Nosilec za kolo

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Kolesa res niso bog ve kaj, a vseeno je nasvet dober, zato hvala. Bom preveril tudi omenjeno robo. Mudi se mi ne, ker sem menjal avto + do sedaj sem si sposojal strešna držala za kolesa, mi je bolj všeč varianta za kljuko kot spet nosilci, pa držala za kolesa... . Skratka, hvala za nasvet!
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.754
3.605
113
Jaz uporabljam Thule G6, za 3 kolesa, gor vozim kolesa, ki imajo skupaj ca. 45kg, kdaj pa kdaj tudi piaggio ciao. Nosilec je super, že tisti pasovi s katerimi zapneš feltne držijo kolo toliko da drugih nosilcev skoraj ne rabiš, tudi zaklene se na kljuko in kolesa se zaklenejo na nosilec (kar ti seveda nič ne pomaga če imaš kljuko na avtu brez ključa). Po ovinkih ali kratkih spremembah smeri se čuti da je nekaj zadaj, sicer pa manj kot če jih imaš na strehi. Jaz vozim enako kot če sem brez nosilca, se pravi tam do 160. Sicer pa pretehtaj kaj od tega rabiš:
- zaklepanje
- pregib za dostop do prtljažnika (pri thule z eno roko prekucneš polno naloženega)
- hitro montažo (z roko, brez dodatnega orodja)

Pri mojem je največji minus to da prazen ne gre v prtljažnik (saab 9-5 wagon) po širini, ampak moram podret dve tretjini sedežev in ga vtaknit po dolžini. glede tega bi mogoče res raje imel atero strado al kaj je že.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.931
291
83
tam ko se terc po tori rola
Jaz imam že 12 let takšen nosilec, za na kljuko. Sicer za dva kolesa, ampak tu in tam peljem še otroško kolo zraven navezano. Vem, da ne bi smel, ampak kakšno leto nazaj, smo šli na morje, pa ga našponam 180 po AC (čisto pozabil na to, da imam zadaj bajke...). Tako da -drži. Ne pade dol, razmaje se tudi ne. Sem ga pa pred leti dobil pri Forstingerju za smešen denar (500 ATS), stara zaloga, pa neko znižanje, ker ni imel parih vijakov (par tolarjev v Merkurju, he-he..). Se pa potem zloži skupaj in gre v prtljažnik . Ko je na kljuki, je pa itak zaklenjeno s ključavnico na stranici z lučmi in tablico.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Je sigurno zračni upor manjši. Na strehi so na "nož" v smeri vožnje.
Zadaj imaš pecikle prečno postavljene v smer vožnje. Aerodinamika shebana.
So kje opravljeni testi
13.gif
Ne drži. Ko sem vozil bicikle zadaj, sem imel še nekaj dodatno privezano za boljši občutek (homemade nosilec za bicikle). En del gurtne (cca 20 cm) je prosto visel zadaj in sem ga videl v vzvratnem ogledalu - tudi pri večjih brzinah je praktično miroval. Tudi sicer ni bilo čutit, da bi me kaj posebno bremzalo tam pri enih 140km/h.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Osvežujem temo. Ker malo mečkam in ker smo v "modernih časih" niti ena stvar iz linkov ni več dobavljiva
smile-1.gif
.

Sem pa danes videl v bau... štacuni prtljačnik za 4 koesa za cca 270€. Sicer malo verjetno da ga kdo že ima, vseeno pa ni greh vprašati če ima kdo izkušnje z njim ali če si ga je vsaj ogledal.

Na prvi pogled ne zgleda slabo, pričakujem sicer kakšno težavo s kakšno prečko, ampak overall - za cca 2x letno uporabe se mi niti ne zdi slab glede na ceno.
Vsakršno mnenje je dobrodošlo.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Huh, kako pa naj tole naročim? Še nisem naročal iz tujine. Tole je cca 220 evrov, kar niti ni slabo. Dodatni stroški in potek naročila pa ?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.438
1.010
113
Obišči stran
Danes sem v bauhausu videl, da prodajajo takele nosilce. Za 4 kolesa je nekje 260€, za 2 samo 140, za 3 pa okol 200. Točne cene si nisem zapomnil
grin1.gif
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Evo slikice
smile-1.gif


Občutek? Niti ni slab, ni pa ravno čudio tehnike. Najslabši del so vezi za privezovanje - navadni trakovi, ki mi ne dajejo ravno dobrega občutka. Ampak bo, če ne drugega par vezic v rezervi pa kakšno elastiko in bo povsem v redu. Več pa ko ga bom prvič uporabil - predvidoma bo to za dopust konec julija.
1744665-IMG_8570.JPG
 

Priponke

  • 1744665-IMG_8570.JPG
    1744665-IMG_8570.JPG
    110,8 KB · Ogledi: 174