Prehod iz iPhone OS na Android sistem

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Hvala
smile-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik mm46 pravi:
Najbolje, da menjaš in sam probaš kaj ti bolj sede
wink-1.gif


Ok, pa smo zbrali kar nekaj različnih mnenj in priporočil
smile-1.gif


Svojega iPhona 3GS sem prodal in sem že 1 teden brez
frown-1.gif


Imam pa sedaj že drugi Android telefon na testu. Prvega sem imel Ideos X5, uporabljal sem ga 1 teden.

Končna ocena 6 od 10:
- samo delovanje telefona je zelo počasnejše kot iPhone 3gs, kaj šele od iphona 4)
- Android market je VELIKO ožji, kot sem si predstavljal; veliko manj imaš aplikacij, ki jih dejansko RES uporabljaš, veliko aplikacij je takih, ki sploh niso uporabne in se tudi sam sprašujem, zakaj sploh obstajajo take aplikacije v Android marketu (morda samo zaradi tega, da nekdo zasluži in nima veze, če je program uporaben)
- odzivnost Android sistema je veliko slabša kot na iphonu (zaženem imenik in čakam tudi do 5 sekund, da se mi odpre imenik, zaženem kako aplikacijo in je isto, seveda to ne velja za vse)
- sam meni mi niti toliko ne ustreza(meni osebno), ker imaš na več različnih koncih več nastavitev (pri iphonu imaš samo na enem koncu nastavitve in nimaš tako razmetanih menijev)
- verjetno je res preveč možnosti in opcij, katere si lahko nastaviš in to (kot sem ugotovil) mi ne ustreza
- pisanje sporočil je GROZNO z virtualno tipkovnico (niti približno podobno kot na iphonu)
- da ne govorim o pisanju emailov, tukaj sem porabil dejansko 10 minut, da sem samo odgovoril na 1 mail
- pri pregledu emailov mi je vedno kazalo v oklepaju za inbox, da imam nekaj neprebranih čepravv jih nisem mogel prebrati ker sem imel kao vse maile že prebrane
rolleyes-1.gif
???? (tudi če sem več krat kliknil osveži oziroma refresh)
- mislil sem, da je sistem dosti bolj "odprt", ugotovil sem, da je preveč odprt za uporabnika in da si mora uporabnik RES veliko nastavitev nastavit in igrati s tem in to pač zame ne pride v poštev (že na iphonu sem določene zadeve moral nastavit, bilo jih je veliko manj in me je to motilo, kaj šele pri Androidu)
- itd....

Če povem še za drugi Android - 1 teden sem imel Galaxz S, končna ocena 7 od 10:
- razlika je dejansko samo v večjem zaslonu (morda bolj pregledno vse skupaj)
- malček hitrejšem delovanju in odzivnosti, vendar se je tudi tukaj kdaj zgodilo, da je telefon "zmrznu" in sem 1x celo baterijo mogu ven jemat, da sem ga ponovno prižgal
- tukaj je bila poraba baterije večja, kar je logično

Če si drznem podati svoje končne ocene:

- Huawei Ideos X5 (6 od 10 možnih)
- Samsung Galaxy S2 (7 od 10 možnih)
- iPhone 3GS (8 od 10 možnih)
- iPhone 4 (tega sem testiral le 20 minut, odzivnost je 1x hitrejša kot pri 3GS, zaslon na 4ki je veliko lepši, barve itd..., končna ocena 8,5 od 10 možnih)

Nekaj takega. No, danes sem dobil 3 telefon na test Wildfire:
- menijska struktura je ista kot pri ostalih 2 (logično, saj so vsi android-i)
- ostalo pa nisem niti testiral, ker se vse ponavlja

Če potegnem črto:
- iOS sistem mi veliko bolj ustreza kot Android sistem
- stabilnost mi deluje boljša na iOS-u
- user friendly sistem mi je bolj od iOS-a (čeprav sem mislil, da temu ne bo tako)


To je to, kot sem že omenil, iphona sem prodal, sedaj pa čakam na predstavitev iPhona 5 (ali 4S?) in si bom verjetno spet nabavil iPhona, pa čeprav me vse naštete alineje v mojem 1.postu še vedno motijo. Sicer pa, teh minusov bo sedaj manj, saj bo z novim iOS 5 sistemom veliko bolj enostavno synkat vse kontakte, maile, slike, aplikacije, igre...s svojim itunsov, saj ne potrebujemo več kabla
cheer.gif
in niti za aktivacijo iphona se ne potrebuje več nobenih priklopov na pc (ne morem verjeti, da so pri Applu to dojeli).

Všeč mi je tudi novi iMessage, ki ti vrne povratnice, hkrati ti pa prikaže, kdaj prejemnik prične z odgovorom na tvoje poslano sporočilo. Tudi novi notification center zgleda zelo zanimiv. Seveda bom še vedno uporabljal SBsettings in ostalo priboljške iz cydie, saj bo le tako popoln telefon (zame)
grin1.gif


No, sedaj pa boste rekli, da zelo kompliciram, ampak kot je mm46 napisal: najbolje je, da sam testiraš zadevo in vidiš, če ti leži, še vedno se lahko vrneš nazaj na ios.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
No vem koliko so ti telefoni sploh primerjlivi. ČE pogledamo cene novih:

Wildfire - 200 eur
Ideos - 300 eur
Galaxy S - 300 eur
iphone 3gs - 500 eur
iphone 4 - 650 eur

Očitno je torej zmogljivost v skladu z ceno. Cenovno enaka bi bila morda lahko edino 3GS in Galaxy s2, kjer pa mislim da ni dvoma kateri je boljši (razen če se na zadevo gleda z jabolčnimi plašnicami).
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Kje pa si dobil te cene? Na simobilovi strani so take cene novih v prosti prodaji

wildfire s - 269 eur
desire s - 484 eur
ideos (pri tušu) - 349 eur
galaxy s - 549 eur
galaxy s2 - 660 eur (mobitel 680eur)
iphone 3gs - 515 eur
iphone 4 - 627 eur
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
cena niti ni toliko važna, ker sem testiral samo delovanje obeh sistemov in ustreznost na moje zahteve
smile-1.gif


meni je važno samo to, da mi ustreza, če mi ustreza potem bom imel en sistem tudi več let...

no sicer pa je res, da funkcionalnost telefona določa ceno.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Če cena ni problem in če te ne moti manjši zaslon potem itak nimaš gledat kaj drugega kot iphone 4.
 

Artist

Pripravnik
20. feb 2011
133
0
16
MB
No ja, zaradi vsega napisanega imam kombinacijo. SGS in iPad WiFi. Po potrebi mi SGS služi kot modem za iPada, kjer že zaradi velikosti mnogo lažje pišem sporočila in odgovarjam na pošto. Definitivno mi iPad kar v nekaj primerih nadomešča notebooka, povsem nadomestiti ga ne more. Preko Sugar Sync imam povezane vse tri naprave... Kar pa se prijaznosti tiče... to je relativna stvar in povsem odvisna od uporabnika do uporabnika..
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Gamero pravi:
Zanima me kako se kaj povezuje iPhone4 z bluetooth slušalkami...to dela sploh?
smile-1.gif

Zakaj ne bi delovalo? Moras pa imeti Apple BT slusalke
evil.gif


Dosti heca ... zaenkrat se nisem nasel BT slusalke, s katero ne bi delovalo ... nekatere imajo celo tako, da ti v statusni vrstici na iPhone-u kaze stanje baterije BT slusalke ...