nov električni avto,nasveti za nakup

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.479
373
83
To mora bit neka finta, ker AFAIK ima toyota BYD baterija, ki pa tudi niso tako slabe....zgleda toyota namerno bremza DC hitrost, ker je to pač njihov "prvi pravi" EV pa se še kaj učijo in nočejo tvegat reklamacij na račun baterij?

Ravno zaradi tega jaz pravim da se EV avto kupi glede na model in ne budget...preveč je sedaj novitet na trgu, nepreizkušenih in marsikdo se lahko opeče z nakupom, recimo kakim ec4 ;)
Absolutno. Znamka je precej nepomembna pri vseh zadevah tako tudi pri avtih. Populacija je pač naučena nekoliko drugače. Treba je naštudirat kej je najbljiže potrebam, nato željam in budgetu. Cene EV bodo zagotovo z maso šle dol. Nominalno verjetno ne kaj dost ampak dobilo se bo več za €€€ neglede na inflacijo.
Pri kitajcih oz. vseh novih znamkah, tudi Tesli je en ključnih (problemov?) dejavnikov lahko korekten, dober, cenovno dostopen servis.

Vidmo iz proizvodnjih procesov kjer so zadeve /mal/ višjega cenovnega ranga kot je hišna elektronika - elektronika je super, ko dela. Ko začne zabavat zna glava zelo bolet.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.874
640
113
EU
ja zgleda res, da se bomo morali učiti vse spet na novo:cheer:; pa ravno ko sem se naučil, da Toyota dela najboljše hibride :p

giphy.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.256
4.757
113
Pri naših službenih svete nemške krave običajno niso dočakale 150.000 km brez resne napake. Dobro, BMW je ketno utrgal pri 200.000 +. Pokvarljivi francozi pa so bili zato, da se vozijo in so tiho in smo jih prodajali pri 300.000+.
Ampak na alterju že vedo.
Sicer pa v kontekstu debate pred tem: pri avtu je pomembna poprodajna storitev, možnost servisiranja. Avta, ki bi imel servis 100+ km stran, jaz preprosto sploh ne gledam. Potem pride notranjost avta in zmogljivosti, nekje na koncu pa je zunanjost, ki je spet silno nepomembna, ker od zunaj svojega avta ne vidiš, ko se pelješ in ga uporabljaš. Ko ga pa ne voziš in uporabljaš, pa ga menda ne gledate? Ali je tu kdo tak narcisek, da gleda svoj avto, ko ne sedi v njem? Bo treba do psihologa ... Jaz sem se enkrat na parkingu usedel v tuj avto, ko sva ga oba hkrati odklenila. Saj sem takoj vedel, da ni pravi, ker je bil položaj za volanom drug. Ampak, da je mala ninsa v barvi in celo v obliki :valjamse: pa mi prej ni prišlo do možganov. Res nepomembno.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.874
640
113
EU
nekje na koncu pa je zunanjost, ki je spet silno nepomembna, ker od zunaj svojega avta ne vidiš, ko se pelješ in ga uporabljaš. Ko ga pa ne voziš in uporabljaš, pa ga menda ne gledate? Ali je tu kdo tak narcisek, da gleda svoj avto, ko ne sedi v njem? Bo treba do psihologa ...
Vse lepo in prav, tudi jaz sem tako mislil, vse dokler Toyota ni na dan privlekla Priusa* :eek: :p

MasculineSaltyJaeger-size_restricted.gif


*ta prvega mislim
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.008
2.731
113
Pač ljudje drugače dojemamo avtomobile, nekateri kot Pepe ga dojemajo kot transportno sredstvo iz točke A-B. Potem smo pa tu nekateri ubrisanci, ki smo že kot mulci brali avto revije, vedeli vse podatke o avtuh, ki so prišli na trg in avto doživljamo kot nekaj več. Iz racionalnega vidika ima seveda Pepe prav, ampak, če bom kdaj tako otopel do avtomobilov, kot je on bom zelo razočaran sam nad sabo in tukaj je lepota vsega, pač vsak ima nekaj, kar ga zanima/veseli in zgražanje ostalih “dolgočasnežev” nad mojim interesom za avto, nad mojim veseljem, ko sem si prvič lastil bavarskega bencinskega šestaka, ko sem prvič imel dizelskega bavarskega šestaka in užival v navoru, moči in udobju, sedaj, ko čakam svojega prvega EVja,… mnenje teh ljudi, mi prav dol maha, ker vem da ne čutijo tega, kar čutim jaz. Nič narobe s tem, vsakemu svoje, samo v teh temi takih ljudi ne jemljem resno in njihova mnenja smatram kot nerelevantna.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.008
2.731
113
In ja, moj prvi avto je bil Suzuki Swift 1,3gti, letnik 1991 in ja! Na začetku sem šel parkrat sedet v avto na dvorišču in samo užival v, za mene takrat, najlepši in najboljši stvari, ki sem si jo do takrat lastil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jezek

Guru
24. jul 2008
2.683
1.280
113
Če je avto SAMO za od A do B, je pa baba za kaj? Za obcasni izpust in razplod, ceprav grda in nedobrega srca?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.589
5.592
113
Absolutno, samo da recemo bobu bob... Kar sprovocira, so brezvezarije, ko se sebi opravicuje nakup ne vem cesa, ker se:
- bolj splaca
- manj kvari
- ker "rabim"
- vnesi poljubno

Saj ni nic narobe, da reces, vem da ni nic od zgoraj nastetega, samo jaz hocem imeti. Tako se pa vedno "opravicuje" želje, ker to se pa pri nas ne sme. Necesa zeleti in si zato privoščiti. :poreden:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.256
4.757
113
Proizvajalec mora avto prodati in seveda nam je kot kupcu zunanjost tisto, na kar zaigrajo. Ko pa avto že imaš, pa čez nekaj mesecev postane zunanjost nepomembna.
jezek : ko boš starejši in boš imel spolne odnose, boš spoznal, da pri spolnem odnosu moški vtakne v žensko samo zelo majhen kos svojega telesa. Ni primerjave z avtom, kjer gre celo telo notri med uporabo. Ko pa ni v uporabi, pa je avto tam nekje. Verjetno boš kdaj doživel to spoznanje, da ne boš pisaril bedarij.