nov električni avto,nasveti za nakup

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Kako kj s prodajo Tesle zgleda ?
Po dvomesečnem norenju ste povsem utihnili ...kaj je zdaj to ?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.172
1.347
113
Salo na stran.. Sem mel resno namen menjat mogoce letos, zagotovo pa drugo leto. Tesla S, 3 leta ali 4. Ampak ob ceni zavarovanja 3k€ obpolnem bonusu... Hvala. Saj pa ne gre za bentleya.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.546
113
Salo na stran.. Sem mel resno namen menjat mogoce letos, zagotovo pa drugo leto. Tesla S, 3 leta ali 4. Ampak ob ceni zavarovanja 3k€ obpolnem bonusu... Hvala. Saj pa ne gre za bentleya.

Na to sem opozarjal že nekaj časa nazaj.
Samo da naše zavarovalnice ugotovijo, da bodo pri EVjih že manjše poškodbe vodile do ekonomske totalke, se bodo premije še zvišale. Ponekod so do tega sklepa že prišle:

In to bo očitno še bistveno večji cenovni nateg kupcev, kot pa je bil s ceno EVjev.
 
  • Wow
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in ales85

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.546
113
Saj ti je jasno, da gre kasno glede na vrednost vozila?
In če Tesla (po tvoje avto za obične lude) stane 150 jurjev, Audi A8 (po tvoje luksuzen avto) tudi 150 jurjev, bo cena kaska precej podobna.
 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.073
1.073
113
Za Teslo vem, da ima pregled baterije po nesreči. Če gre za hujši udarec - z veliki silami/pospeški itak rukne ven pirotehnične varovalke v bateriji, ki potem poleg pregleda baterije, potrebujejo tudi menjavo.
Problem je nekaterih zavarovalnic je, da se poslužujejo servisov, ki za EVje pojma nimajo.
Potem je nalažje zadevo odpisat, brez da bi avto zapeljali na uradni Tesla servis v pregled.
Trenutno pa Tesla, pa tudi drugi proizvajalci, še ne puščajo naključnim osebkom, da uradno brbajo po baterijah. In je treba to razumet.
Pa tudi to se bo dolgoročno spremenilo.
Ko bo procent EVjev na cesti šel gor, bo tudi vse več servisov svoje majstre poslalo na ustrezna šolanja in jim pribavilo ustrezni servisni materijal in diagnostiko. Pač mora priti do ustrezne kritične mase.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.240
6.458
113
pri taščici
Hrvatje lepo brbrajo po baterijah. Celo po tistih ki so se v garanciji.
Ker je dobila poskodbo "s tal". Pa ni bilo kasko, ali pa zavarovalnica ni priznala poskodbe? To pa si nisem zapomnil
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.172
1.347
113
Saj ti je jasno, da gre kasno glede na vrednost vozila?
In če Tesla (po tvoje avto za obične lude) stane 150 jurjev, Audi A8 (po tvoje luksuzen avto) tudi 150 jurjev, bo cena kaska precej podobna.

Vse to je jasno. Pravim samo, da za to ceno ni nobeno luskuz vozilo. Je imo cena napihnjena.