nov električni avto,nasveti za nakup

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.326
113
rang 40 jurjev je danes kar "problematičen"... vse kar kupiš novo je nek kompromis. Tako da v tem rangu je nek model 3 ce si srčno želiš električarja dost smiseln nakup. Osebno se mi še vedno zdi cca vsaj 10kilo precenjen.
Če greš pa v rabljeno (do recimo 3 leta in do 100kkm), je pa izbor precej zanimiv, tudi phev in podobno...ampak prost po alterju je tole precej bogokletno, ker zgonjenega jungtimerja pa ne bomo kupovalo, se ne spodobi.
Tako da bolje bit tiho in si mislit svoje :evil:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.497
6.229
113
rang 40 jurjev je danes kar "problematičen"... vse kar kupiš novo je nek kompromis. Tako da v tem rangu je nek model 3 ce si srčno želiš električarja dost smiseln nakup. Osebno se mi še vedno zdi cca vsaj 10kilo precenjen.
Če greš pa v rabljeno (do recimo 3 leta in do 100kkm), je pa izbor precej zanimiv, tudi phev in podobno...ampak prost po alterju je tole precej bogokletno, ker zgonjenega jungtimerja pa ne bomo kupovalo, se ne spodobi.
Tako da bolje bit tiho in si mislit svoje :evil:

tudi tebe matra trojka, pa je zdaj glavna ovira, da že 10 let poslušano o rabljenih premijah in glupanih, ki kupujejo novo. Sam sebe, bi se temu reklo. :evil:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.326
113
tudi tebe matra trojka, pa je zdaj glavna ovira, da že 10 let poslušano o rabljenih premijah in glupanih, ki kupujejo novo. Sam sebe, bi se temu reklo. :evil:
ja itak me metra, če bi bila cena normalna, pač imam v glavi, kolk je kaj vredno, oziroma kolk sem pripravljen dat za menjavo avta, in kaj zato dobim. In tole imam skoz v glavi ko se menimo, ko gledam. Ne vem..pač budget ni neskončen. Motnja vem ja. in trojka mi je enostavno za 40 kilo predraga, rabljena za 30kilo plus, s neznanim elektro poreklom (stanje celic in podobno mi je danes pač še uganka in komu bi dal to preverjat/servisirat)..da bom beta tester za rabljenega električarja, mi tudi ni.

Potem pa smo tu. Zgonjena premija bo počas 8 let...tokrat je po lepotičenju brezpraske, z opremo, ki jo danes dobiš samo v avtih med 80 do 100kilo.. dilema o menjavi in smiselnost je še tolk težja, oziroma , brezzveze sploh kaj menjavat... Na koncu se mi pa niti več ni za vozit (sploh ne po naših AC in lokalnih luknjah).... ajaj.

Lahko pa debatiramo. Saj je svoboda.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.497
6.229
113
Trojka je dobrih 38k€ z vrnjeno subvencijo. Ce je kdaj kaka na zalogi, je ceneje tudi za tistega jurja dobave in ne vem katerih stroskov. Pa smo na dobrih 37. Še enkrat poceni, pa bo 35k€. Mislim, da 1x bo še sla trojka dol.

Istocasno seveda spremljam vse ostale. Tudi jaz. Če je vse 35k€, vzamem trojko. Pa marsikdo drugi tudi, tak da kaki OK tega razreda bi se moral za 30k€ dobiti do konca leta, ce hoce se kdo kaj prodat.

Seveda, debatiramo. Hvala bogu imam cajt debatirat. Nic ni treba se pod mus in se hocem temu ogniti. Cetudi se cene ze malo normalizirajo. Lani npr, da bi bila prisiljena kaj kupovati, bi popizdila. Ampak, kaj bi pa hotla. Zdaj bolj umirjeno cakam na optimalenjsi cas nakupa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.326
113
kolega včeraj na silo kupil kodiaka...sport, 150hp, avtomatik, brez dodatne opreme 39kilo s popusti vred (rikverc kamero je doplačal) pa baje so v tej opremi matrix led kar je OK.. Jokal sem v sebi, kako stran vržen denar, a sem na zunaj kazal podporo in dober nakup. :evil:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.497
6.229
113
Posle nema kajanja. Naj uziva, naj se vozi, varno in z uzitkom in naj mu sluzi. Kje je point post festum se sekirat...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.864
113
Ocitno eni gledajo, ker vse kar se tu debatira so cene pa kak je predrago pa kolko je vredno pa kdaj bo padla cena
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.281
2.671
113
kolega včeraj na silo kupil kodiaka...sport, 150hp, avtomatik, brez dodatne opreme 39kilo s popusti vred (rikverc kamero je doplačal) pa baje so v tej opremi matrix led kar je OK.. Jokal sem v sebi, kako stran vržen denar, a sem na zunaj kazal podporo in dober nakup. :evil:
Cena po ceniku pa?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.326
113
40519, pač s strašnim bonom pride 39300 in to je to za ta denar
1682512725608.png