nov električni avto,nasveti za nakup

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Zakaj že? A rabiš oni tingl-tangl od sedmice, al kaj ste zadnjič kazali - bruh totalen.

Se pa strinjam pri Tesla S-u prvih generacij (v novih nisem sedel) - 130 jurjev, torej kot MB S klasa, pa taki bog pomagaj, da je bil KIA Ceed vrhunski po sestavljenosti in vgrajenih materialih. Ne govorim o pogonu in performansih.

Kaj pa tebi ni jasno bebo? Nevem kaj je tingltangl in kaj je tebi kdo kazal. Za 130 jurjev pričakujem kvalitetno izdelan avtomobil, prestižne materiale, obdelavo in podobno. Poglej si od znotraj kako je narejena S klasa in kako Tesla X. Neprimerljivo.
 
27. jan 2022
5.788
2.272
113
Kaj pa tebi ni jasno bebo? Nevem kaj je tingltangl in kaj je tebi kdo kazal. Za 130 jurjev pričakujem kvalitetno izdelan avtomobil, prestižne materiale, obdelavo in podobno. Poglej si od znotraj kako je narejena S klasa in kako Tesla X. Neprimerljivo.
BEBO te je naredu!
Imaš celo temo o novi sedmici s kitovimi lapami in disko osvetlitvijo notranjosti. Kapiš?

Pa brat tudi ne znaš - DELAT SE SPRAVI, ne pa cel dan po forumu bruhat.

1:1 v nesramnosti.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
BEBO te je naredu!
Imaš celo temo o novi sedmici s kitovimi lapami in disko osvetlitvijo notranjosti. Kapiš?

Pa brat tudi ne znaš - DELAT SE SPRAVI, ne pa cel dan po forumu bruhat.

1:1 v nesramnosti.

Delam, garam, ker pa sem sposoben pa lahko še zraven po forumu bruham. Ja prizadel si me, zelo. Ne bom niti pogledal kakšna je nova 7 ampak zagotovo svetlobna leta pred vsako Teslo. Avtomobila zagotovo neprimerljiva, razen po ceni. Tesla bo tak razred morala še narediti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Ne hvala. Je pa tudi meni že prišlo na uho sicer ne za VAG ampak za BMW in Mercedes da se ti plugini zelo kvarijo in da so popravila astronomsko draga.
Je ev clinic objavil predracun za popravilo V Mercedesa.
Manjsi celni karambol, airbagi ostalo notri, avto sicer vozen, ce se ne bi baterija "zaklenila" al nekaj v tem smislu.
Popravilo nekih 75k. Pri avtu starem letu ali dve..
 
  • Wow
Reactions: NekdoK

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.930
10.342
113
Je ev clinic objavil predracun za popravilo V Mercedesa.
Manjsi celni karambol, airbagi ostalo notri, avto sicer vozen, ce se ne bi baterija "zaklenila" al nekaj v tem smislu.
Popravilo nekih 75k. Pri avtu starem letu ali dve..
kaj misliš kolk te pride pri nekem C ju ali E ju podobna poškodba...sicer ne 75 kilo, ker je pač tam baterija in struktura, ampka 10 do 15 pa takoj.
znanec je na prejšnjem citroenu C5 ko je bil še nov, luč opraskal in zmenjali so še motorni pokrov, pa je bilo okol 4 kilo€.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
kaj misliš kolk te pride pri nekem C ju ali E ju podobna poškodba...sicer ne 75 kilo, ker je pač tam baterija in struktura, ampka 10 do 15 pa takoj.
znanec je na prejšnjem citroenu C5 ko je bil še nov, luč opraskal in zmenjali so še motorni pokrov, pa je bilo okol 4 kilo€.
Kaj mislis , da je pogonska baterija v sprednjem odbijacu. Daj poglej koliko ue avto razbit. Mal je odbijac se snel.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.930
10.342
113
to je nekje na kitajskem.
očitno je fasal še okvir baterije, al zakaj so jo po tvojem sneli - zaradi dolgčasa?,
uradni samo menjava, ne popravlja. Če bo popravljeno in potem enkrat zagori nekaj, kdo bo odgovarjal?
in to je to za ta denar.

če je avto nov, zavarovanje, BTK koliko stane. Je tako?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: ales85

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Ni čisto tako, ker zavarovalnica se hitro potrudi, da prilagodi premije in da se zaradi večjih škod njej poveča dobiček.
Mislim, da potrošnika v tem trenutku še kako briga, če avtomobilski proizvajalci delajo čedalje bolj nepopravljive avte. Če ne drugega, bo čedalje bolj brigalo njegovo denarnico.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
To sem jaz spraševal kakšen mesec nazaj pri Tesla megacastingu. Boš nabil eno gumo in zvil roko in nosilec roke in bo avto ekonomska totalka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in sajkek

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
To sem jaz spraševal kakšen mesec nazaj pri Tesla megacastingu. Boš nabil eno gumo in zvil roko in nosilec roke in bo avto ekonomska totalka.
Tako je ja, po Ameriki se kar kopičijo tesle z zvitimi rokami, končniki so pa tudi integralni del karoserije, kar pomeni, da je že parkiranje na robniku vsaj totalka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
455
31
28
Hvala za komentar, sporočim dalje. Sicer pa do danes nisem vedal da so plugin šestice že od 2019/20 dalje. Vsekakor za preizkusit sploh glede na to da so cene podobne dizlu. Imam sicer tudi sam pretežno dnevne razdalje do 50km.
Problem je, ko sem jaz gledal A6 hibrida, predvsem prtljažnik. Mislim, da ima zgolj 380 litrov v hibridni izvedbi, kar je bilo zame premalo. Ne pravim, da je premalo za tvojega prijatelja zgolj v vednost zakaj sem se jaz potem raje odločil za dizelsko različico. LP
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Tako je ja, po Ameriki se kar kopičijo tesle z zvitimi rokami, končniki so pa tudi integralni del karoserije, kar pomeni, da je že parkiranje na robniku vsaj totalka.
Preberi si bolj natančno: NOSILEC ROKE, ki je po mojih info del megacastinga. Ali si to namerno spregledal in se delaš pametnega? Končnik pa ti nekaj vlečeš sem noter za relativizacijo.

PS: a si že preklopil na Teslo mode še preden si dobil Teslo? Ker lahko se delaš neumnega kolikor želiš, dejstvo ostaja, da ni jasnih odgovorov, kaj se bo zgodilo v primeru relativno majhne poškodbe megacastinga. Če pa imaš info o tem, se pa priporočam za link, bom z veseljem prebral in ne bom več trosil neumnosti okrog.
Pa še to, čeprav vem, da veš, samo si hotel budalo naredit iz mene. Megacastingi so relativno novi še, tako da bo trajalo, da se pokažejo praktične izkušnje s tem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Torej bodo zavarovlanice placale polno vrednost, odkupile razbitino in "celo" teslo (z izjemo tistega koncnika in mega castinga) prodale po delih za duplo ceno nove.
Najprej lastnikom zaracunale duplo premijo, potem pa se za duplo center prodajale kose.