Nov trend - dosegljiv na dopustu

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.332
5.484
113
Nehejte se sami sebi smilit. Večja podjetja imajo kolektivni dopust ravno iz razloga nepogrešljivih snežink. Takrat se točno ve, da je firma zaprta in do xy datuma ne bo nič. Še italijani so to skontal že en cajt nazaj.
Prosizvodnja se to lahko gre. Storiteveni sektorji, trgpvina, državni aparat, in še in še preprosto to ne more naredit. Zraven tega te kolektivni dopusti prisilijo tistih 14 dni točno na ta datum, za ostalo se hebi. Pozabi da bi od si kdaj drugič lahko izbral 14 dni v enem kosu in kam odpeketal. Lahko po en dan v tednu, to pa je tudi vse.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajn, B81 in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.207
15.137
113
In rešitev je? Da še vsi ostali tako delamo ali da ti kaj spremeniš?
Zakaj pa bi morali vsi tako delati? Zakaj bi moral on kaj spremeniti?
Zakaj bi vsi morali delovati enako? V od malo do popolnoma drugačnih dejavnostih, ki imajo (lahko tudi povsem svoje) pluse in minuse?
A smo spet pri temu, da je kao samo en način edini pravilen za vse in bi ga morali furati ne glede na vse? Aja in če ga pa ne, si pa snežinka, LOL
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, igi in B81

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.049
1.342
113
Zakaj pa bi morali vsi tako delati? Zakaj bi moral on kaj spremeniti?
Zakaj bi vsi morali delovati enako? V od malo do popolnoma drugačnih dejavnostih, ki imajo (lahko tudi povsem svoje) pluse in minuse?
A smo spet pri temu, da je kao samo en način edini pravilen za vse in bi ga morali furati ne glede na vse? Aja in če ga pa ne, si pa snežinka, LOL

On je meni prvi repliciral, da je nemogoče kar pišem. Nisem jaz njemu niti nisem razumel da piše le zase.

Pa mogoče je kakšen način res bolj pravilen od drugih. Z namenom je uzakonjeno 2 tedna dopusta v kosu in pravica do odmora. V nasprotnem primeru dobimo na dolgi rok v veliko primerih živčne razvaline in potem pa pol leta bolniške zaradi pregorelosti ni problem?

Tukaj smo daleč od snežinkic. Bo pač firma kazni plačevala, če se jim to bolj splača.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.291
5
113
Ta debata me spominja na jokanje vzgojiteljic v vrtcu, ki baje ne morejo iti na dopust, ker imamo mi prasci med poletjem otroke v vrtcu. Najraje bi videli, da imaš otroka doma, vrtec pa plačaš. Da bi kdo pomislil, da mogoče je pa v vodstvu vrtca problem?

še ena laž... ali nabijanje...

v vrtcu jim je dolgčas, ker je tok malo otrok in vseeno kakšna preveč. Ampak je že prav tako, ker je tudi presenetljivo veliko bolniških... sploh ob petkih in ponedeljekih! :) :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.207
15.137
113
On je meni prvi repliciral, da je nemogoče kar pišem. Nisem jaz njemu niti nisem razumel da piše le zase.
A tako, ok than.

Pa mogoče je kakšen način res bolj pravilen od drugih. Z namenom je uzakonjeno 2 tedna dopusta v kosu in pravica do odmora. V nasprotnem primeru dobimo na dolgi rok v veliko primerih živčne razvaline in potem pa pol leta bolniške zaradi pregorelosti ni problem?
Seveda je počitek/odklop zelo pomemben ampak kar želim povedati je to, da to (popoln odklop za npr. 14 dni) ni vsem enako dosegljivo oz. ima v določenih poslih to lahko kakšne negativne posledice in posledično se ljudje do neke mere prilagodijo. Če bi bilo vse skupaj za dotičnega prilagojenega preveč se pa pač menja dejavnost (čeprav je tudi to kdaj veliko lažje reči kot storiti zaradi izobrazbe, izkušenj, itd.).

Tukaj smo daleč od snežinkic. Bo pač firma kazni plačevala, če se jim to bolj splača.
To s snežinkicami je letelo na tukajšnje komentatorje, ki pač "vedo kako je edino prav" ter delijo ta naziv vsem, ki iz nekega (zelo verjetno upravičenega razloga) delujejo drugače.

P.s. firma ne bo plačevala nobenih kazni, če te npr. med dopustom kontaktirajo stranke in ne (morebitni) nadrejeni
 
  • Všeč mi je
Reactions: delavec44

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.291
5
113
Sanja se vam ne...

recimo 15 so plače, 20 je že DDV (če je izvoz), 30 so ostali davki, vmes uvozi, izvozi, roba danes pride, ko pride, se ne da naprej napovedat...
Vmes vedno kaj uleti...ker stranke pač en Kuzc briga naš dopust...

Sicer vedno lahko zadeve ignoriraš... se pa na koncu kar lepo pozna na poslu...

Vi se seveda zaradi mene lahko tudi za vedno odklopite (od realnosti)

lej ne, bom pameten, ampak očitno se da. Moj računovodja me vsake 2 meseca opomne, da gre na dopust in da naj pravočasno oddam papirje. Glede na to, da ima tudi druge, precej večje stranke, mu vseeno uspe iti na dopust vsake 2 meseca. Pa niso to vikend paketi, ampak tko, za 14 dni.

mogoče je v organizaciji problem... zelo dvomim, da vse računovodje pač ne morejo na dopust, oz. da če grejo, je skor kolaps v firmi.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.793
1.118
113
A ni to le predlog?
ja, saj to je problem: v članku piše da gre za predlog, ko se pa pozanimaš na ministrstvu kako daleč so s tem predlogom, pa dobiš odgovor da je vse že napisano v ZDR-1 - Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o delovnih razmerjih, Uradni list št. 114/23, 143. člen, peti odstavek 148. člena, 197. in 199. člen ZDR-1... ...itd, itd... zakaj naj bi ministrstvo predlagalo uvedbo nečesa za kar isto ministrstvo trdi da je že uvedeno... zato bi raje to zvedel od koga ki to že v praksi koristi kot pa da se prebijam skozi zakone in predpise
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.049
1.342
113
Je to potem mišljeno kot opcijsko, če se podjetje za to odloči ali bi bilo obvezno za vse, če delavec to hoče?
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.793
1.118
113
nikjer ni pisalo "obvezno"; delna kopija originalnega članka, ker celega najbrž ne smem, a naslovna tema "Med predlogi štiridnevni delovni teden za starejše od 55 let" je itak omenjena samo v tem majhnem delu:
Na pristojnem ministrstvu si sicer prizadevajo tudi za to, da bi bil za delavca po 55. letu starosti izdelan načrt za prilagajanje delovne obremenitve. V skladu s tem načrtom bi imel po vzoru nizozemskega modela pravico do krajšega delovnega časa, tako da bi lahko delal le štiri dni v tednu, plača bi bila 90-odstotna, prispevki pa bi bili plačani v celoti.
Torej 80-90-100: 80% delovni čas, 90% plača, 100% penzija? Kam grem podpisat?