Nokia brezplačna turn by turn vodena navigacija

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik Jurij pravi:
Na splet se ti poveže ali sam GPS sprejemnik, če imaš vklopljen A-GPS, preveri v nastavitvah sprejemnika, druga možnost je v Maps, imaš na izbiro Offline ali Online.
Lahko poveš kje se to v telefonu nastavi, da se mi ne povezuje na splet. Če lahko točno pot poveš
 

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Hvala. Torej je pametno nastavit v Maps na offline, če ne želim plačevati stroškov prenosa v tujini, ali je tisto opozorilo o gostovanju ravno to?
 

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
Uporabnik Jurij pravi:
Na splet se ti poveže ali sam GPS sprejemnik, če imaš vklopljen A-GPS, preveri v nastavitvah sprejemnika, druga možnost je v Maps, imaš na izbiro Offline ali Online.
Lahko poveš kje se to v telefonu nastavi, da se mi ne povezuje na splet. Če lahko točno pot poveš

Nadzorna plošča - nastavitve - splošno - določ. položaja - načini določitve.
Verjetno moraš potem tu nastavit samo Vgrajeni GPS. Naj me kdo popravi, če se motim.
 

blue007

Pripravnik
6. feb 2009
612
0
16
Citat:
Uporabnik Macola20 pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
Uporabnik Macola20 pravi:
ksz

od danes dalje je verzija 3,03 navoljo tudi za N97.
Kje pa to vidiš??
confused-1.gif
Jaz je namreč ne vidim

V telefonu greš v meni --->>aplikacije--->>>posodobitev p.o. in ti posodobi na novo verzijo.
če ti noče si naloži nov firmware Nokia N97 V21, ki so ga izdali danes. V njej dobiš po defaultu brezplačno navigacijo (Ovi Map 3.03)
 

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Citat:
Uporabnik flajr pravi:
Imam Nokio E72, ki ima vgrajen tudi kompas. Prej je delal brez problema, odkar pa sem posodobil Maps na verzijo 3.03, se kompas nikoli več ne vklopi (krogec se ne obarva rdeče ali zeleno ampak ostane bel). Tudi navigacija turn by turn se mi zdi da ne deluje pravilno - zemljevid je vedno obrnjen proti severu, tudi če se peljem po cesti, ki gre diagonalno.
confused-1.gif
V nastavitvah se glede tega ne da ničesar spremenit.

V Zemljevidih pojdi na Moj položaj, potem pa tam pritisni 5. To je to
smile-1.gif

Ne vem, zakaj niso dodali nič v nastavitve glede kompasa, ampak jaz sem imel identičen problem in magična petka reši vse
bonk.gif
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Citat:
Uporabnik Slielay pravi:
Hvala. Torej je pametno nastavit v Maps na offline, če ne želim plačevati stroškov prenosa v tujini, ali je tisto opozorilo o gostovanju ravno to?
Opozorilo o gostovanju je brez veze, ko ti telefon preklopi v tuje omrežje ti Maps napiše opozorilo z možnostjo kliknit samo OK in to je to. Če daš Offline ve, da se ne sme povezovati v omrežje in je problem rešen.
 

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Ampak potem se tudi v Sloveniji ne povezuje? Kar pomeni, da rabi (baje znatno) več časa, da najde satelite?
Nisem še testiral in me zanima, kakšna je razlika? Drugače pa hvala za odgovore.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik Slielay pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
Uporabnik Jurij pravi:
Na splet se ti poveže ali sam GPS sprejemnik, če imaš vklopljen A-GPS, preveri v nastavitvah sprejemnika, druga možnost je v Maps, imaš na izbiro Offline ali Online.
Lahko poveš kje se to v telefonu nastavi, da se mi ne povezuje na splet. Če lahko točno pot poveš

Nadzorna plošča - nastavitve - splošno - določ. položaja - načini določitve.
Verjetno moraš potem tu nastavit samo Vgrajeni GPS. Naj me kdo popravi, če se motim.
Kaj zdaj je treba imeti samo vgrajeni GPS (da ne bi slučajno plačeval prenosa podatkov)???
 

legenda

Pripravnik
10. feb 2008
152
0
16
Danes stestiral samo z vgrajenim GPS brez povezovanja v omrežje in dela kot bomba, celo boljše kot Garmin, ki bo sedaj ostal v predalu.
 

princip

Pripravnik
20. avg 2007
113
0
16
Lj
V nastavitvah telefona si naštimaj, strežnik za določanje položaja-samo v domačem omrežju in se ti v tujini ne bo treba bati za prnos podatkov.
V nokii 5800 gre tako: meni->nastavitve->telefon->nastavitve aplikacij->določanje položaja->strežnik za določanje položaja->samo v domačem omrežju.
V samem programu Ovi Zemljevidi pa naštimaš brez povezave.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.742
432
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Slielay pravi:
Ampak potem se tudi v Sloveniji ne povezuje? Kar pomeni, da rabi (baje znatno) več časa, da najde satelite?
Nisem še testiral in me zanima, kakšna je razlika? Drugače pa hvala za odgovore.

Ne. V aplikaciji Ovi Maps nastavljaš samo povezovanje na splet, v primeru, da nimaš naloženih ustreznih kart in želiš, da jih sproti prenaša s spleta. Ta nastavitev nima veze z A-GPSom.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Agree, A-GSM vklopiš tudi, če imaš Garmina, Navigona al pa kaj drugega naloženo, to je le zato, da z neta potegne lokacije satelitov, kar mu omogoča, da jih najde hitreje.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.266
2.380
113
Pomurje
Poti pa dela blesave. Preverjeno najhitrejša in najkrajša za njo ne veljai.
Sem pa sprobaval bol na selu, mogoče je v mestu boljše.
Pa poljske poti meče not, kjub pravim nastavitvam.

Pri Garminu ni nič boljše.

Le original avto navigacija dela veliko boljše, kot te priročne navigacije.
Le cena original navigacije 2k€ je problem.

Lp

up date: sem preveril nastavitve, pa sem imel narejeno na hojo
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Končno mi je free verzijo uspelo namestiti na N86, ki uradno ni podprt. Moral sem najprej deinštalirati vse prejšnje verzije nokia in ovi maps. Nato pa sem namestil verzijo za E72, ki sem jo prenesel iz uradne strani na PC, nato pa v telefon. ( iz http://maps.nokia.com/ovi-services-and-apps/ovi-maps/downloads#/nokia-e72/ )

Sedaj imam tole 3.03 verzijo, ki ima drugačen vmesnik in je free. Dobra zadeva, je veliko hitrejša in prijaznejša od garmin adria routa, bom pa videl, če je tudi tako kvalitetna. 3D stavbe so fancy
wink-1.gif
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
A bi bil kdo tolk prjazn in točno povedal, kako se namesti za E71?

Nokia PC Suite moram inštalirat in Nokia maps updater? Kaj pa pol?
Hvala!
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik mAn pravi:
A bi bil kdo tolk prjazn in točno povedal, kako se namesti za E71?

Nokia PC Suite moram inštalirat in Nokia maps updater? Kaj pa pol?
Hvala!

V Nokia Ovi Suite si naloži zemljevide, samo za zdaj še niso free za 71. Na žalost. Baje bodo v par tednih.
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Hvala!
Kako si tja naložim zemljevide?
Glede e71 - a ni nekdo v temi govoru, da je 3.03 tut za e71 brezplačna?
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik mAn pravi:
Hvala!
Kako si tja naložim zemljevide?
Glede e71 - a ni nekdo v temi govoru, da je 3.03 tut za e71 brezplačna?

Imaš Nokia Ovi Suite že inštaliran al naj ti pridem jaz to naredit?
Ne, ne gre.