Umerjenost, pregled naprav (radar, alkotest)

2. okt 2007
3.596
2.037
113
Prejšnji teden so enega člana družini dobili na radar. Sicer je namesto 50 v naselju bila izmerjena hitrost 67 (ja, vem, divjak...).

Sedaj pa me zanima, kako preveriti, ali je bil dotični radar (kjer je j ena zapisniku tip in serijska številka) bil redno letno pregledan na uradu za merosolovje ali kjer že delajo te meritve?

Spomnim se nekega članka pred časom, ko je bilo izpistavljeno, da Policija več kot polovico naprav nima redno umerjenih, ali pozabijo ali kako drugače. Je možno pridobiti kje seznam ali pa podatek o dotični napravi, ali ime narejen redni pregled?

Pa prosim, ne sedaj filozofirat o hitrosti in o drugem, ampak samo kako preveriti ali je naprava, lahko tudi alkotest pa kaj še uporabljajo ustrezno umerjena.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
pokličeš na PP in vprašaš. Dobil pa boš hladen tuš, ko boš izvedel, da je ok stestirano.

Ali sorodnik ve koliko je peljal? ker če ve, da je peljal 50, izmerilo pa je 67, potem je upravičen dvom. Če pa je peljal preveč...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Če ciljaš na zahtevo za sodno varstvo, boš razočaran in boš za đabe ob polovičko, oziroma član družine, ker imajo kar lepo urejene stvari.
 
2. okt 2007
3.596
2.037
113
Seveda je peljal več, ampak me zanima, če se lahko preveri. Tudi, če bo hladen tuš, saj to še tudi ni neka velika kazen.

Sicer je bilo čudno, ker so se peljali trije v vrsti, ustavil pa je njega, ki je bil zadnji... ampak pustimo te "finte"
 
  • Haha
Reactions: kamela213
2. okt 2007
3.596
2.037
113
Če ciljaš na zahtevo za sodno varstvo, boš razočaran in boš za đabe ob polovičko, oziroma član družine, ker imajo kar lepo urejene stvari.

kazen je že plačana, sprašujem pač generalno, kako preverit. Tudi če imajo "porihtano" je o.k. Najbolje bi bilo vprašat takrat, ko te ustavi, ali ima še zraven potrdilo o rednem pregledu ali kako temu že pravijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
jah lej... vsak kdaj nasanka. požreš, plačaš in greš.

Če želiš izvedeti umerjenost naprav, je sigurno treba it po uradni poti. zato pravim, da pokliči na PP, mogoče ti bo policaj šel na roko in po telefonu povedal, da je ok, da ne izgubljaš časa z dopisi.

kazen je že plačana, sprašujem pač generalno, kako preverit. Tudi če imajo "porihtano" je o.k. Najbolje bi bilo vprašat takrat, ko te ustavi, ali ima še zraven potrdilo o rednem pregledu ali kako temu že pravijo.

ja, to vprašat, škodit ne more. Ampak sej veš kako je, ko začneš pametovat...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Plača, pa pozabi. Mene so dobili med njivami, 62 km / h. Jebi ga, znak za naselje se je ob zadnji posodobitvi ceste prestavil. Mogoče bo kdo uspel prodati parcele :sprasujemse:
Čez par tednov so na mestu, kjer so me dobili, postavili znak 70 in tako je ostalo do današnjega dne. Znak za naselje pa je ostal.
Na dan, ko so me dobili, se predpisov pač nisem držal.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Sicer je bilo čudno, ker so se peljali trije v vrsti, ustavil pa je njega, ki je bil zadnji... ampak pustimo te "finte"

Enega je izmeril in tistega je ustavil. V čem je problem? Si naredil prekršek ali nisi?
V prekrškovnem postopku se bodo pogovarjali o tvojem prekršku in ne o vseh drugih v izbranem časovnem obdobju.

Niso nobene finte ampak tehnične "omejitve" ter odločitev prekrškovnega organa, ki je šel v postopek.

Merilniki morajo biti certificirani oz. umerjeni v skladu s pravilniki tako, da ta teorija po moje ne bi šla skozi v ZSV.
Če si, kot praviš že plačal, pa je postopek zaključen in verjetno res samo dobra volja policistov, da ti zagotovijo, da je pri merilnikih vse v skladu s predpisi.

Iščemo luknje tam, kjer jih ni in se zgovarjamo na večje kriminalce, ki nekaznovano tlačijo zemljo, navadni smrtniki pa plačujemo prekrške.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
Prejšnji teden so enega člana družini dobili na radar. Sicer je namesto 50 v naselju bila izmerjena hitrost 67 (ja, vem, divjak...).
če je ta hitrost napisana kot končna izmerjena (dokazana), pomen da je po števcu lepo pelu čez 70 na uro, zlo verjetn tam okol 75
pač požre nej tistih 60€ in tri pike pa je
zdej če si slučajno model k ma zadi matoza al pa čeferina, pol se loh pa greš tud te igrce
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg
2. okt 2007
3.596
2.037
113
Enega je izmeril in tistega je ustavil. V čem je problem? Si naredil prekršek ali nisi?
V prekrškovnem postopku se bodo pogovarjali o tvojem prekršku in ne o vseh drugih v izbranem časovnem obdobju.

Niso nobene finte ampak tehnične "omejitve" ter odločitev prekrškovnega organa, ki je šel v postopek.

Merilniki morajo biti certificirani oz. umerjeni v skladu s pravilniki tako, da ta teorija po moje ne bi šla skozi v ZSV.
Če si, kot praviš že plačal, pa je postopek zaključen in verjetno res samo dobra volja policistov, da ti zagotovijo, da je pri merilnikih vse v skladu s predpisi.

Iščemo luknje tam, kjer jih ni in se zgovarjamo na večje kriminalce, ki nekaznovano tlačijo zemljo, navadni smrtniki pa plačujemo prekrške.

Saj sem vedel, da bo polno morlaiziranja.

Se strinjam, merilniki morajo biti umerjeni in certificirani v skladu z zakonodajo, se pa spomnim, da je bila oddaja ali članek, kjer se je ugotovilo, da iz različnih razlogov policija tega ne dela (ali pozabijo, ali je povezano s stroškom in ne dajo takoj,....).

In ja, če me ustavijo, me naj ustavijo s tehnično ispravno opremo. Za nazaj se itak ne bo nič delalo, kazen je priznana in plačana, me pa zanima v bodoče, pa verjetno bo še komu tukaj v pomoč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
pomoje ni problema na licu mesta preverit, če je zadeva izpravna. kako bo pa policaj odreagiral, pa ne moreš vedeti... :fredi: :fredi:
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Je problem - ko me je dva meseca nazaj "dobil" na Titovi z nadhoda in me potegnil iz krožišča na urgentni uvoz UKC, sem mu najprej siknil (ko me je že "obsodil"), da so se lepo na ugentni dovoz sparkirali - jaz sem parkiral na kolesarski in pločniku (ja ful po predpisih - ampak z njegovim dovoljenjem); potem sem rekel da bi rad videl ali sem res jaz na "radarju" in mi je v kombiju pokazal "telefon/tablico" in gor sliko mojega avta in zraven hitrost. Dalje se mi ni več ljubilo hecat, ker radar je bil definitivno 30m daleč in kakih 5m višje od nas. Plačal polovičko in pozabil, razen prvih 3 točk v življenju, ki me še sedaj pečejo.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
haloski_pepek, lahko zahtevaš Potrdilo o skladnosti za merilno napravo in so ti ga dolžni predložiti.
Samo Izoliranc, ustavili so te preko t.i. asistence.....1 patrulja/policist opravi meritev, druga patrulja/policist te zaustavi in ti predoči dokaz ter izda plačilni nalog. Kako bi se ti naprej hecal?
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Samo Izoliranc, ustavili so te preko t.i. asistence.....1 patrulja/policist opravi meritev, druga patrulja/policist te zaustavi in ti predoči dokaz ter izda plačilni nalog. Kako bi se ti naprej hecal?
A si ti dobro prebral - ne nisi.
Lovil je "pešec" na nadhodu nad nami, komot bi šel do njega, ali pa zahteval da on dol pride in predloži dokaz da je aparatura umerjena, on pa ima opravljen preizkus/pouk za rokovanje z njo. O tem se pogovarjamo. Tudi v tvojem primeru lahko zahtevaš vpogled v dokumentacijo naprave.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: kamela213 in krko

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Ok. Se razumeva ;) (ni se ti dalo hecat glede Potrdila o skladnosti merilne naprave). Si pa bil izmerjen na način "asistence".
En te izmeri, drugi te obdela (drugi asistira prvemu).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Sicer je bilo čudno, ker so se peljali trije v vrsti, ustavil pa je njega, ki je bil zadnji... ampak pustimo te "finte"
Zakaj pustimo? Če si že odprl temo, bi bila imo to bolj realna možnost za pritožbo (ki je očitno ne bo, ampak ok, debatiramo o možnostih). Ne vem sicer točno kako so ga naciljali - verjetno njega kot zadnjega v vrsti? Ali prvega, pa potem ustavili samo zadnjega, ker sta bila prva dva prehitra?

Lahko bi kvečjemu preveril ali je bila meritev opravljena v skladu s pravilnikom (razdalja, kot merjenja, minimalni kot ali razdalja med dvema voziloma v vidnem polju meritve...) Poznam primer izpred dooolgo časa nazaj, kolega so "ustrelili" na ravni cest, med prehitevanjem počasnejšega vozila. Iz meritve je bila razvidna oddaljenost merjenega vozila, na osnovi širine cestišča in širine vozila je izračunal kot med njegovim (merjenim) vozilom in prehitevanim počasnim vozilom. Ki je bil manjši od najmanjšega dovoljenega v pravilniku. In je s pritožbo uspel.
 
2. okt 2007
3.596
2.037
113
Če smo že pri kotih, včasih, predvsem pozimi opažam, da merijo kar skozi sprednjo šipo avtomobila. Je to sploh regularno, saj se zaradi lepljenega prednjega stekla valovi dosti bolj lomijo?
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
Lovil je "pešec" na nadhodu nad nami, komot bi šel do njega, ali pa zahteval da on dol pride in predloži dokaz da je aparatura umerjena, on pa ima opravljen preizkus/pouk za rokovanje z njo. O tem se pogovarjamo. Tudi v tvojem primeru lahko zahtevaš vpogled v dokumentacijo naprave.
Lepo bi te napotili na PP iz katere so kjer bi ti bil omogočen vpogled v vso dokumentacijo.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
kazen je že plačana, sprašujem pač generalno, kako preverit. Tudi če imajo "porihtano" je o.k. Najbolje bi bilo vprašat takrat, ko te ustavi, ali ima še zraven potrdilo o rednem pregledu ali kako temu že pravijo.
Sedaj si prepozen. Ob predočitvi prekoračitve hitrosti, bi si moral izpisati serijsko številko radarske, laserske pištole in nalepko na kateri piše, kdaj je bila umerjena, overjena. Prijatelj je to zahteval v pogled, ker se ni strinjal z predočeno hitrostjo, sicer pred leti, si zapisal serijsko, nalepke pa ni bilo. Policist mu je povedal, da imajo na postaji vse papirje. Se je naslednji dan naročil pri komandirju PP, s serijsko številko radarja in glej zlomka, papirjev umeritve tega laserskega merilnika niso našli. Imeli so za dve drugi. Globa se je spremenila v opomin, od takrat naprej, pa imajo na tej policijski postaji vse laserske merilnike hitrosti letno pregledane, umerjene. Z nalepko. In tudi policisti te postaje, ki "poslujejo" z merilniki so strokovno usposobljeni. Imajo potrdilo, da se je policist, tainta, udeležil strokovnega usposabljanja za uporabljanje laserskega merilnika hitrosti v cestnem prometu za merilnik tip tapata.

Če plačaš polovičko in se potem pritožiš, dobiš v plačilo še drugo polovičko globe. :)