Nokia brezplačna turn by turn vodena navigacija

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Uf tole pa je dobra novica za uporabnike, malo manj pa za Garmin in Tomtom ter ostalo konkurenco.

Ovi maps lahko naložiš tudi offline in deluje brez povezave, uporablja pa tudi vgrajen kompas (če ga imaš). Odlična zadeva.. pa seveda deluje hitro v nulo, medtem ko mi GarminXT z Adriaroute scrolla mape počasi.
 

BeerBelly

Pripravnik
5. dec 2007
445
1
18
Obišči stran
Hm...ima še kdo probleme z updejtanjem maps aplikacije na 3.0 verzijo pri N95? Men ven meče certificate error (ne expired, prav certificate error).
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
kako mi pol dela turn by turn nokijina navigacija brez aktivacije, kakršnega koli vpisa česarkoli, kamorkoli? preprosto dela.

preprosto dela
wink-1.gif
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Macola20 pravi:
Free for lifetime je samo za tiste telefone, ki so našteti takoj na začetku in lahko uporabljajo Maps 3.3. Za ostale ni bistvenih sprememb.
Če imaš pri downloadu možnost vnosa telefonske številke potem za tvoj telefon velja, da boš dobil link za Maps 3.3.

Če sem prav razumel, naj bi za ostale telefoni bila Free možnost dodajana v naslednjih tednih.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Zgleda je trenutno free samo za telefone Symbian 60 rel. 5.

E52 = 3rd FP2 in je na spisku in tudi dela tak kot treba :D

Tudi 3d stavbe se lepo izrisujejo :D
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pravim glede na spisek in glede na ime fajla (maps_installer_3.03_10wk1_b05_s60_5.0.Nocs.sis). No me nič ne moti če dela na prejšnjih verzijah, morem še na svoji E71 probat.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Pravim glede na spisek in glede na ime fajla (maps_installer_3.03_10wk1_b05_s60_5.0.Nocs.sis). No me nič ne moti če dela na prejšnjih verzijah, morem še na svoji E71 probat.

najboljse da probas pa porocaj
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Citat:
Uporabnik Matjaz1974 pravi:
Jaz sem downlodal za N79, ki ni na seznamu, dobil link preko SMS in sedaj nič ne sprašuje za kakšno preverjane licenc. Ko pa sem imel gor verzijo za 90 dni, pa je zadevo vsak dan preverjalo.
Instalacija je stare fajle pobrisala in naložila gor nove.

Je pa stvar praktična, če ne druga, ker zdaj ne rabimo več iskat drugih navigacij za Symbian, pa predvidevamo lahko tudi redne nadgradnje. Zame super!

Nikjer nisem imel možnosti vpisat tel. številke, da bi dobil link za free...
confused-1.gif

Imam pa E71...dvomim da bo tole držal...
ne-ne-1.gif
al pa sem res blond.
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Jaz sem si na N86 (še kao ni podprt za free) naložil maps_installer_3.03_10wk1_b05_s60_3.2.Nocs.sis , ki sem jo prenesel iz uradne strani. Nekaj mi je nadgradilo, vendar mi še vedno hoče licenco. Verzijo imam sedaj 3.01 09wk44

Verjetno bo treba malo počakat, uredijo še to do konca za vse telefone.

Tole sem prenesel in kliknil dl to pc: http://maps.nokia.com/explore-services/ovi-maps/downloads#/nokia-e52/
 
Nazadnje urejeno:

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Offline dela, kot garmin. Cela Evropa npr zasede 2 giga. Ima pa celo 3d stavbe.. in super dobro zgledajo
smile-1.gif
Kot bi quake1 igral recimo
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik KAALman pravi:
KSZ...

emm... pa je za tole med navigiranjem potrebna GPRS povezava ?
podobno kot google maps ? ali dela to kot recimo Garmin... ?

sory, ker sem blont... nimam Nokie
smile-1.gif

Dela na oba nacina... Lahko si karte nalozis v pomnilnik telefona (ali na pomnilnisko kartico)... ce pa dolocene karte ne najde, pa jo lahko se vedno prenasas sproti med navigiranjem ...
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Pozdrav!

Imam Nokio 5800 in imam te zemljevide. Sedaj pa me zanima če je to res zastonj, ali se obračuna kak prenos podatkov (ok, po Sloveniji imam Džabest, tako da ni problem), če si v tujini. Me pa zanima kako bi ugotovil, če imam karte naložene na telefonu, ali jih mora sproti prenašat. In če jih mora sproti prenašat, iz kje bi jih lahko naložil na telefon.

Hvala.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik matejm1994 pravi:
Pozdrav!

Imam Nokio 5800 in imam te zemljevide. Sedaj pa me zanima če je to res zastonj, ali se obračuna kak prenos podatkov (ok, po Sloveniji imam Džabest, tako da ni problem), če si v tujini. Me pa zanima kako bi ugotovil, če imam karte naložene na telefonu, ali jih mora sproti prenašat. In če jih mora sproti prenašat, iz kje bi jih lahko naložil na telefon.

Hvala.

Proklopi telefon na računalnik, poženi OVI suite in tak klikni na zemljevide. Pa ti bo pokazalo, katere imaš naložene.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.742
432
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik KAALman pravi:
KSZ...

emm... pa je za tole med navigiranjem potrebna GPRS povezava ?
podobno kot google maps ? ali dela to kot recimo Garmin... ?

sory, ker sem blont... nimam Nokie
smile-1.gif

Dela na oba nacina... Lahko si karte nalozis v pomnilnik telefona (ali na pomnilnisko kartico)... ce pa dolocene karte ne najde, pa jo lahko se vedno prenasas sproti med navigiranjem ...

A tole je po novem tako ali kako? Ponavadi si lahko mape naložil le na spominsko kartico in ne na pomnilnik telefona.