[NAVIGACIJA] I-GO novosti

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
A mogoče kdo ve kje v iGO datotekah je določena velikost puščice oz. 3D avtomobila, ki se vozi po ekranu.

Kje pa se sploh da namesto tiste puščice dati kaj drugega ? Gledam, pa ne najdem
rolleyes-1.gif
 

Bogeyman

Zelenc'
2. feb 2010
20
0
1
Ni potrebno imeti drugi skin. Rabiš samo datoteke car.mdl, car_ghost.mdl, car_grey.mdl, car_night.mdl in car.tex (tako je shranjen avtomobilček - ponavadi dobiš samo 1 mdl in 1 tex file - iz enega mdl narediš tiste tri in preimenuješ). V mapi kjer je igo ustvariš mapo gfx in noter skopiraš te datoteke.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
testiral zadnjo karto: nobene spremembe - nič izboljšano.morda je kje kej dodano ampak ni za videt.

ostajam na monolit 2010.03, v kratkem pride še monolit 2010.06 (čeprav je že ta trenutna zelo izpopolnjena).
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Tudi sam sem namestil zadnje TA karte (za Avstrijo, Nemčijo, Švico in Italijo). Delajo v redu in ni težav. Slovenija pa je Monolitova karta precej boljša in sploh ni dileme.
Včasih smo šimfali slovenske karte, vendar so po mojem že povsem dosegle tuje. Slabe izkušnje imam okrog Salzburga in Bad Reichenalla - ni mi jasno, da jim tam ne uspe narediti dobrih kart. Poleti sem tam imel tudi nekega velikega Garmina (ki sicer uporabniško ni vreden počenega groša), pa je bilo isto sranje.
Da o tem, kako malo POI točk imajo naši severni sosedje sploh ne govorim. V Celovcu ne najdeš niti Giga sporta, niti Arcadia centra in še marsičesa. Prav oskubljeno v primerjavi z našimi.
Tako bi človek mirno zapisal, da smo že dosegli/presegli nivo severnih sosedov.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Se strinjam s kravo
smile-1.gif


Monolit je zakon za naš trg, tele atlas se lahko skrije za eastern europe - za ta del evrope so najboljše karte TOP MAP.

Čez 10 let bo morda tele atlasova karta bila tako dobro pokrita za Slovenijo, kot je sedaj od Monolita 2010.06.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dajmo v osnovi razčistit kaj bi radi.
Tele atlas je splošna kartografija v kateri je zaradi večletnega popravljanja zahodna Evropa prav dobro pokrita. "Vzhodna Evropa" kamor navigacijsko spadamo tudi mi je zaostajala za osnovnimi zemljevidi za cca 5 let saj so jo veliki povsem zanemarjali. Stališče Tom Toma je še pred par leti bilo, da vzhodne EU sploh ne bodo pokrivali, dokler kvaliteta zemljevidov ne dosega vsaj 90% pokritosti. kasneje so sicer to prelomili, ker jih je k temu prisilila konkurenca.
Pri pokritosti je glavni problem kategorizacija cest, saj ti nič ne pomaga logaritem za hitro, ekonomično, najbližje navigiranje, če so na zemljevidu vse ceste enake. zato te tudi Monolit še danes kje pelje čez makadam, čeprav imaš v nastavitvah makadam izključen.

No v glavnem v E EU se je zgodila lokalna ponudba, ki se popularno imenuje TOP MAP in sedaj odlično (bolj ali manj) pokriva te kraje. Zato že dolgo ni več dileme kje se kateri zemljevidi uporabljajo.

POI nima veze s kartografijo in če rabiš določene POI si jih pač naložiš. Sam ugotavljam da velika količina POI neverjetno upočasni navigacijsko napravo.

Recimo izkušnja s POI od letos v Turčiji - prav vsaka vukojebinska gostilna je vpisana. V Sloveniji in verjetno je podobno v "razviti zahodni Evropi" tega še 100 let ne bo! Zakaj? Ker se pri nas kasira za vpis POI, tam je to očitno zastonj, .
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Meni recimo Poiplaza ni tako hudo uporabno. Meni so všeč POI, ki so zraven slovenskih Monolit kart - pač večina tistih zanimivih. Da bi ravno posebej nalagal kakšne - no, ja, mogoče tudi.

Kar zadeva splošne POI datoteke - sam sem pričakoval, da jih pripravljajo kar tisti, ki pripravijo karte. To sem sklepal iz imena - recimo za Avstrijo imam Austria83_TA_2010.06_100702.poi. Iz tistega TA in datuma sklepam, da je zadeva zraven karte. Mislim, da je tako tudi pri slovenskih.
No, mogoče se motim, saj niti ni bistveno. Bistveno je, da so naši splošni POI kar dobri in sploh ne slabi. Torej najdem oštarijo, ko mi zapaše jest na drugem koncu Slovenije.
evil.gif
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Pretirano hvališ Monolit. Ne smeš samo gledati kaj imaš na karti ampak tudi kako prideš na določeno točko. Imam naložene vse tri karte Slovenije . ( Monolit, Teleatlas, Navteq ). Trdim da je najboljše vodenje še vedno s Teleatlasom, ki ga tudi največ uporabljam. Če je potrebno si v Teleatlasu pomagam s POI točkami od Monolita ( tu so vsi naslovi, ulice, hišne številke) in problem je rešen.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Uf, tukaj pa se sam ne bi strinjal. Kjer sem zadevo uporabljal, je bil TA (v Sloveniji) veliko slabši kot Monolit. TA me vodi po kakšnih Vukojebinah, ki niso niti s traktorjem prevozne in ima kdaj takšne poti, da se prav čudiš ...
Ampak je možno, da kje v redu deluje.
Sicer pa sem zagovornik TA kart, da se razumemo. V Sloveniji je pa Monolit zame res odlična. Tudi majhne stavbice, še kakšne planinske poti so notri ...
Dobro - naj vsak pogleda, kar mu odgovarja in tisto uporablja. Da se ne bomo kregali
10.gif