nov električni avto,nasveti za nakup

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Res ne vem kako sem potem naredil 70k+ km v enem letu, z EV ki ima “samo” 200km dometa.
Ce eni pravijo da jim ne ustreza pa delajo 25k km?
 

mags

Fizikalc
11. nov 2020
200
95
28
Gospodje a ,ne bi bilo bolje da smo bolj konstruktivni, si izmenjujemo izkušnje... , kot pa , vseskozi neka pikrost in kontriranje.
Mislim ,da nas ima večina tu pozitivno mnenje o EV, je pa res da je tu negativni faktor cena vozila , nekateri proizvajalci so te cene kar drastično navili
in ravno zato je bila moja odločitev takšna kot je , razlika v ceni med benzin, diesel in elektrika , je tu tu , pri nekatirih proizvajalcih EV pa je cena navita 10 pa tudi do 20k evrov napram istim modelom diesel, benzin.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.084
712
113
EU
Tudi drugje je podobno:
-vegetarijanci, vegani, vsejedci
V bistvu ni podobno. Vsaj kar se prehrane tiče, je vsak ekstremizem nezdrav za telo in to v bistvu različne študije tudi dokazujejo. Ljudje smo biološko vsejedi, ker pa je naše telo kar huda mašinerija zdrži marsikaj tudi veganstvo ipd., ali celo več dni brez hrane, ampak ne pomeni pa to, da je to sedaj zdravo za telo.

 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Telo zdrzi vec dni brez vode in vec tednov brez hrane.

Drugace je pa najbolj optimalna prehrana mesna, torej vse kar je zivalskega izvora.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.034
3.928
113
Screenshot_20221231_075500_Chrome.jpg
Screenshot_20221231_075500_Chrome.jpg

Pojdite hitro napolniti avte, danes je cena tudi negativna!!!
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.900
2.620
113
Evo kaj naš čaka v prihodnosti.
Kot je v eni temi že govora o Tateu in Greti, nas bodo eko teroristi spremenili v reveže.

 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.798
-1.113
113
145 km SZ od Opatije
Saj to je čisto jasno: če ni prihodkov države od ICE, bodo pač od E vozil. In z energentom je podobno. Trenutno so cene razumne, ko bo diesla in bencina "zmanjkalo" (ne dobesedno), bo tudi cena štroma šla "v nebo" (v primerjavi z "as is today").
Kle pa res ne vidim zarote ... (aja, sej je še noben ni omenil) :p
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg in darjan

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Tole ima AndrejEnej čisto prav: mogoče kak procent gor/dol zdaj, ampak enkrat že nekaj nazaj sem na brzino računal da iz naslova naftnih derivatov (trošarine, davek...) neposredno in potem še posredno mislim da dobimo v proračun cca 27% vseh prihodkov, kar je na okroglo četrt proračuna. Če se jutri vsi nehajo na ICE vozit, gret in uporabljat naftne derivate (tu je še plastika, blago in ostali derivati, ki sem jih zanemaril), bo država imela četrtino manj prihodkov v proračun - beri država propade. Edino logično je, da bo morala "obdavčiti" nekaj drugega, pa četudi zrak ki ga dihamo (ok, tega ne bo), ampak elektrika je logičen naslednik. Če se mene vpraša če jutri "izumijo" nekaj, da bodo gospodinjstva postala energetsko neodvisna, ampak "res" neodvisna, kar pomeni da bi imel neomejen vir energije doma, ne tele solarne igrače kjer si še vedno na osnovnem omrežju, bodo države enostavno propadle, kar bo problem na drugi ravni. Ok, potem nam bodo vodo obdavčili toliko bolj, ampak to je spet vsaj delno rešljivo zaradi padavin... in tako dalje če malce pofilozofiramo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Te bodo pa na druge načine cepili. Preberi zgornji članek. Brezplačnega kosila ni.
Težko še potem imajo kak vzvod...seveda lahko skenslajo netmetering, ampak dokler bo, si na strani "zastonj kosila".
Lahko se povečajo prispevki, ampak to bo potem teplo vse državljanje in bi se tistim, ki ne bi imeli SE, za toliko povečal račun, da bi bilo nevzdržno.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.259
6.465
113
pri taščici
Netmetering lahko ostane, kljub vsemu pa tocno vejo koliko kwh bos porabil in ti lahko to obdavcijo.
Resi te lahko off grid in baterija ali pa minimalni priklop in baterija s SE
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.900
2.620
113
Obdavčijo ti lahko vsak prevožen kilometer. Najenostavneje.
 

Slovenet

Guru
21. jul 2007
4.418
536
113
43
Še vedno Rdeči revirji
Netmetering lahko ostane, kljub vsemu pa tocno vejo koliko kwh bos porabil in ti lahko to obdavcijo.
Resi te lahko off grid in baterija ali pa minimalni priklop in baterija s SE
Po mojem vedenju imajo pri netmettringu samo naslednja podatka, koliko daš v omrežje in koliko iz omrežja pobereš. Se pravi, da selfconsumpition (tisto kar direkt porabiš ob produkciji) skriješ oziroma nimajo popolnega podatka o tvoji porabi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mags in darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Dobro no Hanzi pa bojan, zivet v strahu “kaj bo”, pa tudi zamudis vse.
Jaz ze imam preko 170k elektricnih kilometrov za sabo ki so bili cisti uzitek, ce bi pred leti kolebal bi se pa zdaj vozil ICE.
Ce pac v prihodnosti EV ne bo vec ekonomicen, pa pac grem nazaj na ICE, izkusnja pa ostane
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in mags

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.259
6.465
113
pri taščici
Dobro no Hanzi pa bojan, zivet v strahu “kaj bo”, pa tudi zamudis vse.
Jaz ze imam preko 170k elektricnih kilometrov za sabo ki so bili cisti uzitek, ce bi pred leti kolebal bi se pa zdaj vozil ICE.
Ce pac v prihodnosti EV ne bo vec ekonomicen, pa pac grem nazaj na ICE, izkusnja pa ostane
Ce bi jaz delal 70kkm letno bi ga tudi ze zdavnaj imel. Tako pa delam v 5 letih to kilometrino.
In ekonomske racunice z nabavo "novega avta ni". Potem pa lahko prevagajo v nakup drugacne racunice..
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Tole ima AndrejEnej čisto prav: mogoče kak procent gor/dol zdaj, ampak enkrat že nekaj nazaj sem na brzino računal da iz naslova naftnih derivatov (trošarine, davek...) neposredno in potem še posredno mislim da dobimo v proračun cca 27% vseh prihodkov, kar je na okroglo četrt proračuna. Če se jutri vsi nehajo na ICE vozit, gret in uporabljat naftne derivate (tu je še plastika, blago in ostali derivati, ki sem jih zanemaril), bo država imela četrtino manj prihodkov v proračun - beri država propade. Edino logično je, da bo morala "obdavčiti" nekaj drugega, pa četudi zrak ki ga dihamo (ok, tega ne bo), ampak elektrika je logičen naslednik. Če se mene vpraša če jutri "izumijo" nekaj, da bodo gospodinjstva postala energetsko neodvisna, ampak "res" neodvisna, kar pomeni da bi imel neomejen vir energije doma, ne tele solarne igrače kjer si še vedno na osnovnem omrežju, bodo države enostavno propadle, kar bo problem na drugi ravni. Ok, potem nam bodo vodo obdavčili toliko bolj, ampak to je spet vsaj delno rešljivo zaradi padavin... in tako dalje če malce pofilozofiramo.
Mogoce tudi enkrat dosezemo zmanjsanje javne uprave.
 
  • Všeč mi je
Reactions: KarEn