nov električni avto,nasveti za nakup

Slovenet

Guru
21. jul 2007
4.418
536
113
43
Še vedno Rdeči revirji
Tole s cenami avtov, ki samo malo dišijo po elektrifikaciji je šlo absolutno predaleč. Očitno se trg še ni stabiliziral. Počakat bo treba na še par pocenitev Tesle. Ko bodo prilezli nekje na rang med 30K €in 35K€ bo morda zanimivo. Računam, da to ni več daleč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in sad

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
407
98
28
Se strinjam. Do konca leta bo model3 verjetno že celo pod 35k€. Kako mislijo potem prodajati kodiaka za 40k je pa tudi vprašanje. Pa kako Megana etech za enak denar? Bo potrebno krepko spustiti cene, če bodo hoteli kaj prodati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

mr_

Guru
20. sep 2007
9.280
2.671
113
Ni realno pričakovati da bo Tesla nizala vsak mesec jurja. Ker vsak tisočak dol razširi krog kupcev ogromno, naslednji še bolj....
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.172
1.347
113

To je to.

Recimo ob isti tezi bi avti namesto 75kw imeli 140kw baterijo. To pa ze pomeni zelo dober doseg.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Brez skrbi, pogruntal bojo resitve na vse akutne probleme v zvezi s stromarji. Za razliko od smrdlivcev gre za nove zadeve, kjer je se ogromno prostora za izboljsave. Smesno bo gledat danasnje skeptike, ko bojo veter menjal. Ze zdaj so 'elektro' teme kar naenkrat ratale bolj aktivne kot one 'smrdljive', pa stromarji se zacel niso. Vsi pametujejo, naenkrat vse vejo, vse jim jasno... pravi instant znalci... A samo par tu jih dejansko ima stromarja doma. Kaj sele bo, ko se to razpase. Vsi ga zelijo, samo cena je problem. Ko bo prava bo ICE pozabljen, tolk o tej superiorni smrdljivi tehnologiji. Zal, samo tocno to je rezime teh tem.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.616
6.863
113
Cena tudini vec problem ce kupis rabljenega. Problem so glave in da pac eni zaradi ignorance tupijo svoje dalje
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.228
9.410
113
EU
kupil bi cliota, doma pa Jura kavni avtomat. pa 20 jurjev bi mu ostalo (za kave in bencin). Sam to ni to, očigledno.
Ostalo bi mu še več, če odšteje sončno elektrarno.
Pred kratkim bil na fešti v Celju, in sem videl kar tri Tesle, kar me je presenetilo. Mislim na številčnost.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.190
1.674
113
40
Darjan, Tesla insider...a se kaj ve glede pogona in baterije na faceliftani trojki...ali se gre bolj v smeri nižje cene zaradi nižjih proizvodnih stroškov?
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Torej danes, ko je že 60% folka šlo domov.... je direktor prišel in rekel, da smo dobili nevem kakšen biznis do novega leta. Da bomo imeli spet 3 izmene in dobavitelji jih bodo tudi morali imeti. Naš največji konkurent, da je pa tudi vsaj za pol leta že poln...

Sedaj, ko smo imeli normalne količine smo imeli hude probleme s kakovostjo, sedaj pa novi ljudje etc..... Vsi so se nekam grenko držal, ko smo nazdravljali.

Seveda je e-mobilnost zadaj. :p Me zanima, kje bo tukaj počil mehurček.