Novo pri bobu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
I

Izbrisan uporabnik #488

3x sem probal na različne cifre poslat (Simobil, bob cifre) pa ni šlo, potem sem pa na FB poslal MMS in je šlo.

Čez 10-15 minut pa je delalo vse ok. Signal in vse ostalo je bil na max.

Se zgodi, jaz sem bolj omenil kot "zanimivost" gled ena včerajšnje dogodke.
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik rollingstones pravi:
Stara mati se je odločila, da bo po dolgoletni zvestobi zapustila največjega slovenskega mobilnega operaterja
Vezana je bila na naročniški paket Penzion Plus, za katerega je plačevala za moje pojme preveč, glede na to kako malo klicev je opravila!
Dotični paket ima zelo drage storitve, sploh za klice v druga omrežja, ki znašajo preko 16 centov za minuto.
bonk.gif


Ne vidim smisla, da plačuje 20 evrov vsak mesec, gsm telefonijo pa uporablja bolj malo...
smirk-1.gif


Torej, rada bi imela poceni gsm paket, lahko je naročniški, tako, da plačuje preko položnice.

Ker nisem ravo dobro seznanjen s ponudbo za pakete BOB, me zanima ali je možno staro (obstoječo) številko prenesti?
Verjetno naj izbere ta paket s klici za 4 cente na minuto?

Hvala za vse informacije
zmaga.gif

Enak "problem" z Mobitelom je imela tudo moja mama, računi so prihajali okoli 30 EUR.

Sedaj pri bobu je bil zadnji pod 5 EUR.

Do junija sicer še mora plačevati naročnino penzion paketa 5,99 Mobitelu, potem pa je zadeva z monopolistom zaključena.

Mobitel je nor, tarifa 16 centov, a EU uvaja enotno tarifo 8centov za dohodne klice, kjerkoli v EU. Noro.

Lepo ji vzami običajen naročniški paket za 4cente, dobi vsak mesec položnico in rešeno. Številko lahko seveda prenese.

Najlepša hvala za informacije.
Kakšen je postopek prenosa številke (iz operaterja Mobitel na Bob) in približno koliko časa to traja?

Ali lahko kdo iz prve roke pove, kakšna je kveliteta omrežja? Sem prav seznanjen, da BOB koristi omrežje Simobila?
redface-1.gif
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ko aktiviraš bob paket iz "črpalke", številko preneseš tukaj.
https://www.bob.si/pomoc/zelis-obdrzati-stevilko/prenos-telefonske-stevilke

Traja nekaj dni.
Iz prve roke oziroma ušesa ti povem, da ne opažam nobene razlike med mobitelom in bobom, razen ko pride položnica
smile-1.gif

Bob koristi Simobilovo omrežje.

Odlično, sedaj verjetno ni nobenega zadržka več za prestop k novemu ponudniku mobilne telefonije.
cheer.gif


Torej, iz prve roke in vaših izkušenj ni zraven nobenega drobnega tiska ali kakšnega skritega trika?
rolleyes-1.gif

Ali obstaja kakšna časovna omejitev s katero si zavezan za uporabo njihovih storitev za določen čas?

Kaj storim pri sedanjem operaterju Mobitel - prekinem naročniško razmerje ali samo preko zgornjega linka prenesem številko?
Alterjevci, hvala še enkrat za vse koristne napotke...
zmaga.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Povprečnemu uporabniku se ne da zafrkavati z operaterji in menjavati pa raje plačujejo (smo plačevali). Čeprav je postopek sila preprost, pri bobu pa vse na dome prinesejo.

Bob uporabljam od novembra, nisem zasledil nobenih trikov, od pogodbe lahko odstopiš običajno brez nekega posebnega odpovednega roka.

Glede starega operaterja. Če imaš pri mobitelu še kakšno subvencijsko pogodbo, ki je vezana na nek rok, potem imaš varianto:

1. preneseš številko na boba, naročnino pa plačuješ do izteka pogodbe
2. preneseš številko in odstopiš od pogodbe ter plačaš pogodbeno "kazen" oz. kakor je zapisano v pogodbi.

Če pa na mobitel nisi vezan pa kar istočasno z obrazcem odpoveš pogodbo in preneseš številko.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.122
75
48
Dobro no, saj prenašaš telefonsko številko, ne pa skrivaš šifer za izstrelitev jedrskih konic...
smile-1.gif

- Greš na bencinsko in kupiš bob. Katerikoli.
- Bobovo kartico vtakneš v aparat in pokličeš na 080680680, dobiš kodo, zdaj dela predplačniški 068ABCDEF
- Na www.bob.si opraviš prijavo (podatki od babice, kateri paket hočeš, VKLJUČNO S PODATKI ZA PRENOS CIFERE MOBITELA).
- Čez dva, tri dni pride stric od GLSa, babica podpiše, stric pa odnese EN IZVOD TAKO POGODBE KOT ZAHTEVE ZA PRENOS CIFRE.
- Na preostanku, ki ostane tebi, je izpisana 15 mestna koda, ki jo (skupaj z geslom iz postopka prijave) vneseš v bob.si aktivacijo.
- Naročnina je sklenjena, dela ti naročniška cifra 068ABCDEF.
- Počakaš par dni za postopek za prenos in tvoja bob 068ABCDEF se spremeni v staro Mobitelovo.
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
... Bob uporabljam od novembra, nisem zasledil nobenih trikov, od pogodbe lahko odstopiš običajno brez nekega posebnega odpovednega roka.

Če pa na mobitel nisi vezan pa kar istočasno z obrazcem odpoveš pogodbo in preneseš številko.

Stari mami je ravno pred kakšnim dobrim tednom potekel enoletni aneks, tako, da z ničemer več ni vezana na dosedanjega operaterja.
Torej ji ni potrebno hoditi na Mobitelov center, se vse opravi preko spletnega obrazca?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, nikamor hodit, ko izpolnjuješ obrazec za prenos cifre označiš prekinitev naročniškega razmerja in prenos.
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ja, nikamor hodit, ko izpolnjuješ obrazec za prenos cifre označiš prekinitev naročniškega razmerja in prenos.

Še eno pomembno vprašanje - ali pride v procesu prenosa številke do nedosegljivosti le te?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Mobitel ti pošlje SMS, da bo na tvojo željo odklopljena številka ob polnoči določenega dne. Hkrati pa prejmeš tudi sms od boba, da boš zjutraj že njihov.

Tako da
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
A stara SIM deluje vse do trenutka prenosa številke?


Sicer še to, če ni jasno: Pri starem operaterju nič prekinjat pogodbe, ker v tistem trenutku izgubiš telefonsko številko (dvomim, da te prej kaj na to opozorijo)
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.352
9.688
113
40
MB
zvečer še pišeš smse na staro, zjutraj ko se zbudiš ni več signala, daš novo not pa gasa dalje
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik stein pravi:
A stara SIM deluje vse do trenutka prenosa številke?


Sicer še to, če ni jasno: Pri starem operaterju nič prekinjat pogodbe, ker v tistem trenutku izgubiš telefonsko številko (dvomim, da te prej kaj na to opozorijo)

V obrazcu imaš prenos in prekinitev istočasno, tako da ni s tem težave.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Aja, takih pa je veliko, ki so bolj pametni od sistema
smile-1.gif
na to nisem pomislil.
 
22. jul 2007
13.274
1.576
113
124
Citat:
Uporabnik rollingstones pravi:
Stara mati se je odločila, da bo po dolgoletni zvestobi zapustila največjega slovenskega mobilnega operaterja
Vezana je bila na naročniški paket Penzion Plus, za katerega je plačevala za moje pojme preveč, glede na to kako malo klicev je opravila!
Dotični paket ima zelo drage storitve, sploh za klice v druga omrežja, ki znašajo preko 16 centov za minuto.
bonk.gif


Ne vidim smisla, da plačuje 20 evrov vsak mesec, gsm telefonijo pa uporablja bolj malo...
smirk-1.gif


Torej, rada bi imela poceni gsm paket, lahko je naročniški, tako, da plačuje preko položnice.

Ker nisem ravo dobro seznanjen s ponudbo za pakete BOB, me zanima ali je možno staro (obstoječo) številko prenesti?
Verjetno naj izbere ta paket s klici za 4 cente na minuto?

Hvala za vse informacije
zmaga.gif
Ti ji povej naj ti kupi za 1.maj 2 zaboja uniona in bo zraven dobila še telefon.
Volk sit in koza cela
grims-1.gif

 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
473
19
18
Zanima me če se lahko izklopi prenos podatkov na paketu Big Bob? V telefonu nisem nič nastavljal nastavitve za internet. Ko se hočem kam povezati mi napiše, da povezava ni mogoča. KO pa pošljem stanje na 4545, mi napiše poraba 0,5€ za prenos podatkov.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.867
19
38
Prva želja se je uresničila
smile-1.gif


Torej, bob naročniki si lahko nastavite e-račun, od danes naprej.

Kako vklopiti?
preko elektronskega naslova info@bob.si ali preko številke 090 068 068 (cena je 1 EUR na minuto) ali s pisno zahtevo na BOB, p.p. 415, Naročniška služba CS

Seveda lahko določite tudi prejem SMS notifikacije o prejemu e-računa.

Prvi in zadnji izdani račun sta v tiskani obliki.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.