Nokia brezplačna turn by turn vodena navigacija

flajr

Pripravnik
27. sep 2007
375
0
16
Kaj pa zdaj ... Počakat na update ali nest na servis? Tam itak ne morejo ničesar naredit ...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.801
437
83
Hmm... Pa je tale Nokia navigacija resnično dobro pokrita v Sloveniji in Hrvaški (če ga lahko kdo primerja z Garminom in najnovejšimi mapami (CN2010.30 in AR 3.0))?
 

flajr

Pripravnik
27. sep 2007
375
0
16
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Na drevo in v jok!

Ni smešno. Posodobitve naj bi izboljšale delovanje stvari, ne pa ga poslabšale.
bonk.gif
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Hmm... Pa je tale Nokia navigacija resnično dobro pokrita v Sloveniji in Hrvaški (če ga lahko kdo primerja z Garminom in najnovejšimi mapami (CN2010.30 in AR 3.0))?
Za normalno rabo je dovolj natančno. Če pa te bo na rit vrglo vsakič, ko te ne bo na meter natančno pripeljalo v zadnji vukojebini, vzemu Xanax in ostani doma.
 

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Hmm... Pa je tale Nokia navigacija resnično dobro pokrita v Sloveniji in Hrvaški (če ga lahko kdo primerja z Garminom in najnovejšimi mapami (CN2010.30 in AR 3.0))?

Ravnokar sem se peljal v Ljubljani do Lesnine (Cesta na Bokalce) in Ovi te ceste sploh ni imel vrisane, torej poti do Lesnine ni našel, Garmin pa seveda normalno.
Mogoče je to samo izjema in ima ostale ceste pokrito enako dobro, ne vem...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.801
437
83
Za garmina vem, da dela dobro (pokritost je odlična). Ali je npr.: na Ovi že vrisan avtocestni odsek med Mariborom in Ptujem?
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Ovi ima manj POI in hišnih številk kot adria route (ki je pač specializirana). Je pa tako natančen kot garmin city navigator.. itaq ima garmin od navteqa karte (ki je v lasti nokie).

Nove AC do ptuja pa še nima vrisane.
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.801
437
83
Aja, še nekaj...

Tisti, ki že uporabljate to navigacijo, pravite, da grafični vmesnik dela hitreje kot npr. Garmin XT? So še kakšne druge prednosti te navigacije pred Garminovo?
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Je zastonj, grafični vmesnik med vožnjo je kar v redu, boljši od XT po mojem mnenju, nerodne pa so razne napredne funkcije, recimo med vožnjo bi rad vedel kje je najbližja bencinska črpalka na tvoji poti, kar na Ovi Maps ni enostavno izvedeti in podobno.
Za resno navigacijo je itak edina prava izbira namenska naprava, za občasno pomoč je ta od Nokie čisto v redu, pa še za karte ni potrebno plačevati oziroma jih dobivati na manj uradne načine...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
758
113
Ali lahko nekdo opiše cel postopek kako nastavim recimo da hočem v Celovec - Klagenfurt in tam npr Banhofstrasse 15 npr ker meni to v Nokiji ne rata niti v Sloveniji mi ponudi samo ene svoje točke, kot so bencinske pumpe ipd in v stilu če želiš te peljem tja in konec heca, da bi me pa peljal tako na naslov se pa na N97 ne da nastaviti ali pa jaz ne znam ???
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Danes iz Portoroza proti Novi Gorici me je hotela voditi v Izoli gor desno preko hriba ....Z Garminom se nemore nikakor primerjati ta rec,glas te zenske pa me spravlja v smeh in jok.
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
OK kompas očitno dela na te novi verziji tudi. Ko si v načinu pogleda mape, stisneš 5 in nato kalibriraš kopas (zapestje vrti okrog). Dela.

Morajo pa še malo hišne številke uredit, ker mi je kolodvorsko 33 bled prikazala 500 m prehitro, garmin pa točno.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Ali lahko nekdo opiše cel postopek kako nastavim recimo da hočem v Celovec - Klagenfurt in tam npr Banhofstrasse 15 npr ker meni to v Nokiji ne rata niti v Sloveniji mi ponudi samo ene svoje točke, kot so bencinske pumpe ipd in v stilu če želiš te peljem tja in konec heca, da bi me pa peljal tako na naslov se pa na N97 ne da nastaviti ali pa jaz ne znam ???

vpisi Bahnhofstrasse 15, klagenfurt, austria
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Citat:
Uporabnik Slielay pravi:
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Hmm... Pa je tale Nokia navigacija resnično dobro pokrita v Sloveniji in Hrvaški (če ga lahko kdo primerja z Garminom in najnovejšimi mapami (CN2010.30 in AR 3.0))?

Ravnokar sem se peljal v Ljubljani do Lesnine (Cesta na Bokalce) in Ovi te ceste sploh ni imel vrisane, torej poti do Lesnine ni našel, Garmin pa seveda normalno.
Mogoče je to samo izjema in ima ostale ceste pokrito enako dobro, ne vem...

Cesta je , Brdo Cesta na Bokalce 40 tudi
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.550
1.145
113
Celje
pač na zadnjega....

Sem malce po Celju testiral. Ta "teta" bi mene zeloooo okoli vozila. Sploh mi ni jasno pa kakšnem principu se odloča kako nariše pot. Garmin se precej bolje obnese. Vsaj kolikor sem jst probal!

Lp