEČ zaslužil...

Njegove tarife so ostale namreč nespremenjene.

In ni čudno, da ljudje odhajajo, takšna cenovna politika je nesprejemljiva, njihov aparat pa preobsežene in prepotraten.
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Citat:
Uporabnik Desty pravi:
Mislim, da je opcija 1GB za bigbob 5€, za vse ostale pakete pa 6€. Vsaj tako so mi zatrdili na helpdesku.

Na spletu je pri vseh paketih navedena cena 5€. (ali je to cena brez DDV?)

Preveril še cenik: 5 € z vključenim DDV.
 
Nazadnje urejeno:

ambient

Pripravnik
9. mar 2011
162
0
16
Vjetno imaš prav...nisem tak espet...sem želel le povedat, da Telekom pač ne določa sam svojih cen vedno, zato tudi ni vedno konkurenčen..
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
KSZ

Kaj je s tem bob števcem porabe? Moj Bob portal je točen, le prenos podatkov je vedno 1024MB. Če pa pošljem SMS za stanje, pa dobim čisto netočne podatke vse... Prenos je vedno 20MB, klici čudno napisani, isto SMSi. Dajte poštimat to, no.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.536
291
83
Citat:
Uporabnik Desty pravi:
KSZ

Kaj je s tem bob števcem porabe? Moj Bob portal je točen, le prenos podatkov je vedno 1024MB. Če pa pošljem SMS za stanje, pa dobim čisto netočne podatke vse... Prenos je vedno 20MB, klici čudno napisani, isto SMSi. Dajte poštimat to, no.

Temu se reče Si.mobil sidrom...
grims-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ampak gre le za napako, ko pa dobiš račun od Mobitela pa to ni napaka.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.