Nosilec za kolo

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Evo, z dopusta.
Zadeva se je prav v redu obnesla, peljal sem 3 kolesa. Nobenih težav, skratka kul. Edina graja gre, kar sem že napisal, smotanim trakovom za privezovanje, ampak to sem lepo "ojačal" z "pajki" in vezicami. Zaradi dodatnega privezovanja vzame montaža koles gor malo več časa, ampak v redu. Naredili smo cca 800 kilometrov in je bilo vse bp, tudi pri hitrostih 130-140 so bila kolesa pri miru, avto pa ni nihal ali skakal
smile-1.gif
.

Aja, glede upora - ne morem zagotovo trditi kaj je boljše, ker sem lani vozil scenika, letos pa laguno. Scenik ima že tako ali tako večji upor, tako da je lani z dvemi kolesi na strehi kuril cca 10litrov, letos pa na isti relaciji laguna z tremi bicikli zadaj cca 8litrov (oba bencinarja seveda
smile-1.gif
).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.402
246
63
Kras
www.mtl.si

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.512
10.071
113
kod Džej-Zija
Tako je, problem je v zakonodaji, pa tudi v varnosti. Če ti kolesa zakrivajo luči, je avto s tem tehnično neizpraven in bi moral imeti z vsakim resnim policajem težave. Lahko ti povem, letos poleti sem se vozil za tujci, ki so imeli take prtljažnike, in je zadeva izredno moteča, ker znajo zelo dobro pokriti tudi zavorne luči. Če ti je kaj tudi do lastne varnosti, si kupi bolj ustrezen nosilec.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
@mtl:
imam podobne sicer neke italijanske montirale so se na enako vozilo, da se regurilat naklon s čimer se je regulira tudi višina koles ravno zaradi svetlobnih teles.
minusi: moji so sicer uprti tudi na pleh prtljažnika in so posledično zaradi tujkov vidne odrgnine, pri vsaki montaži je potrebno biti pozoren na vidnost luči, pri nakladanju koles pa da ne odbiješ kak kos vozila
wink-1.gif
recimo s pedalom, večen strah kdaj bo kaj odneslo, čeprav se je praktično v enem kosu prevozilo 2.5k km
plus: razmeroma hitra namestitev, čeprav imam skoraj rajši tiste na strehi, ampak za enkrat letno uporabo pa zaradi univerzalnosti so vseno OK.
 

mark62

Zelenc'
18. dec 2013
2
0
1
Kaj pa firm akot firma, verjetno je menabo boljši kot drugi, morda primerljivo z Thulejem, glede na to da je Menabo vsaj pol cenejši. Zanesljivost prevoza je verjetno vredu
Hvala