[NAVIGACIJA] I-GO novosti

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Preveri verzijo programa, ki jo uporabljaš. Mene je ena verzija v Kranjsko goro vodila skoraj čez Triglav. Ko sem zamenjal verzijo iGO.exe pa je bilo normalno. TA ima 100% enako ali boljšo kategorizacijo kot drugi.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Point!

Ravno v tem je razlika. Kar da TA not je večinoma 100% preverjeno.
wink-1.gif

Stem, da ima TA not večinoma 100% preverjene podatke oz mesta se ne strinjam!

Če boš prebiral ta forum vse poste nazaj boš ugotovil, da sem jaz osebno VSE možne karte od TA za Slovenijo od leta 2007 testiral v nulo na primorskem koncu (Izola, Koper, Portorož, Piran, Ankaran...) in ti lahko ZAGOTOVIM, da so naslovi na napačnih mestih. Da ne govodim o krožnih križiščih, ki so zgrajeni v letu 2008 in jih v zadnji karti od TA 2010.06 ni noter!!

Kaj pa to pomeni? Ja samo eno - in sicer to, da očitno NISO od leta 2008 ničesar posodabljali (lahko da so sicer samo te večje avtoceste vrisali v karto, to je pa tudi vse).

Če pogledamo samo velikost karte od TA za Slovenijo:

- leta 2007 (Q3) je bila karta velika približno 10 MB
- leta 2008 (Q1) je bila karta velika približno 10,5 MB
- leta 2008 (Q3) je bila karta velika približno 11 MB
- leta 2009 (Q1) je bila karta velika približno 11,7 MB
- leta 2009 (Q3) je bila karta velika približno 12,1 MB
- leta 2010 (Q2 - zadnja karta) je velika približno 12,5 MB

To so seveda približni podatki - za točne bi mogu pogledat - ampak če vidimo, so zelo majhne spremembe dodajali noter (morda samo pašnike ali travnike pobarvali
bonk.gif
).

Nimajo dovolj podrobno pokrito Slovenijo, verjamem pa, da so glavne avto ceste in ceste pravilne.

Kar se pa tiče naslovov... jaz še dan danes živim sredi parka, kjer se na travniku psički pasejo
cheer.gif


Sej vem, da ni potrebe po temu, da morajo TOČNO določit, kje naj bi se en naslov nahajal... Dovolj je to, da te pripelje do določene ulice in boš že našel blok ali hišo itd... samo to ni 100% pravilna pokritost žal.


Medtem ko pa Monolit ima točen naslov na pravem mestu, ima zelo posodobljena križišča in krožišča, celo nove parke dodajajo v karto...imajo pa slabše vodenje ampak še vedno dovolj razumljivo, da veš kam moreš dol in kam moreš gor itd...

Raje uporabljam Monolit, meni bolj pomeni točnost in natančnost.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Preveri verzijo programa, ki jo uporabljaš. Mene je ena verzija v Kranjsko goro vodila skoraj čez Triglav. Ko sem zamenjal verzijo iGO.exe pa je bilo normalno. TA ima 100% enako ali boljšo kategorizacijo kot drugi.

Sedaj žal nimam Nav N GO Igo, pač pa Motonav (Android). Sicer malo okrnjen IGO, boljše zadeve žal ni.
Ker ima Monolitka precej makedamov, kolovozov in celo poti, pa bi bilo možno, da kje najde precej kratko verzijo
stupid-1.gif

Pa nič zato, fantje so na dobri poti.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Je kdo preverjal če bi npr v poi folder naložil TA POI + POI od Monolita z naslovi ali bi bral vse hkrati ali samo tisto kar je novejše?
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Citat:
Danes sem testiral novo teleatlas karto, vendr ni sledu o novem odseku dolenjske avtoceste. Upam da bo vsaj na monolitovi posodobitvi to urejeno.

lp Digital

Ne vem katero karto imaš ti, na moji verziji TA (100716) je dolenjska avtocesta kompletna.
 
Nazadnje urejeno:

digital24

Pripravnik
30. dec 2008
64
0
6
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
Citat:
Danes sem testiral novo teleatlas karto, vendr ni sledu o novem odseku dolenjske avtoceste. Upam da bo vsaj na monolitovi posodobitvi to urejeno.

lp Digital

Ne vem katero karto imaš ti, na moji verziji TA (100716) je dolenjska avtocesta kompletna.


Se opravičujem za navedeno trditev, ampak lej ga zlomka ko sem prenesel novo karto TA 2010.06 na SD kartico, naprava le te ni zaznala kot najnovejše (prej ni bilo teh primerov). Sedaj sem brisal vse predhodne verzije za Slovenijo in zadeva deluje.

Skratka dolenjski krak je vrisan popolnoma (ni pa vnesenih omejitev hitrosti na novem delu avtoceste), preseneča me tudi da so nekaj cest, ki so še v izdelavi (bivša H1 z novimi priključki) že vrisani. Ti odseki pa bodo predvidoma v uporabi šele v letu 2011.

Skratka to mapo naj čimpreje naložijo turisti (saj opažam da jih stare karte lepo vodijo po bivši H1) in so potem čisto zbegani.

lp Digital
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Vidim, da ti je uspelo stvar urediti. Ne vidim pa logike, zakaj si imel naloženih več verzij kart za isto območje. Šola za v
bodoče.

Če želiš imeti naloženih več kart za isto področje, je zelo pripraven GJ skin za IGO8. Tu imaš možnost štirih grup kart, s

katerimi lahko karte razvrstiš n.pr. po njenih avtorjih.(TA, Monolit, Navteq). V vsaki grupi pa imaš lahko poljubno število

kart različnih držav.Tako v vsakem trenutku lahko izbereš grupo katere karte hočeš trenutno uporabljati. Zelo pripravno.


LP
 

digital24

Pripravnik
30. dec 2008
64
0
6
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
Vidim, da ti je uspelo stvar urediti. Ne vidim pa logike, zakaj si imel naloženih več verzij kart za isto območje. Šola za v
bodoče.

Če želiš imeti naloženih več kart za isto področje, je zelo pripraven GJ skin za IGO8. Tu imaš možnost štirih grup kart, s

katerimi lahko karte razvrstiš n.pr. po njenih avtorjih.(TA, Monolit, Navteq). V vsaki grupi pa imaš lahko poljubno število

kart različnih držav.Tako v vsakem trenutku lahko izbereš grupo katere karte hočeš trenutno uporabljati. Zelo pripravno.


LP

no bom poskusil urediti tudi to grupacijo kart.


lp Digitaal
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Izšle nove karte Topmap: iGO8 R3 LOCAL PROVIDERS 2010.07 Eastern Europe maps (žal zaenkrat brez Slovenije)

(BosniaHrz, Bulgaria, Croatia, Greece, Hungary, Montenegro, Poland, Romania, Serbia, Slovakia, Turkey, Ukraine)
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
In hrvaška ima večji zemljeiv od prejšnjega 2010.03 zemljevida za kar NE BOSTE VERJELI 0,06 MB
bonk.gif


Ali pa drugače:
- 2010.03 zemljevid = 6.76 MB
- 2010.06 zemljevid = 6,82 MB

Počakimo še Slovenijo, da vidimo, če vsaj mi kaj napredujemo (čeprav imamo mi že zelo podrobno pokritost).
cheer.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu ko dosežeš neko mejo pokritosti cestnega omrežja ni več kaj povečevat velikost fajla z zemljevidi. Nekaj vržeš ven (ker je bilo že skoz napačno), nekaj popraviš (ker se je naredilo recimo novo krožišče) in nekaj dodaš na novo (nov odsek ceste) in to je to.
Ker so cestna omrežja v osnovi velika, je tistih par 10 km na leto ki se spremenijo en špuk v morje.
wink-1.gif


Meni je recimo precej bolj zanimiv oz.
sprasujem se.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ja ampak če pogledaš zanimivo stvar:

Slovenija (več kot 5x manjša država od Hrvaške) ima velikost zemljevida 25 MB.
Hrvaška (več kot 5x večja država od Slovenije) ima velikost zemljevida 6,8 MB.

Tu ni nobene logice. Ali pač?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja je. V Monolitu so integrirane vse hišne številke v SLO. Če pogledaš TA al pa NQ pa jih očitno ni, enako kot pri "bratih" Croatih.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Ja ampak če pogledaš zanimivo stvar:

Slovenija (več kot 5x manjša država od Hrvaške) ima velikost zemljevida 25 MB.
Hrvaška (več kot 5x večja država od Slovenije) ima velikost zemljevida 6,8 MB.

Tu ni nobene logice. Ali pač?

Hrvaški distributer Navigo (hruške) je pač še daleč za slovneskim Monolitom (jabolka) in tega pač ne gre mešat. Edino ni mi jasno, zakaj obe velesili - NT in TA na področju južnih sosedov (Hr, BIH, SČG itd..) tako počasi napredujeta. Očitno je njihov interes premo sorazmeren s povpraševanjem v tej regiji. (BMW, AUDI itd..)
evil.gif
 
Nazadnje urejeno: