Novo pri bobu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Po moje to tak kot pri SiMobilu: račun dobiš na e-mail namesto na snail-mail (papirnata pošta).

Je res nerodno, da banke isto ime uporabljajo za nekaj drugega.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.867
19
38
To je, da prejmeš račun v elektronski obliki na svoj e-mail namesto v tiskani obliki.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Problem je le v tem, da Izimobil in Debitel nista "prava" MVNO operaterja temveč "fake".
Kdor pozna njune korenine in botre, bo to vedel.
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Začelo se je reševanje pravih MVNO operaterjev (Izimobila, Debitela):
http://www.svetidej.com/informacije/mobilna-telefonija/374-namerno-unicevanje-konkurence.html

S skupnimi močmi bodo preprečili uničevanje konkurence v Sloveniji.

Kot sem že napisal bi morala država prvo ukrepati zoper Mobitel, ker zlorabljan trg in svoj prevladujoči položaj.

To ni normalno, da je medomrežni klic pri mobitelu 16 centov!, ko bo pa s 01.01.2013 meoperaterski klic 3,88 EUR z ddvjem.

1.
Naj razložijo zakaj njihov klic stane 16 centov in SMS 9 centov, več kot ga je predpisal EU.

2.
Ne razumejo tudi računice intervala 60/60, kar je bistvo zadeve, da lahko klic stane 4 cente.

3.
V vseh državah v okolicih, kjer je bob (v nekaterih že dlje časa) je cena tudi 4 cente, tudi to bo potrebno razložiti... ker smo namreč enotni trg in prostor in če gre drugje, bi morali pri nas iti še prej.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
svetidej,..tvoje ideje so sicer skregane s podjetniško logiko a počasi tale tvoja gonja postaja blatenje blagovne znamke,...vsaj jaz jo vidim tako,..razmisli malo še o tem,..

razmisli tudi o tem kar je napisal Ogo, ki je v mobilni telefoniji že kar nekaj časa,..

tudi tuš se gre lahko "boba"...

b
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.955
38
48
In zakaj se s tem obremenjuješ/te, saj domnevam, da niste (so)lastniki dotičnih firm? 750-gramska Nutela bi tudi morala stati maksimalno 3 EUR, pa 300-gramska (originalna) Milka ne bi smel stati več kot 1.75 EUR, da o kilogramu kruha, ki bi moral stati maksimalno 1 EUR, niti ne govorim; pa poglej, koliko stanejo.
uf-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:


Cenik brez DDV-ja pa je takšen:

*trenutno stanje: Odhodni klici 35c/min, dohodni klici 11c/min, SMS 11c, prenos podatkov-nereguliran

*1. julij 2012: Odhodni klici 29c/min (-6c/min), dohodni klici 8c/min (-8c/min), SMS 9c (-2c), prenos podatkov 70c/MB
*1. julij 2013: Odhodni klici 24c/min (-5c/min), dohodni klici 7c/min (-1c/min), SMS 8c (-1c), prenos podatkov 45c/MB (-25c/MB)
*1. julij 2014: Odhodni klici 19c/min (-5c/min), dohodni klici 5c/min (-2c/min), SMS 6c (-2c/min), prenos podatkov 20c/MB (-25c/MB)

Več na: http://www.blog.uporabnastran..../#ixzz1tPuVG9jN

Daj se ti malo vprašaj kaj je narobe pri Mobitelu.

Od 01.07. bomo imeli v EU ceno za en SMS 9 centov....

Pri Mobitelu pa ima osnovni paket ceno za sms 10 centov....

http://www.mobitel.si/paketi/osnovni-paket.aspx

Nekaj je hudo narobe pri Mobitelu. Taki špil se lahko gredo, dokler imajo monopol ali prevladujoč položaj, v ozadju pa jih ujčka država, ki je lastnica.

Počasi mora biti konec te zgodbe.

http://www.bob.at/
Pa poglej si bobo v Avstriji in razloži zakaj ne moremo pri nas imeti enakih cen.

Dokler je bil dogovor med operaterji smo imeli še hujše medoperaterske tarife, sedaj to vsaj malo apek regulira.

http://www.bob.at/bobvertrag
Res me zanima argument zakaj v Avstriji to gre, pri nas pa monopolisti v jok.

Nepravi MVNO se naj raje obrnejo na Apek, da še bolj zniža medoperaterski klic, me prav zanima koliko je ta cena v Avstriji.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ali pa še boljši primer po 1.07.

Uporabnik mobitelovega osvnovnega paketa, ki pokliče v drugo omrežje pri nas plača 16,2 centa!

Če pa npr. uporabnik boba pokliče nekoga v eu pa plača 4 cente, prejemnik pa 8, torej skupaj 12 centov.

Oba plačata BISTVENO manj kot v prvem primeru le en uporabnik.

Očitno bo nekomu spet EU morala dopovedati, da je nekaj hudo narobe z njihovimi cenami.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
No ja, malo nenavadno pa vseeno je, da vnesem svojo porabo na tarife.si in je bob cenejši od orto smart in mingl paketa.

Southpark,..sistem boba jepopolnoma drugačen kot npr. ortq,..
- ni prodajnih mest kjer bi sklepal naročniško razmerje, support je plačljiv, več ali maj se zadeva dogaja po internetu
- telefoni niso subvencionirani interval je takšen kot je
- količina storitev je omejena,..... vse skupaj pa prinese nižjo ceno in konkurencu v segmentu low budget uporabnikov,..

b
 

tonek

Pripravnik
3. dec 2011
210
0
16
od začetkov mobitela ni sem imel z njimi nobenih problemov, niti nisem rabil nobenga suporta-skratka deluje

po dveh mesecih bob-a, ...rajši ne bom preklinjal.
Nevem, če sem samo jaz dobil njhove reklame za igre , v glavnem za nekaj kar nisem hotel in ne želim sem dobil 5x po 2 sms komercialnih sporočil -
10x2,07eur= 20.7 eur
Potem pa moraš klicat na njihovo vročo linijo, kjer ti kake tri ,štiri minute nekaj razlaga kako odjavit oziroma zablokirat sporočila, da te pri naslednji položnici ne bo kap.
Prelepo je izgledalo na prvi pogled, več komu sem svetoval idi na bob, zdaj mi je pa že žal.

pa lep pozdrav
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
upoabi info@bob.si,.. drugače pa si se verjetno sam nekje prijavil,.. obstaja pa tudi možnost, da ponudnik naključno pošilja
frown-1.gif
,..
preveri in sporoči,..

b
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem celo "familijo" prestavil na bob pa noben ne dobiva nobenih sms reklam.

Le račune, evo ta mesec sem dobil za le 12 eur.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
upoabi info@bob.si,.. drugače pa si se verjetno sam nekje prijavil,.. obstaja pa tudi možnost, da ponudnik naključno pošilja
frown-1.gif
,..
preveri in sporoči,..

b

Tu bi morala slediti neka pobuda, da se takšno reklamiranje na privatne številke zakonsko prepove. Ker gre večinoma za zlorabo naivnih in nepoučenih, tudi nepazljivih uporabnikov.

Ne vem zakaj se to sploh dopušča.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Problem je le v tem, da Izimobil in Debitel nista "prava" MVNO operaterja temveč "fake".
Kdor pozna njune korenine in botre, bo to vedel.
wink-1.gif

Nista samostojni pravni osebi? Kaj ima tu veze, kdo je lastnik? Najbrž se da preveriti, koliko TS plačujeta za gostovanje, kajne? Precej drugače je pri bobu.
 

tonek

Pripravnik
3. dec 2011
210
0
16
Kot sem zvedel na njihovem 090 je to njihovo maslo, res da smo prvo sporočilo pogledali, da bi se pa kje prijavil ali kaj potrdil pa nisem-ne vem. Druga sporočila smo kar brisali, tudi na poizvedbi STANJE jih ni prikazovalo,na računu pa jao..
Za ostale iz familije pa še ne vem
lp
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Na taka sporočila je skoraj 100%, da si se sam s neko storitvijo, vpisom svoje tel. št. vpisal sam, teh zadev je zadnje čase cel kup...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.