Prehod iz iPhone OS na Android sistem

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
O hitrosti delovanja škoda izgubljat besed, ker moj htc desire, ki je sedaj že skoraj, da za med staro šaro je trenutno poln aplikacij pa dela čisto tekoče.

Sem imel HTC Sensation dober teden in se po "tekočem" delovanju niti približno ne more primerjati z jabolkom. Pa mislim, da je Sensation "malenkost" boljši telefon kot Desire, tako, da si ne preveč metati peska v oči.
smirk-1.gif

Se strinjam. Bil na galaxy S (takrat še android 2.1), je bilo res vseskupaj slabo. Sem prešel na iphona 4.
Nato sem zopet prešel na galaxy S (tokrat android 2.2, kasneje 2.2.1 in na koncu 2.3, vse uradno preko Kiesa), na katerem je sicer vsekupaj bilo kr tekoče.
Ko so cene simobilovih iphonov padle, sem nazaj zamenjal za iphone 4, in lahko rečem, da je razlika in je iphone 4 dosti bolj tekoč.
Tako da očitno imamo drugačne poglede na tekoče delovanje...
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
npr. scrollanje po menujih, v aplikacijah, med namizji (sploh, če imaš live wallpaper ali preveč widgetov ali downloadaš več stvari)...še najbližje iphone/wp7 gladkosti je bil z oxygen romom
smile-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Točno to.
zmaga.gif


Primarna stvar zaradi katere sem prešel nazaj na jabolko pa je bila obupna avdio kvaliteta klicev na Sensationu in nekompatibilnost z BT v mojem avtu. Drugače bi se ga pa lahko kr navadil.
zmaga.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik mm46 pravi:
npr. scrollanje po menujih, v aplikacijah, med namizji (sploh, če imaš live wallpaper ali preveč widgetov ali downloadaš več stvari)...še najbližje iphone/wp7 gladkosti je bil z oxygen romom
smile-1.gif

evo samo zate sem si vklopil livewallpaper in na eno namizje nametal polno bljižnic:)). No drugač je res vse neurejeno zaradi določenih razlogov.
19aplikacij na telefonu in 19 na kartici class2

http://youtu.be/LXXFCDcZWPQ

 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Če pa z 38 naloženimi aplikacijami ne bi bilo tekoče pomikanje med zasloni, ga lahko pa samo stran vržeš
evil.gif
 

vdsl

Zelenc'
10. maj 2011
14
0
1
Jaz sem zadovoljen z svojim prvim Android telefonom, ki je roko na srce vreden 3x manj kot ta drugi telefoni ki jih primerjate, ampak se vsen lahko delam veliko stvari na njem kot so stremanje videa direktno iz pc-ja brez da spremenim format videa, kar je res fantasticno. To glede stekanja ni res, vsaj v mojem primeru ki imam ta bogi telefon gt540, nalozil sem si 2.3.3 android, in lahko stremam filme iz omrezja, glasbo, surfam po netu, klik, remote desktop, ima pa moj telefon par hudih pomankljivosti na katere bom pozoren ko bom kupil novi telefon: nima multitoucha, in pa NE PODPIRA FLASH kar je zame osebno huda pomankljivost.
Tudi za windows pc nekateri pravijo da steka, da dela pocasi, je pa vse odvisno od tega kaj vse je nalozeno, ne pa od OS-a samega.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Men se zdi brezveze ocenjevat telefon samo na podlagi hitrosti v menijih, mene recimo bolj zanima hitrost brskalnika, ki ga zelo veliko uporabljam. To primerjajte, ne pa hitrost menijev. Hitrost se itak da izboljšat, recimo namesto Sense UI uporabiš LauncherPro.
 
Nazadnje urejeno:

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Citat:
Uporabnik OldSkul pravi:
Men se zdi brezveze ocenjevat telefon samo na podlagi hitrosti v menijih, mene recimo bolj zanima hitrost brskalnika, ki ga zelo veliko uporabljam. To primerjajte, ne pa hitrost menijev. Hitrost se itak da izboljšat, recimo namesto Sense UI uporabiš LauncherPro.

Jaz pa ravno v menijih preživim veliko časa. Pomembno mi je predvsem hitro odpiranje in preklaplanje med aplikacijami.

Sam sem se kr precej namatral s SGS, da sem ga kolikor toliko usposobil, da dela približno normlno. Ko sem prvič flashal rom sem zabil cel dan, da sem ga unbrickal. Še zdaj mi jasno zakaj nekateri romi ne delajo (ali niso delali), če si dal repartition in se pol sploh ni bootal. Pol sem pa moral preiskati polovixo xda developers foruma, da sem našel, da moraš dati repartition s točno določenim romom, pol pa update z drugim
13.gif


Sem pa se ravno danes malo igral s SGS2. To je prvi android, ki sem ga pobal, ki se vsaj približa iPhoneu 4. iPhone 5 z dualcore procesorjem bo do pa spet lovili eno leto
evil.gif
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
@sylver

Pri primerjavi me LG OX2 in SG2 pozabljaš,da testi ravno niso realni ker ima SG2 androida 2.3 LG pa zaenkrat še 2.2.
Ko bo pa LG dobil nadgradnjo takrat se bo pa videlo kateri je dejansko hitrejši.Ampak dam roko v ogenj da bo to LG.

Kako pa to, da LG še ni izdal nadgradnje na 2.3? Od česa je to odvisno?

Sicer pa še vedno mislim, da bo SGS2 hitrejši, saj ima 1gb rama, lg pa 512mb rama (delovnega pomnilnika). SGS2 ima 2x1,2ghz procesor, lg pa 2x1ghz procesor.

Poleg tega SGS2 omogoča HSDPA+, lg pa HSDPA. SGS2 ima 16GB ali 32GB spomina, lg le 8GB, res pa da lahko s kartico povečaš.

Definitivno bi pa rad videl, kako bo ko bo še lg dobil nadgradnjo na 2.3
cheer.gif
ampak mislim, da sta tam tam.
LG Optimus 2x vs. Samsung Galaxy S2

Nagradnja na 2.3 je za LG optimus 2x napovedana proti koncu poletja oz Avgusta..
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
nadgradnja se vseskozi prestavlja, tako da vprašanje kdaj res pride. Je pa res, da je software, ki je prišel pred nekaj dnevi (2.2 froyo) odličen, tako da niti ne rabiš dajat gor custom romov.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
In še zadnjič... Nadgradnja je odvisna od proizvajalca telefona in ne od Googla. Nexusi dobijo nadgradnjo še isti dan, ostali pa prilagajajo svoje vmesnike. Še vedno pa so na voljo custom romi, tako da lahko imaš posodobljen telefon par dni po izidu.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Seveda je odvisna od proizvajalca... ampak je delno kriv tudi Google, ker preveč popušča. Zato je tudi meni Nexus najbolj logična izbira, če bi kupoval Androida...
 

1980

Pripravnik
25. jun 2009
242
0
16
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Seveda je odvisna od proizvajalca... ampak je delno kriv tudi Google, ker preveč popušča. Zato je tudi meni Nexus najbolj logična izbira, če bi kupoval Androida...

Recimo nekaj takšnega KLIK , jeseni
grin1.gif


Lp.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Zdej je tko, pr Androidu je treba v zakup vzeti, da updejti niso takšni kot pri Applu, čeprav tudi slednji ni ravno biser.

Najbolj ziher updejte imaš na Googlovih aparatih serije Nexus, se pravi Nexus One (aka HTC Desire) oz. Nexus S (aka Samsung Galaxy S). Naslednjega Nexusa naj bi prav tako naredi Samsung.

Za ostale aparate je glede updejtov tako, ponavadi prejmejo updejt na nasledno iteracijo sistema, recimo iz 2.2 Froyo na 2.3 Gingerbread, 2.4 pa ne bomo dočakali po uradni poti, pa ne zato, ker ga aparat ne bi zmogel prebaviti ampak zaradi marketinga.

Hvala bogu obstajajo posamezniki in skupine ljudi, ki se soravijo razvijati lastne ROM-e za aparate. Temu pravimo custom ROM-i in so v nekaterih primerih dosti boljši od original ROM-ov (ori Galaxy S-u je že tako
smile-1.gif
). Imaš recimo ljudi, ki razvijajo CyanogenMod, ki je eden izmed mnogih alternativnih ROM-ov, ki so na voljo. Ko Google izda izvorno kodo svojega Android sistema, te ljudje poskrbijo, da ta nova zadeva deluje tudi na uradno nepodprtih aparatih.

Imel sem nekaj iPhonov in Android aparatov in se strinjam z vsemi naštetimi pomankljivostmi iOS-a. Sam na Androidu nisem naletel na nobeno oviro. Če je kaka stvar manjkala se jo da dobiti iz Marketa ali pa iz bilokje drugje.

Root pri večini uporabnikov sploh ni potreben, ker aparat ponuja večino stvari v osnovi. Spet odvisno kaj posameznik zahteva. Jaz sem aparat prvič rootal, ker sem probaval Titanium backup (shrani aplikacije in njihove podatke ter nastavitve, če recimo flashas aparat in se ti vse zbriše, poženeš Titanium backup in imaš zadeve urejene kakor so bile pred flashanjem).

Backup ROM-a se da narediti tudi preko custom kernela, ampak tam narediš recimo 12.3 backup, 1.6 si pa nekaj zajebal in moraš delati restore, v tem primeru bodo po restoru vse stvari (SMS-i, dnevnik klice itd.) v takšnem stanju kot so bili 12.3 tako da če vmes zamenjaš punco, boš po restoru imel gor še SMS-e od tasrate in ne od tafrišne
wink-1.gif


Aplikacij imaš malo morje za vsako stvar, ki ti jo srce poželi.

Kar se pa aparatov tiče je pa tako. Moj prvi Android je bil HTC Desire. Sama izdelava aparata je bila zelo dobra, prednji okvir kovinski itd...potem sem kupil Galaxy S-a, ki pa je cel plastičen. Prvo je bil malo šok ampak sem se hitro privadil, aparat tako ali tako nosim v gel skin oblekici tako da mi je praktično vseeno iz kakšnega materiala je zadeva narejena, ker nimam direktnega stika z ohišjem aparata. Po delovanju pa je v mojem primeru Galaxy S kar nekaj korakov pred Desierjem, na papirju pa imata oba skoraj enake specifikacije
smile-1.gif
Super AMOLED zaslon je zakon, napram navadnemu AMOLED zaslonu ima še malo večjo svetilnost, boljši izkoristek s tem varčuje pri energiji, najbolj opazna razlika je na soncu, AMOLED je bil zelo teško "gledljiv", pri Super AMOLED-u pa teh težav ni več itd... Vidni kot je tudi zelo velik.

Jaz če bi se spravil menjati aparat bi vzel SGS 2, zakaj? Razlogov je veliko, eden večjih razlogov je podpora s strani custom "kuharjev" ROM-ov. Druga prednost je, da se da Samsunga zelo preprosto root-ati in flashati preko Odina in se skoraj ne da aparata tako zjebati, da bi bil nepopravljiv. Vem za par primerov, ko so zaflashali aparat, ga nesli na RAM 2, ki je uradni serviser in so jim pogledali skozi prste in jim ga garancijsko popravili. Res da je SGS 2 plastičen navzven, znotraj je pa brutal killing machine
wink-1.gif