Novo pri bobu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Problemi so menda samo pri iPhone-ih ... Ker je Si.mobil uradni prodajalec za iPhone, imajo tudi nastavitve ze "zapecene" v sam iOS ... in kot kaze, MMS nastavitve niso enake za bob in Si.mobil ... omrezje pa je isto in telefon vzame nastavitve za Si.mobil ...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Na Nokiji in Samsungu dela mms normalno, verjetno ima le iPhone težave.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Saj sem napisal, da je le iPhone problematicen...ker ima nastavitve ze "definirane" in se jih ne da preminjat... in ker so kot kaze pri Si.mobilu zadeve malo prevec zakomplicirali
smile-1.gif
... Enkrat so bili odgovori taki, da so vse nastavitve enako Si.mobilovim... drugic, da je APN "bob" in uproabnisko ime tudi "bob" (pri Si.mobilu je APN "internet.simobil.si" in geslo "simobil") ...

Zal sam ne morem probat... ker sicer bob SIM kartico imam...vendar privzeto prenos pdoatkov ne deluje... in tako posledicno tudi MMS ne deluje ... Potrebno bi bilo napolnit racun... potem bi pa delovalo... Tistih 100 enot, ki jih dobis ob nakupu bob paketa, pa je uproabno samo za klicanje in SMS... ne pa tudi za prenos podatkov oz MMS ...
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.867
19
38
Zaenkrat se še išče rešitev za omenjeno glede MMS in iPhone.
Meni osebno je vseeno glede MMS, imam tako za take zadeve mail, je pa moteče, se strinjam.

Je pa na strani tudi napisano:
iPhone in sporočila MMS
pri aparatih iPhone z verzijo programske opreme iOS5, se nastavitve za pošiljanje MMS-ov vnesejo samodejno ob registraciji aparata preko aplikacije iTunes. vnesejo se nastavitve, ki veljajo za operaterja, katerega omrežje ponudnik storitev uporablja. ker bob uporablja Si.mobilovo omrežje, se vanj zapišejo Si.mobilove nastavitve. le-teh trenutno ni možno spremeniti na bob nastavitve, zato uporabniki bob storitev ne morete pošiljati sporočil MMS. težavo odpravljamo in se ti za nevšečnosti opravičujemo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pa kaj iPhonea ne moreš uporabljati kar iz škatle?
Zakaj rabiš iTunes?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Bojim se dneva, ko bom moral preklopiti na "pameten" telefon, ki očitno za določene stvari ni pameten, a dovolj pameten, da si postreže z internetno povezavo in se osvežuje
smile-1.gif
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Ko smo že pri težavah...

A je res da na bobu ni mogoča preusmeritev klica če se ne javiš v npr. 30-ih sekundah, ali v primeru nedosegljivosti ipd?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Gaston pravi:
Ko smo že pri težavah...

A je res da na bobu ni mogoča preusmeritev klica če se ne javiš v npr. 30-ih sekundah, ali v primeru nedosegljivosti ipd?

Pravkar sem probal... in zadeva deluje... Na telefonu z vstavljeno bob kartico sem nastavil preusmeritev na drugo stevilko ce se ne javim 30 sekund... In potem sem iz tretje stevilke poklical in po cca. 30 sekundah se je klic preusmeril ...

Torej zadeva deluje
nahrung002.gif
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
@Jest, kako pa je z internet tetheringom na iPhonu z Bobovo kartico? V mislih imam WiFi hotspot. Deluje, glede na to, da so nastavitve od Simobila?
 

pikoli

Pripravnik
13. avg 2008
73
0
6
@Desty, lahko ti povem, da je net na moji omnii 7 (windows phone 7), deloval bp, tudi z simobilovimi nastavitvami. Za mms pa potrebujem bobove.
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
In potem sem iz tretje stevilke poklical in po cca. 30 sekundah se je klic preusmeril ...

Torej zadeva deluje
nahrung002.gif

Hvala lepa za info.

Te lahko prosim, da poskusiš še z ugasnjenim telefonom?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.