Nov trend - dosegljiv na dopustu

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.377
4.922
113
Tako pač razmišljajo ljudje, ki so primerni da bodo v življenju zmeraj v podrejeni vlogi, ker jim mora vse nekdo drug vnaprej razmisliti. Ne moreš mu dati odgovornosti, ker sam ne more o ničemer odločiti, pooblastila gor ali dol. Samo za silno preprosta delovna mesta je možno delo tako predati, da bo zajemalo vse. Novi čistilki pokažeš kaj čisti in urnik. To gre. Malce bolj kompleksne procese je nemogoče predati v celoti in dovolj dokumentirano, da lahko drug naredi v minimalno več časa kot tisti, ki mu je to redno delo.
Naša firma takrat ni bila tako velika, da bi imeli ne vem koliko nivojev in vsak X menjav. Če ne bi jaz, bi lahko edino še direktor, ki pa tehnično specifičnega znanja ni imel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.049
1.342
113
Tako kot ti pa razmišljajo deklice za vse. Upam da si vsaj ustrezno kompenziran, navadno niso.

Itak se mi pa zdi, da me nisi razumel.
 

B81

22. jul 2007
35.934
9.877
113
To pac ne gre v vseh sluzbah no, sploh ce si edini v "oddelku". Npr. izvoz ima enega cloveka, tebe. Nabava ima 2, od tega si en ti, ene stvari narocas samo ti. Pisarniska dela imas ti, vecji kupci hocjo racune...dobropise, one tiste tretje...

Pa ajde, sploh ni problema, samo malo cukasto gledam, ko.je tak hudo, ce te sef ali sodelavec poklice na dopust...

Zdi se, kot da je sluzba za te "semnaoff" ljudi izredno stresna...moogoce jim sodelavci ne pasejo itd.... zanimivo tole res.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.162
9.302
113
EU
Točno tako. Montažno linijo v celoti dol ustavili, v času dopusta.
Še v času stare Juge.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.049
1.342
113
Pa ajde, sploh ni problema, samo malo cukasto gledam, ko.je tak hudo, ce te sef ali sodelavec poklice na dopust...

To je predvsem odvisno od tega kaj se zgodi, če se na tak klic ne oglasiš ali pokličeš nazaj. Žal, če se pričakuje dosegljivost, potem to ni več dopust katerega primaren namen je psihični odklop od službe.

V praksi greš pa lahko tudi kam kjer nisi dosegljiv.

Če zadeva ne bi bila pomembna, potem ne bi uzakonjali pravice do odklopa. V tujini večje firme izven delavnih ur ugašajo mail serverje.
 

henkl

Majstr
18. nov 2019
464
285
63
Moram, kaj naj...
Pri nas, če ne znaš/ne moreš/nočeš povedat drugemu, ko si na dopustu (preden greš), kako in na kateri način naj porihta tvoje stvari, dobiš knjižico...
Preprosto...
Me zanima kako gre to na instancah čez:sprasujemse: Sem use razložu parkrat povedu pokazu smo treniral pa so me spet klical,kdo v tem primeru dobi knjižco.Ker javu se pa nism ker sem na dopustu:nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

B81

22. jul 2007
35.934
9.877
113
Nehejte se sami sebi smilit. Večja podjetja imajo kolektivni dopust ravno iz razloga nepogrešljivih snežink. Takrat se točno ve, da je firma zaprta in do xy datuma ne bo nič. Še italijani so to skontal že en cajt nazaj.
Nihče se ne smili sam sebi, pač debatiramo, kaj se razburjaš....bi vido, če bi hodil v pravo službo.

Kolektivne si lahko nekako privošči strojna industrija ipd. branže, ne moreš pa ti Intesa ustavit za 14 dni ali pa Coca-cole, no ajde slednjo bi ob primerno velikih zalogah lahko - pa še vedno mora izdaja skladišča delat.
Moram, kaj naj...
Pri nas, če ne znaš/ne moreš/nočeš povedat drugemu, ko si na dopustu (preden greš), kako in na kateri način naj porihta tvoje stvari, dobiš knjižico...
Preprosto...
Kaj pa če nimaš nikomur za povedat, ker imajo že svojega dela vrh glave?
V fabrikah ni delavcev na pretek, če se komu tak zdi. V pisarnah pa še manj.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.367
821
113
To je predvsem odvisno od tega kaj se zgodi, če se na tak klic ne oglasiš ali pokličeš nazaj. Žal, če se pričakuje dosegljivost, potem to ni več dopust katerega primaren namen je psihični odklop od službe.

V praksi greš pa lahko tudi kam kjer nisi dosegljiv.

Če zadeva ne bi bila pomembna, potem ne bi uzakonjali pravice do odklopa. V tujini večje firme izven delavnih ur ugašajo mail serverje.
Sploh FURSu pošlješ obvestilo, da je tvoj računovodja Odklopljen. Naj kak teden počakajo z davki
Pa velikim firmam, ki od malih firm zahtevajo držanje rokov, ki jih sami prosto interpretirajo tudi... Sploh, kadar so zadaj penali.. (ali pa možnost enostranskega zadrževanja plačil, ker se je močnejši tako odločil)
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.299
3.333
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Kaj pa če nimaš nikomur za povedat, ker imajo že svojega dela vrh glave?
V fabrikah ni delavcev na pretek, če se komu tak zdi. V pisarnah pa še manj.
Pri nas je vedno "nekdo", ki mu lahko vse pred dopustom predaš. če hočeš. Ker, ko on zaključi zadevo, dobi ON dodatek k plači, ne pa ti, ki si začel...
Zato tak način...
Normalno je, on pokriva mene, jaz njega, vse se deli...
Eni pa v jok in skok...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

B81

22. jul 2007
35.934
9.877
113
Pri nas je vedno "nekdo", ki mu lahko vse pred dopustom predaš. če hočeš. Ker, ko on zaključi zadevo, dobi ON dodatek k plači, ne pa ti, ki si začel...
Zato tak način...
Normalno je, on pokriva mene, jaz njega, vse se deli...
Eni pa v jok in skok...
Tistega jokajočega je treba dat iz firme...
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.049
1.342
113
Sploh FURSu pošlješ obvestilo, da je tvoj računovodja Odklopljen. Naj kak teden počakajo z davki

Verjel ali ne tudi one-man-band računovodje grejo lahko za 2 tedna na dopust. Ne sicer na poljuben dan, znotraj meseca se pa najde 2 tedna v kosu. Prej počisti vse, kar pride vmes pa lahko počaka na vrnitev. Poglej si na davkoplacevalci.com in se čudi.

Seveda če vse delate na zadnji dan roka, je pa problem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.291
5
113
Sploh FURSu pošlješ obvestilo, da je tvoj računovodja Odklopljen. Naj kak teden počakajo z davki
Pa velikim firmam, ki od malih firm zahtevajo držanje rokov, ki jih sami prosto interpretirajo tudi... Sploh, kadar so zadaj penali.. (ali pa možnost enostranskega zadrževanja plačil, ker se je močnejši tako odločil)

če računovodja ve, da je edini kompetenten za FURS, si mora on tako zorganizirat vse, da so zadeve na FURSU do datuma. To je pač njegov problem in njegovo delo.

Je pa res, da so delovna mesta tok našponana, da ni nikogar, ki bi bp nadomeščal. sploh v manjših in srednjih firmah. Vsi so na 100%, in če gre nekdo na dopust je sodelavec na 150% ali celo 200%.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.049
1.342
113
Ta debata me spominja na jokanje vzgojiteljic v vrtcu, ki baje ne morejo iti na dopust, ker imamo mi prasci med poletjem otroke v vrtcu. Najraje bi videli, da imaš otroka doma, vrtec pa plačaš. Da bi kdo pomislil, da mogoče je pa v vodstvu vrtca problem?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.367
821
113
če računovodja ve, da je edini kompetenten za FURS, si mora on tako zorganizirat vse, da so zadeve na FURSU do datuma. To je pač njegov problem in njegovo delo.

Je pa res, da so delovna mesta tok našponana, da ni nikogar, ki bi bp nadomeščal. sploh v manjših in srednjih firmah. Vsi so na 100%, in če gre nekdo na dopust je sodelavec na 150% ali celo 200%.
Sanja se vam ne...

recimo 15 so plače, 20 je že DDV (če je izvoz), 30 so ostali davki, vmes uvozi, izvozi, roba danes pride, ko pride, se ne da naprej napovedat...
Vmes vedno kaj uleti...ker stranke pač en Kuzc briga naš dopust...

Sicer vedno lahko zadeve ignoriraš... se pa na koncu kar lepo pozna na poslu...

Vi se seveda zaradi mene lahko tudi za vedno odklopite (od realnosti)
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in Matey

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.049
1.342
113
Nam se ne sanja, so pa na forumu, ki sem ti ga linkal druge računovodje, ki jim zgleda uspe. Tudi sp s tečnimi strankami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen