nov električni avto,nasveti za nakup

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Ce bi jaz delal 70kkm letno bi ga tudi ze zdavnaj imel. Tako pa delam v 5 letih to kilometrino.
In ekonomske racunice z nabavo "novega avta ni". Potem pa lahko prevagajo v nakup drugacne racunice..
Veliko teh 70k je bilo “ker lahko, ker so zastonj”, drugace jih ne bi bilo toliko.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Ce bi jaz delal 70kkm letno bi ga tudi ze zdavnaj imel. Tako pa delam v 5 letih to kilometrino.
In ekonomske racunice z nabavo "novega avta ni". Potem pa lahko prevagajo v nakup drugacne racunice..
Veliko teh 70k je bilo “ker lahko, ker so zastonj”, drugace jih ne bi bilo toliko.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.798
-1.113
113
145 km SZ od Opatije
Resi te lahko off grid in baterija ali pa minimalni priklop in baterija s SE
Off the grid bi blo idealno, ja, ampak verjetno samo od marca - oktobra. Med novembrom in februarjem bi bil pa, kjub dodatnim akku, "bos". Saj veš, ni problem v številu akku, lahko jih imaš 10 ali več (OK, cena bi bila temu primena), samo se čez dan (nov-feb) ne bi dovolj nafilala/e.
Off the grid za kak vikend, to ja, za hišo pač ne gre.


p.s. lahko pa na dvorišču postaviš mini JE, pa oddajaš še svojim sosedom ;)
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.259
6.465
113
pri taščici
Za to sem pa napisal najmanjsi možni elektricni prikljucek (4kw?) In potem lahko pozimi kljub mrtvi SE lahko prides do 100kwh/dan. To imas pa dovolj za en dan. Tusi ce avto filas kot darjan ki je sicer stajerc ampak na vsak evro pa gleda bolj kot gorenc
;)
Sam kje bom zastonj filal ;)
 

henkl

Majstr
18. nov 2019
469
289
63
Norveški lastniki električnih avtomobilov so doživeli šok. Cene polnjenja na polnilnicah v Oslu so se namreč v dobrem letu povečale za sedemkratnik. V skrajnem primeru lahko elektrika za 100 kilometrov lastnika starejšega električnega avtomobila stane celo 33 evrov.:bonk:
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.494
5.671
113
Težko še potem imajo kak vzvod...seveda lahko skenslajo netmetering, ampak dokler bo, si na strani "zastonj kosila".
Lahko se povečajo prispevki, ampak to bo potem teplo vse državljanje in bi se tistim, ki ne bi imeli SE, za toliko povečal račun, da bi bilo nevzdržno.
Da ne trpijo gospodinjstva in industrinja od davka (ki bi nadosmestil bencinsko trošarino) na polnjenje el. vozil, boš povedal ob registraciji, stevilko električnega števca na katerem polniš. Ni tako zakompliciran postopek. Sam osebno se sprašujem zakaj pri vragu e-vozila ne plačujejo cestnine. Se ne vozijo po cestah mrbit?
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Glede dosega na AC
"Sosed ima ID 3, ni razočaran, pravi da je avto OK, edino kar mu gre na živce, ker se mu je trgovec zalagal glede dosga.
Vozi se večinoma na AC, zagotovili so mu 350 km, v resnici z enako vožnjo kakor s prejšnim TDI, naredi 200 km v zimskem času in 250 v letnem.
Kar je daleč od oglaševanega 425 km, NATEG na Qbik....."

Nateg? Proizvajalci morajo (pazi, ne lahko,, ampak mkorajo) oglaševat točno določene podatke (WLTP). Neuradno lahko povedo, koliko približno bo v realnosti (kar pa je zelo neuporaben podatek, ker pač ne vedo, kako kdo vozi), ampak edini uraden podatek je tisti, ki je predpisan od strani zakonodajalca. In to je pač WLTP.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.259
6.465
113
pri taščici
Citiral sem objavo nekoga drugega iz nekje drugje ;)
Sicer pa se strinjam s tabo.
Je pa res da imas pri EV "lazj"e razliko v porabi x2 (odvisno od pogojev voznje) kot pri ICE ;)
Da imas pri ICE porabo x2 si ze res v ekstremih. Pri EV je to lazje doseci.
Pri 20C imas z lahkoto pri 80 kmh med 10 in 15kwh, pod nulo pa pri 130+ v dezju tudi z lahkoto 20-30.
 

Svobodnjak

Fizikalc
9. sep 2022
477
-3.215
28
Mojemu znancu je crknila baterija na 8 mesecev starem Nissanu- pravi, da je doživel kar nekaj zapletov s strani servisa, avta po 3 tednih še nima, nadomestnega tudi ne, baterijo bo dobil seveda obnovljeno nazaj, ne nove..ni vse idealno zgleda.

Alex
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.900
2.620
113
Citiral sem objavo nekoga drugega iz nekje drugje ;)
Sicer pa se strinjam s tabo.
Je pa res da imas pri EV "lazj"e razliko v porabi x2 (odvisno od pogojev voznje) kot pri ICE ;)
Da imas pri ICE porabo x2 si ze res v ekstremih. Pri EV je to lazje doseci.
Pri 20C imas z lahkoto pri 80 kmh med 10 in 15kwh, pod nulo pa pri 130+ v dezju tudi z lahkoto 20-30.
Bolje da se ne začnemo pogovarjati o vleki prikolice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.900
2.620
113
Pa še tista ki jo lahko je ne morejo prav daleč.