nov električni avto,nasveti za nakup

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.608
6.863
113
To pa ne vem, če bom...ker ni več Tesl z free SuC...najbolj resno se ogrevam za opcijo "unikorn"...torej eden redkih 2017 modelov 100D ki ima brezplačno polnjenje...tega pa lahko imam potem "100" let, oz dokler ne bo Tesla nekako vseeno skenslal to opcijo, čeprav je kao ne bi smeli :)
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.232
312
83
darjan to sem tudi jaz razmišljal, pa ne vem če je ravno best buy. Če ti pomaga pri odločitvi, ti povem v katero smer sem razmišljal (imam nekoga ki ima free SC, tako da je info iz prve roke):
1. težko dobiti tak avto, cene niso olimpijske
2. ne vem odkod si, ampak kozina še gre, mb mislim da tudi (tam imajo baje še SC, nisem pa bil tam). Brdo je beda, če nimajo dogodka in je dostop čez rampo pri hotelu free, potem plačaš še parkirnino, in to mastno. Se pravi da daš 4 EUR al koliko vsakič ko greš "zastonj" tankat - kar neki. Jasno pa se boš moral tja peljat in za čas polnjenja "muhe štet". Avto pa ne fila tako hitro kot tanovi Y in 3, pa seveda bolj gre proti polnemu, dlje časa fila. Poenostavljeno: tja do 80% je pol ure, zadnjih 20 pa še pol, pa si takoj na uri. Torej moraš biti res blizu SCja da bi se ti to splačalo.
3. poraba elektrike teh modelov (X ali S) je tam blizu dvakratnika Y oz. 3-ke. Nimajo TČ, pozimi se zgodi da se naredi res malo km pa moraš filat (tudi če imaš samo 6km v službo in moraš v prometni konici, skoz hajca, teh 6km se voziš pol ure, žre štrom kot nor)
4. Problem MCU-ja (board computerja): verzija 1 ima vse kamere pa nimaš snemanja (mislim da lahko tudi ne 360 pogleda), pa nekaterih bonbončkov ni. SW je še kar buggy. Verzija 2 je baje boljša (tudi po funkcionalnosti), pa še vedno ne dosega hitrosti Y in 3-ke. Se da baje narest upgrade, ampak spet stane in vprašanje če se ti splača.
Da bi jaz to vzel bi se moralo res "poklopit" več stvari hkrati, začenši z izjemno ugodno ceno nakupa.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.608
6.863
113
1. Ne mislim sedaj, čez X let bo tak avto smešno poceni za to kar ponuja.
2. Ne rabim free SuC za vsakodnevno polnjenje, ampak za road tripe, ipd. Drugače imam rešeno polnjenje.
3. me ne gane, pač večkrat zavijem na SC :)
4. Cena nadgradnje MCUja je 1600€ (trenutno) in se vsekakor splača, nekaj pa moraš vložit v avto :)

Kaj je za tebe zelo izjemno ugodna cena takega avta?

PS, avto ima 100kwh baterijo in tudi ključ večji porabi, naredi več km kot novejši modeli, da pa ne omenjam zračnega vzmetenja in občutka vožnje/pospeškov...
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.083
711
113
EU
Dobro fantje bodite malo realni prosim. Ves čas se pritožujemo nad kakovostjo izdeleve takrat še ameriških vozil, kako dolgo vi pričakujete, da bodo ta še vztrajala, ali to nameravate vse sčasoma zamenjati okoli štroma, sam da ohranite to storitev zastonj polnjenja, ki vam jo mimogrede lahko vsak dan ukinejo? Sprašujem, ker kakšen povprečno vzdrževan ICE ima po 20 letih lahko že kr konkretne luknje v karoseriji zaradi rje, kakšni bodo šele ti ameriški avti:oops1:
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.608
6.863
113
Jaz se ne pritožujem, kvaliteta je na nivoju. Itak je pa karoserija v celoti Alu.

Vsak dan lahko ukinejo? Dvomim, to bi bila posledično verjetno zelo fina tožba.
 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.071
1.073
113
Ne bodo ukinili, ker dotični avti počasi izginjajo s planeta. X posto se jih vsako leto razkanta, še toliko procentov faše kako napako, da je ekonomska totalka popravljat in še žnj posto vsako leto, ker si je lastnik omislil novo igračo, stara je pa postala drugi ali tretji avto v familiji, ki naredi samo še par km letno in vidi SC samo še enkrat na par let.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.083
711
113
EU
Jaz se ne pritožujem, kvaliteta je na nivoju. Itak je pa karoserija v celoti Alu.

Vsak dan lahko ukinejo? Dvomim, to bi bila posledično verjetno zelo fina tožba.
Kakšna tožba neki? Zakaj? Pač iz gospodarskih razlogov počasi ukinejo to storitev in rešeno, ali ti resno mišliš, da “doživljensko” pomeni do konca tvoje življenja?
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.083
711
113
EU
Ne, da je lahko, ampak je povsem logično, da morajo obstajati tudi pravno-poslovni mehanizmi za primere "doživljenskih" storitev. In Tesla se sedaj poslužuje ene izmed možnosti in sicer, da ponudi neko alternativno nadomestilo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.909
10.313
113
to so verjetno problemi zaradi par zafustrirancev, ki se vozijo samo, da je zastonj in zivijo v avtih in podobno. Lajfless scena imho. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in NekdoK

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.232
312
83
darjan Če ti to kar sem napisal ni ovira oz. imaš rešitev za te reči (te ne moti tisto kar je zame problem), potem je zagotovo ta varianta optimalna zate. Go for it.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.083
711
113
EU
Dejansko mora samo še toliko skup držat Tesla, da jo lahko tud na prikolici pelješ do superchargerja in nazaj domov:D
 
  • Haha
Reactions: sad

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Samo iz radovednosti: a pa te avte (Model S z free SC) bi vi imeli kasko? Ker to je rang 2000+ na leto (pa raje 3000). Če pa nimaš, je pa vsaka zadeva, ki se zgodi na teh ful alu karoserija, lahko ekonomski polom.