Normiranci adijo?

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.337
2.033
113
Če bi v osnovnih šolah učili malo ekonomije, računalništva in osnove podjetništva... potem bi bilo upanje da se bo stanje izboljšalo v nekaj generacijah.
Dokler pa otroke učijo da morajo sedeti pri miru in ubogati, ter vse delati po uravnilovki

Smo pa tam kjer smo trenutno.

Davek na davek na davek, na drugi strani pa luknja brez dna, ki se iz dneva v dan povečuje.

Zato mora biti cilj vsakega podjetnika dati nesposobni vladi čimmanj, naj se sesuje vse skupaj čimprej
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.903
6.557
113
Prvo se poduci kaj pomeni pranje denarja potem pa operiraj s terminom. Ti govoris o takih ki izstavljajo fiktivne racune in pobirajo procente, cilj pa je ceneje denar potegnit iz firme. Pranje denarja je postopek ko se legalizira gotovino nezakonitega izvora. Ce pa take dejansko poznas potem pa prijavit sicer kriminal podpiras.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.013
2.323
113
Pomurje
Prvo se poduci kaj pomeni pranje denarja potem pa operiraj s terminom. Ti govoris o takih ki izstavljajo fiktivne racune in pobirajo procente, cilj pa je ceneje denar potegnit iz firme. Pranje denarja je postopek ko se legalizira gotovino nezakonitega izvora. Ce pa take dejansko poznas potem pa prijavit sicer kriminal podpiras.
Se strinajm in se opravičujem. Verjetno je bilo jasno, kaj sem mislil.

Če take poznam? Idi na sladoljed in v pekarno, boš mu gledal v oči, brez, da bi kdo prijavil.
Pa še v igralnico zavij, tam je podobna scena.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.903
6.557
113
Reciva da nekaj vem o samem pranju denarja (ker sem se mel moznost srecat s tem zarad sihta) in normiranci v Sloveniji ne igrajo nobene vloge pri tem. Kot prvo je omejitev prenizko kot drugo pa na drugacne nacine to delajo. Seveda je pekarna lahko entry point ampak nima veze z normiranci.

Se pa uporabljajo za namene ki si jih primarno opisal - davcne optimizacije
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.347
1.367
113
Reciva da nekaj vem o samem pranju denarja (ker sem se mel moznost srecat s tem zarad sihta) in normiranci v Sloveniji ne igrajo nobene vloge pri tem. Kot prvo je omejitev prenizko kot drugo pa na drugacne nacine to delajo. Seveda je pekarna lahko entry point ampak nima veze z normiranci.

Se pa uporabljajo za namene ki si jih primarno opisal - davcne optimizacije
Jabe izvoli https://www.gov.si/teme/preprecevanje-pranja-denarja/ pod slamnata podjetja poglej. Po mnenju urada tudi spadajo med "pralce denarja"
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.974
5.874
113
Citiras Apolla, odgovarjaš meni, domnevam (?), ampak ne vem, zakaj? S pranjem denarja nimam nic...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.304
2.371
113
Se strinajm in se opravičujem. Verjetno je bilo jasno, kaj sem mislil.

Če take poznam? Idi na sladoljed in v pekarno, boš mu gledal v oči, brez, da bi kdo prijavil.
Pa še v igralnico zavij, tam je podobna scena.

Daj nehaj se smešit in nabijat če ne razumeš kaj govoriš. Pač povedati hočeš da so si ti tvoji normiranci ki jih tako veliko poznaš malo žleht, drži? In ne, niti približno ni bilo jasno kaj ti roji po "buči".