Nesramen zdravnik na urgenci (IPP) v UKC Maribor

007

Pripravnik
4. sep 2009
707
0
16
Citat:
Uporabnik MiKa pravi:
Tukaj absolutno verjamem Blackjacku in ne, zaradi tega, ker je stanovski kolega(po postih domnevam), temveč zaradi podatkov, ki jiha imam tudi sam. Klasičen primer izsiljevanja iz strani svojcev...

To, da 007 trolla in tolče svoje pa je že skoraj aksiom.
smirk-1.gif

hehe, aksiom, seveda tolčem po svoje, če sem se pa kdaj zmotil sem pa tudi priznal, za razliko od doktorja 21...in kaj je bilo v tej temi trollanja z moje strani, sam primer prosim...pa koj neham!
smile-1.gif


vse kar sem trdil je, da je debato sesiril gospod doktor 21, nisem rekel, da ni res kar piše, zgolj vprašal sem se, zaradi njegovega stila odgovorov, ki je poln egocentričnosti...

Če je res tako, da so se svojci (čeprav OP govori le o eni svojki) vedli neprimerno, potem shame on them, če ne, pa shame on doc!

Vse kar sem trdil je:
- da je dobro, da se take samosvoje doktorje (če to res so in vem da nekateri so) izpostavi, ker če nimajo samokritke, jih more nekdo spravt iz oblakov.
- da zgodba OP smrdi, ker so tisti ki poznajo postopke, le-te opisali
- da so nekateri doktorji polni sami sebe, kar je včasih dobro, večinoma pa slabo
- da je stil odgovorov doktorja 21 poln egotripa, zaradi česar težko verjamem njegovi strani zgodbe
- da doktor 21 ni podal nobenih kontra argumentov
- ter en izpad, ko mi je odneslo pokrov, ker je doktor 21 še naprej trollal v svoji egocentrični zablodi
 
Nazadnje urejeno:

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
Uporabnik 007 pravi:
Citat:
Uporabnik MiKa pravi:
Tukaj absolutno verjamem Blackjacku in ne, zaradi tega, ker je stanovski kolega(po postih domnevam), temveč zaradi podatkov, ki jiha imam tudi sam. Klasičen primer izsiljevanja iz strani svojcev...

To, da 007 trolla in tolče svoje pa je že skoraj aksiom.
smirk-1.gif

hehe, aksiom, seveda tolčem po svoje, če sem se pa kdaj zmotil sem pa tudi priznal, za razliko od doktorja 21...in kaj je bilo v tej temi trollanja z moje strani, sam primer prosim...pa koj neham!
smile-1.gif


vse kar sem trdil je, da je debato sesiril gospod doktor 21, nisem rekel, da ni res kar piše, zgolj vprašal sem se, zaradi njegovega stila odgovorov, ki je poln egocentričnosti...

Če je res tako, da so se svojci (čeprav OP govori le o eni svojki) vedli neprimerno, potem shame on them, če ne, pa shame on doc!

Vse kar sem trdil je:
- da je dobro, da se take samosvoje doktorje (če to res so in vem da nekateri so) izpostavi, ker če nimajo samokritke, jih more nekdo spravt iz oblakov.
- da zgodba OP smrdi, ker so tisti ki poznajo postopke, le-te opisali
- da so nekateri doktorji polni sami sebe, kar je včasih dobro, večinoma pa slabo
- da je stil odgovorov doktorja 21 poln egotripa, zaradi česar težko verjamem njegovi strani zgodbe
- da doktor 21 ni podal nobenih kontra argumentov
- ter en izpad, ko mi je odneslo pokrov, ker je doktor 21 še naprej trollal v svoji egocentrični zablodi

ne trudi se, sej te ne razumejo....
bonk.gif


sploh se ne pogovarjate o isti stvari
bonk.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik MiKa pravi:
Tukaj absolutno verjamem Blackjacku in ne, zaradi tega, ker je stanovski kolega(po postih domnevam), temveč zaradi podatkov, ki jiha imam tudi sam. Klasičen primer izsiljevanja iz strani svojcev...

To, da 007 trolla in tolče svoje pa je že skoraj aksiom.
smirk-1.gif

007 je dobro napisal in glede na to, da sta zdaj tule že 2, ki potrjujeta zgodbo zdravnika, postaja jasno, kaj se je v resnici zgodilo. Za ziher pa itak ne bomo zvedeli, verjetno (razen če se zgodba razplete po uradnih poteh in v medijih).
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Zgodba pa se bo v medijih pokazala izključno samo v primeru, da je resnica na strani avtorja teme. Če je dejansko na strani zdravnika, pa nikogar več ne zanima (to dejsvo se v zdravstvenih ustanovah kaže večkrat dnevno).
 

007

Pripravnik
4. sep 2009
707
0
16
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Zgodba pa se bo v medijih pokazala izključno samo v primeru, da je resnica na strani avtorja teme. Če je dejansko na strani zdravnika, pa nikogar več ne zanima (to dejsvo se v zdravstvenih ustanovah kaže večkrat dnevno).

To je na žalost resnica...kar se mi ne zdi pravilno, ker se s tem ustvarja nepotreben pritisk na doktorje, ker lahko vsak brez odgovornosti benti in grozi...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Na Zahodu prepotentne svojce, ki motijo proces dela, odstrani varnostna služba....... recimo v angliji se od predlani dalje najbolj nemogočim pacientom lahko odreče tudi zdravstvena oskrba (razen najnujnejše) in tudi v praksi je nekaj smartassov to že doletelo ( večkratno fizično obračunavanje s osebjem, grožnja s smrtjo in podobno).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik 007 pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Zgodba pa se bo v medijih pokazala izključno samo v primeru, da je resnica na strani avtorja teme. Če je dejansko na strani zdravnika, pa nikogar več ne zanima (to dejsvo se v zdravstvenih ustanovah kaže večkrat dnevno).

To je na žalost resnica...kar se mi ne zdi pravilno, ker se s tem ustvarja nepotreben pritisk na doktorje, ker lahko vsak brez odgovornosti benti in grozi...

Za ti je sokrivo tudi vodstvo bolnisnice. Dokler ne poskrbijo zaodstranitev tistih, ki gredo cez mejo in dokler ne znajo naredit tiskovke in povedat, kaj se je zgodilo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Seveda ne. Narediš jih pa po potrebi, takrat, ko problem pride v javnost. In najo pripelješ vpletene, pojasniš kaj se je v resnici zgodilo in razložiš, zakaj je zdravnik ukrepal, kot je. Tega ne znajo. Pa imajo PRovce zaposlene.
 

ambroz

Pripravnik
27. apr 2010
116
0
16
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Seveda ne. Narediš jih pa po potrebi, takrat, ko problem pride v javnost. In najo pripelješ vpletene, pojasniš kaj se je v resnici zgodilo in razložiš, zakaj je zdravnik ukrepal, kot je. Tega ne znajo. Pa imajo PRovce zaposlene.

Težava je, ker imajo močno zvezane roke z vsemi zakoni, ki prepovedujejo razkrivanje informacij o (zdravstvenem stanju) pacientu. Kaj pametnega lahko povejo le, če jim to pacient oz. svojec dovoli, kar pa je iluzorno, ker je ponavadi ravno ta na nasprotni strani.

Stvar je taka, kot če bi lahko objavljal le podatke (mnenja, ocene) o avtomobilih, ki bi ti jih dovolili objaviti proizvajalci.
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Seveda ne. Narediš jih pa po potrebi, takrat, ko problem pride v javnost. In najo pripelješ vpletene, pojasniš kaj se je v resnici zgodilo in razložiš, zakaj je zdravnik ukrepal, kot je. Tega ne znajo. Pa imajo PRovce zaposlene.

Pa kako javnost? Ko nekdo neko neumnost na nek random forum napiše(govorim na splošno, ne o tem specifičnem primeru), mora cela bolnica skočit? Zato, da bo "javnost" potešena?

Potem pa se bo v istem momentu našlo 1000 folka, ki bo začelo z - vrana vrani ne izkljuje oči itd...

Sem že bil zraven, ko je pacient popizdil, ker ga je kolegica strokovno obravnavala in se je celotna rehabilitacija razvlekla na par mesecev, ker enih stvari pač ne moreš naredit v pol ure in je le-ta pacient(v obeh pomenih besede) znorel, da mu je nekdo rekel, da bo že davno konec.

Kam smo pa prišli, da se moram folku zagovarjat za strokovno opravljeno delo?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Seveda ne. Narediš jih pa po potrebi, takrat, ko problem pride v javnost. In najo pripelješ vpletene, pojasniš kaj se je v resnici zgodilo in razložiš, zakaj je zdravnik ukrepal, kot je. Tega ne znajo. Pa imajo PRovce zaposlene.

Tega nesmeš. Smo imeli primer ko nas je psihiatrično dokazano motena XY oseba blatila v slovenskih novicah (novinarji itak vse napišejo samo da se prodaja) nismo smeli podati svojega odgovora. Tudi če meni pride novinar naresti intervju rabim dovoljenje direktorja/vodje da dam kakšno izjavo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Seveda ne. Narediš jih pa po potrebi, takrat, ko problem pride v javnost. In najo pripelješ vpletene, pojasniš kaj se je v resnici zgodilo in razložiš, zakaj je zdravnik ukrepal, kot je. Tega ne znajo. Pa imajo PRovce zaposlene.

Tega nesmeš. Smo imeli primer ko nas je psihiatrično dokazano motena XY oseba blatila v slovenskih novicah (novinarji itak vse napišejo samo da se prodaja) nismo smeli podati svojega odgovora. Tudi če meni pride novinar naresti intervju rabim dovoljenje direktorja/vodje da dam kakšno izjavo.

Smeš. Samo PR in vodstvo morata vedeti, kaj se lahko pove, in kaj ne, ter na kakšen način. Pa ne vedo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Seveda ne. Narediš jih pa po potrebi, takrat, ko problem pride v javnost. In najo pripelješ vpletene, pojasniš kaj se je v resnici zgodilo in razložiš, zakaj je zdravnik ukrepal, kot je. Tega ne znajo. Pa imajo PRovce zaposlene.

Pa kako javnost? Ko nekdo neko neumnost na nek random forum napiše(govorim na splošno, ne o tem specifičnem primeru), mora cela bolnica skočit? Zato, da bo "javnost" potešena?

Če govorimo na splošno (kot sem jaz in kot trdiš ti), potem tale zapis na forumu sploh ni pomemben. Gre za primere, kos e iz situacije naredi cela štala po medijih. V teh primerih zdravstvene inštitucije PRovsko zmrznejo (pa ne samo PRovsko), potem ali po nepotrebnem izpadejo krivi ali pa (ko so krivi) samo še poglabljajo luknjo,, v katero so padli.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Lej, dobre PRovce si lahko privoščijo tisti z veliko denarja. Zdravstvene ustanove to vsekakor niso.
 

mb_vijola

Zelenc'
28. nov 2012
28
0
1
če je zdravnik tudi Človek potem bolnica ne rabi nobenega govorca. redko je vzrok "sporu" med zdravnikom in bolnikom strokovno ravnanje ampak skoraj vedno Človeški odnos. da pa se na internem sprejemu v ukc mb izjemno dolgo čaka je splošno znano, tako da če si prišel malo pred infarktom ga tam sigurno dočakaš
 

vesah

Zelenc'
2. dec 2012
1
0
1
Citat:
Uporabnik upwind7 pravi: Zato sem včeraj tudi naredil prijavo na ustrezno inštitucijo, pa še enkrat ne zaradi njegovo strokovnosti ampak zaradi obnašanja . Moj edini namen je to, da se ta zdravnik zave, da mora dobronamerno poslušati tudi pacienta, ker nismo zahtevali nič drugega kot to, da naj se kot strokovnjak in kot človek pogovori z strokovnjakom na drugi strani.

Sama sem bla v podobni situaciji in te čist razumem kako se počutite. V enem ZD je pršlo do neprimernega obnašanja zdravnice. Ko sem jo opozorila, da je takšen odnos neprimeren pa se je name začela tudi dreti kaj se jaz dovolim, kaj jaz vem o tem itd. Ker vem, da njen odnos ni bil pravi, sva se konkretno sprli. Moja izkušnja in mnenje je, da pozabi na pritožbo kamorkoli. Mehanizmi za pritožbe so samo zaradi lepšega. Stalo te bo ogromno živcev, ogromno časa, prerekanja, dokazovanja, efekta pa ne bo. Je le njena beseda proti tvoji in pika. Zadeva se bo obrnila tako, da bodo rekli, da smo pacienti krivi in nimaš možnosti, da karkoli dosežeš .K sem brala nekatere odgovore tule sem se spomnila istih očitkov, kot sem jih bla deležna jaz (pa je bla poleg mene tudi mama). Eden proti celemu sistemu ne bo uspešen, pa če imaš še tako prav. Še čisto dokazljive zadeve niso mogli dokazati, zato »face it that is reality move one«.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Lej, dobre PRovce si lahko privoščijo tisti z veliko denarja. Zdravstvene ustanove to vsekakor niso.

Če PRovec ni dober (ker to, kar sem napisal, sodi med osnonove, ne med neke presežke), nima kaj delat v sližbi, torej naj jih zbrcajo ve, pa bodo nekaj prišparali (da ne bo zmanjkovalo za zdravila).
Enako velja za večino pravnikov v javnem sektorju, ki jih poznam oz. vem zanje ...