nov električni avto,nasveti za nakup

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Pa še nekaj... če gledamo povprečne porabe...

Tesla 3: 18.6kWh/100km
Kona: 16.1kWh/100km (slabih 15% manj od Tesle 3)
ID.4: 21.5kWh/100km (dobrih 15% več od Tesle 3)

+-15% (in ne tistih 20-40%, ki jih je darjan omenjal)
 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.079
1.083
113
Te podatke je treba gledat tudi z rahlo rezervo. Ne vemo statistične razporeditve povprečne hitrosti. TM3 Preformance ne kupiš ravno, da bi se vozil za tovornjaki.
Classic Ioniqe z manjšo baterijo, pa kake e-Golfe se pa precej več videva 1m za tovornjakom.
Kona tudi nek športnik po srcu, dizajnu in posledično kupcih in vožnji.

So male laži, so velike laži in je statistika ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mags in Najbolji

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Seveda so odstopanja glede na stil vožnje. Ampak večje kot je število vnosov (in pri Tesli je največje), bolj realna je slika. Dejstvo je, da tudi Tesle niso šparovčki, če jih voziš "športno". Tako kot tudi ostali EV-ji niso pretirano potratni, če jih voziš varčno. Še vedno sem mnenja, da lahko skoraj vsak EV pri enakem stilu vožnje voziš znotraj +-15% razlike.

Tiste zgodbe, kjer berem "kolega ima Q4 e-Tron in mu kuri povprečno 25kWh/100km, jaz imam pa s Teslo Y povprečje 16kWh/100km" so v mojih očeh "navaden bullshit". Naj avto vozi ista oseba na enak način ob enakih pogojih... pa se bo videla dejanska razlika. En lep primer je Bjorn, ki se trudi čim bolj enako delati svoje teste (seveda pa tudi tam odstopajo vremenski pogoji). IMHO je povprečje več 100 šoferjev najbolj realna slika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK, Pepe in sad

mags

Fizikalc
11. nov 2020
200
95
28
Tiste zgodbe, kjer berem "kolega ima Q4 e-Tron in mu kuri povprečno 25kWh/100km, jaz imam pa s Teslo Y povprečje 16kWh/100km" so v mojih očeh "navaden bullshit". Naj avto vozi ista oseba na enak način ob enakih pogojih... pa se bo videla dejanska razlika. En lep primer je Bjorn, ki se trudi čim bolj enako delati svoje teste (seveda pa tudi tam odstopajo vremenski pogoji). IMHO je povprečje več 100 šoferjev najbolj realna slika.
Vzemi kakeršne koli primerjave, tesla je tudi v porabi spredaj.
Pri meni trenutna povprečna poraba ob prevoženih 2500 km ( imam ga 3 tedne) je 13,7 kw/ 100 , cca. 30% avtoceste ,ostalo lokalno
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.241
6.460
113
pri taščici
Kako v tem primeru merijo porabo pri Tesli?
Sentry mode ne laufa na zgance. Ima kar lepo porabo.
Tega ostali nimajo ce sem prav informiran.
 
27. jan 2022
5.783
2.271
113
ASP Lesce... Ne, nisem. Sem kontaktirala za testno voznjo, pa so imeli samo osnovnega za testirat. Trophyja/luxuryja se ni, oprema je tam drugacna in ce bo se vedno aktualen, ko pride k nam, bom hotela testno voznjo s tem modelom. Po ceniku, ce ga ne spreminjajo, 35k€ z odbito subvencijo.

Medtem pa je tesla 3 ze 38k€. Jurja ceneje, ce cakam na kako osnovno iz zaloge. Pa junij je se vmes.

35k€ je C4X, zraven dobim kable in polnilnico, res pa je nekaj manjsi doseg, ampak se vseeno dovolj.
Citroen mi je blizu in zadovoljstvo z njim tudi.

V glavnem, kot receno, mg4 je vedno bolj oddaljen od nakupa, ce bo vztrajal na danasnji ceni. Ker ni vec poceni.
Kot zaprisežen citroenovec bom rekel samo to - on board charger na E-citroenih jim šepa, vse ostalo je OK, zaenkrat bi jaz še malo počakal. ;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.241
6.460
113
pri taščici
Lane asist spila pri francozih?
Jaz sem peljal eC4 iz siske preko tacna proti Vodicam. Mogoce dela na AC, na regionalki je delal zelo slabo. Ce je ze slucajno bil zadovoljen s pogoji za delovanje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.497
6.231
113
Dela... Najbolj motece je na zacetku bilo, ker sem očitno drugacno "ruto" znotraj pasu obirala in je hotel poraviti, meni se je pa zdelo, da me bo kar ven zapeljal, da narobe "vidi". Pa da ti nekak zagrab volan, se seveda zdrznez. Mojega to se vedno moti, kadar vozi moj avto, jaz sem se pa navadila. Zdaj pa ne vem, na kaj. Ali na popravljanje ali sem pa zacela voziti, kot si je citroen zamislil.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.083
711
113
EU
To je itak dela prek kamere in je pač zlo odvisno, kako dobro so vidni robovi oz. črte na cesti. Če so zabrisane oziroma jih ni, pol tud LA ne more delat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc