Neprilagojena hitrost

lost1

mnz
19. jul 2007
8.427
135
63
Mi zna kdo razlozit kako je lahko hitrost neprilagojena, glede na to da ni bilo nobene nesreče, niti pod razno čez omejitev, vedno na svojem pasu
crazy1.gif


Pač bilo je malce večje križišče, ovinek v levo in ni šlo sicer cist penzionistično skozi, ni bila pa šumaher scena,pač neki povprečnega, mogoče so malce gume se slišale ker so ravno nove, to je pa to. Problem je v tem, da je na tem kriziscu ravno stal policaj v avtu in čakal da bo speljal ko bo zelena...no ni dvakrat za reči, da čim sem mimo pripeljal, je dal lagano v rikverc, čez polno črto pa za mano in ob prvi priliki ustavil.

Sej verjetno res nebo druge kot plačati,samo butasto se mi zdi, da dobis kazen za neprilagojeno hitrost, a prekoračil je nisi, avto je bil ves čas na svojem voznem pasu,odneslo te ni nikamor, opravis alkotest tako kot je treba in potem šok ko ti reče neprilagojena hitrost. Sej nebi rekel da bi bil pijan, da bi napihal, mu težil neki brezveze in se norca delal, potem je samoumnevno da bo kazni još i malo, pa še kakšne povoje bi se spravil šteti.

Še največja bedarija je pa to, da istočasno dobiš 6 pik ( 460€ / 230€ ) .
bonk.gif



(Odebeljeno je omenjeno na plačilnem nalogu)
Citat:

Hitrost vožnje

30. člen

(1) Voznik sme voziti s takšno hitrostjo, da vozilo ves čas obvladuje in da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo glede na okoliščine lahko pričakuje.

(2) Hitrost in način vožnje mora prilagoditi svojim sposobnostim, lastnostim in stanju ceste ter preglednosti na njej, gostoti in drugim značilnostim prometa, vremenskim razmeram ter značilnostim vozila in tovora v njem ali na njem.

(3) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Kadar se za vozilom, ki vozi na čelu kolone s hitrostjo, ki je nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, po katerem vozi, in nižja od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, nabere kolona vozil, ki ga ne more varno prehiteti, se mora voznik na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.

(4) Kadar je hitrost vozila iz prejšnjega odstavka za več kot polovico nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, mora voznik takega vozila vklopiti varnostne utripalke, razen če uporablja rumeno utripajočo luč v skladu s 128. členom tega zakona. Ko se za njim nabere kolona vozil, ki ga ne more varno prehiteti, se mora na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.

(5) Z globo 460 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 6 kazenskih točk.

(6) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s tretjim ali četrtim odstavkom tega člena.

(7) Z globo 50 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena.
 
Nazadnje urejeno:

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Pač bilo je malce večje križišče, ovinek v levo in ni šlo sicer cist penzionistično skozi, ni bila pa šumaher scena,pač neki povprečnega, mogoče so malce gume se slišale ker so ravno nove, to je pa to.

[/QUOTE]

Kako je zanimivo tole jokcanje po pizdarijah, seveda ti nisi nič hitro peljal, gume valda da zato cvilijo ker so ravno nove, to je čist normalno, vsem nove gume cvilijo na ovinkih, vedno eni izgovori. Pravila so taka kot so ali se jih drži ali pa plačuj. Še najbolje pa da proizvajalca gum tožiš, ker so ti izdelali take gume, da cvilijo ob normalni vožnji skozi ovinke.
smirk-1.gif
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Priznajmo si, gume ne cvilijo ob umirjeni vožnji, jaz osebno še nisem tega doživel.
 

alex3

Pripravnik
7. jul 2009
85
0
6
Meni cvilijo v kakšni garaži pri 5 km/h
tongue-1.gif


@Lost: Mogoče si že žrtev novih navodil Kresalove, da bo policija odslej večjo pozornost namenjala agresivnim voznikom.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Citat:
Uporabnik qqqqqqq pravi:
Priznajmo si, gume ne cvilijo ob umirjeni vožnji, jaz osebno še nisem tega doživel.

Men so ene stare fuldine zimske cvilile vsakič ko sm speljal, sreča ni blo kakega policaja nikol v bližini.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
208
63
Kranj
Kok voznikov žlajfa kle v KR, 113 pa nikjer....to bi kasiral.
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Citat:
Uporabnik alex3 pravi:
Meni cvilijo v kakšni garaži pri 5 km/h
tongue-1.gif

Meni tudi včasih cvilijo, če obračam na gladki površini kolesa na mestu, še dobr da ni nobenga policaja okrog.
rolleyes-1.gif


Šli ste v smer, ko je cviljenje pomembno, ne glede na jakost.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Sprijazni se, da mora policaj dosečt svojo normo, zato ti je tudi zaračunal.
Če si do sedaj mislil da policaji ne goljufajo, je čas da spremeniš mnenje.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Zmeraj imate probleme s policaji eni in isti.

Kako to, da jih drugi nimamo?
sprasujem se.gif
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Čudno se mi zdi, da ponavadi goljufajo samo določene osebke.

@lost Očitno je on ocenil, da pač nisi sposoben obvladati vozila in s tem ogrožaš druge udeležence v prometu. Še vedno se lahko pritožiš, ali pa svoj prekršek mirno poravnaš s plačilnim nalogom
frown-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.980
73
113
ja, pritoži se pa je.

pa tud če gume cvilijo, res to ni pravi indikator, da je neprilagojena hitrost. Res so lahko ene slabše, al pa kakšne stare in hitro zacvilijo.

Seveda je pomembno tud kakšen avto ste imeli, kako ste gledali policaja, ko ste se mimo njega peljali, itn...
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
To te je nategnu kolikor si dolg in širok...kaj je policist usposobljen da zna ocenit če ti obvladaš vozilo al ne...kaj po novem bodo policisti jasnovidci al kaj...še najbolje da kar na oko rečejo " vi ste pa prehitro peljali" pa bo hitrost in cena kar od oka.

Isto sranje se tukaj dogaja..."vozniško ,prometno"....potem pa "obvezna oprema"....in evo šok...položnica ker nisi pripet s tem da si bil 100% pripet.

Plače so niske in norme visoke...sleparija.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik timecop pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Pač bilo je malce večje križišče, ovinek v levo in ni šlo sicer cist penzionistično skozi, ni bila pa šumaher scena,pač neki povprečnega, mogoče so malce gume se slišale ker so ravno nove, to je pa to.

Kako je zanimivo tole jokcanje po pizdarijah, seveda ti nisi nič hitro peljal, gume valda da zato cvilijo ker so ravno nove, to je čist normalno, vsem nove gume cvilijo na ovinkih, vedno eni izgovori. Pravila so taka kot so ali se jih drži ali pa plačuj. Še najbolje pa da proizvajalca gum tožiš, ker so ti izdelali take gume, da cvilijo ob normalni vožnji skozi ovinke.
smirk-1.gif


[/QUOTE]

Nekatere gume dejansko cvilijo za vsak drek. Ko sem kupil avto je imel gor neke čudne zimske gume, seveda z dovolj profila in vse, vendar ko sem se peljal v rondo z več kot 15kmh je cvililo kot če bi norel in ne vem kaj delal.
bonk.gif
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Sej to tudi pravim jaz...na podlagi česa naj policist oceni kaj je neprimerno...zaradi glasnosti gum.......ampak res...nekatere gume nenormalno cvilijo ,držijo pa vseeno.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.699
62
48
Ma ta kazen bi mogla bit samo če pride do nesreče.

Dokler so to ene neumne subjektivne ocene odvisno od volje in razpoloženja inkasanta, ki si jih lahko prislužiš tudi če si jih ne zaslužiš je brezveze.

Lahko kar radarje vrnejo, pa hitrost merjo po občutku.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.427
135
63
Citat:
Uporabnik kazamurnik pravi:
Sej to tudi pravim jaz...na podlagi česa naj policist oceni kaj je neprimerno...zaradi glasnosti gum.......ampak res...nekatere gume nenormalno cvilijo ,držijo pa vseeno.

Dobro, saj niso zdej cvilile kot žvižganje, ampak pač tist bolj grob zvok gume je bil, sej pravim, ni bilo zdej da bi zvozil ovinek tako kot stari ata, ampak Mejduš da je pa zdej to neprilagojena hitrost pa tudi nevem, čemu ni bila prilagojena?

Štekam če narediš nesrečo, štekam ce mora pešec skočici stran zaradi nekoga ali pa en tretji avto se umikati,ampak v tem primeru mi res ni bilo jasno kaj je lahko neprilagojenega. Pač zazdelo se mu je na uč da ni speljano tako kot bi on speljal ta ovinek in hop, dejmo napisat položnico.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.699
62
48
Citat:
Uporabnik kazamurnik pravi:
Sej to tudi pravim jaz...na podlagi česa naj policist oceni kaj je neprimerno...zaradi glasnosti gum.......ampak res...nekatere gume nenormalno cvilijo ,držijo pa vseeno.
akcija - reakcija

Na podlagi dokaza. Če si zletel s ceste - potem nisi obvladal avta. Dokler si na cesti, na svojem pasu, vse ok.. si definitivno obvladal avto.

Če zna npr. lost1 izvest tak manever, ki ga polcaj ne zna in ga zato straši (tko kt recmo indijance parna lokomotiva na začetku) potem mamo hud problem. No lost ga ma v obliki 6 pik in kazni.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.427
135
63
Citat:
Uporabnik timecop pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Pač bilo je malce večje križišče, ovinek v levo in ni šlo sicer cist penzionistično skozi, ni bila pa šumaher scena,pač neki povprečnega, mogoče so malce gume se slišale ker so ravno nove, to je pa to.

Kako je zanimivo tole jokcanje po pizdarijah, seveda ti nisi nič hitro peljal, gume valda da zato cvilijo ker so ravno nove, to je čist normalno, vsem nove gume cvilijo na ovinkih, vedno eni izgovori. Pravila so taka kot so ali se jih drži ali pa plačuj. Še najbolje pa da proizvajalca gum tožiš, ker so ti izdelali take gume, da cvilijo ob normalni vožnji skozi ovinke.
smirk-1.gif


[/QUOTE]

Zakaj? Je bilo prehitro? Omejitev tam je 50km/h, s tem da to niti pod razno ni bilo preseženo, torej s tega sklepam da prehitro ni moralo biti, pa tudi če bi šel teoretično 200km/h, na uč policisti nemore vedeti da je prehitro in dokler je vozilo na svojem pasu, bi s tega sklepal da očitno voznik nima neprilagojene hitrosti.
Bi pa razumel,če bi avto odneslo do pločnika, pa da bi ga lovil levo desno, pa nevem kaj še vse, potem mi je jasno da je neprilagojena.
 

lenovo

Pripravnik
17. avg 2009
193
0
16
preberi si celoten ZVCP-1..........pa še kdo DRUG

pol se sploh ne boš več upal po cesti vozit, ker boš ugotovil, DA NOBEN ne zna vozit po pravilih