[NAVIGACIJA] I-GO novosti

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tako pravi Glorija:

Dear McGiver,

the answer for your question is that Royaltek, Garmin and Navon has already made the contract with us for Slovenian TMC.

Regards,

Glória Géczi

operations officer

TrafficNav Kft.
1124 Budapest, Hungary
Németvölgyi u. 114.
+36 70 311 2456 (mobil)
+36 1 248 2447 (direct)
+ 36 1 248 2449 (fax)
ggeczi@trafficnav.co.uk
www.trafficnav.co.uk

Vprašanje je seveda bilo kateri izdelovalci hardwareja imajo sklenjen dogovor za TMC v SLO.
wink-1.gif
 

tomi12345

Pripravnik
14. apr 2010
38
0
6
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik mojcd pravi:
oboje, čeprav so informacije neuporabne - nikoli guzve tam, čisto Val202 pretiravanje - primer nedelja zvečer na Brezovici.
Mislim pa da dela ker sem dobil tako licenco poleg naprave (ima pa TMC vgrajen)

S tem si odgovoril. Point je licenca za pravi TMC sprejemnik. Očitno GNS še ni ta pravi.
frown-1.gif

A ta licenca je neka koda, ki jo vpišeš v IGo ali file?

tomi
 

Bogeyman

Zelenc'
2. feb 2010
20
0
1
Jaz lahko tudi potrdim glede TMC v Igo8, da je po vsej verjetnosti težava v licenci. Meni namreč za Slo piše, da je ključ pravi, a ni nobenih sporočil. Medtem pa ko v Italiji dobivam sporočila normalno.
 

Bogeyman

Zelenc'
2. feb 2010
20
0
1
Citat:
Uporabnik tomi12345 pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik mojcd pravi:
oboje, čeprav so informacije neuporabne - nikoli guzve tam, čisto Val202 pretiravanje - primer nedelja zvečer na Brezovici.
Mislim pa da dela ker sem dobil tako licenco poleg naprave (ima pa TMC vgrajen)

S tem si odgovoril. Point je licenca za pravi TMC sprejemnik. Očitno GNS še ni ta pravi.
frown-1.gif

A ta licenca je neka koda, ki jo vpišeš v IGo ali file?

tomi

Licenca je datoteka.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
S tem problemom (usposobit piratske licence) se hekerji ukvarjajo širom po Evropi, saj jim ta problem že od novembra lani (če se ne motim) povzroča sive lase v marsikateri državi, sploh pa sedaj ob izzidu novega Prima...Tam kjer imajo TMC pro, še deluje, ostalo pa je trenutno pod vprašanjem. Če se motim, upam, da me bo popravil McGiver, ki ima glede tega še največ izkušenj...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mislim da je težava zgolj v "novih TMC" državah. V vseh starih TMC deluje normalno, je pa dodan še TMC PRO v Nemčiji in na severu. Ne vem kako je s Francijo, kjer TMC že prej ni delal imajo tudi plačljiv sistem.

Slovenija je specialen primer - vsaj po moje. Izrazito tranzitna država z zanemarljivim številom kupcev novih GPS naprav (govorim o uradnih nakupih naprav od 200€ navzgor) glede na količine prodane v EU; bi morala poskrbeti, da TMC sistem ostane odprt in dostopen za vse. Če smo jim dali v "najem" hardver (RTV SLO) ne vem zakaj niso mogli tega naložit prometnemu centru ali pa AMZS.

Res mi je to nerazumljivo, da Madžari, stacionirani v Londonu tržijo naš TMC.
frown-1.gif


Hotel sem v uvod napisat še, da sta generalno dva TMC sistema in sicer brezplačen, večinoma v upravljanju lokalnega avto-kluba in lokalnih radijskih postaj in pa ponekod imenovan PRO sistem, ki je pa plačljiv (večinoma plačajo licenco firme, ki prodajajo navi opremo) in v osnovi nudi podobne informacije nadgrajene z dodatnimi funkcijami (vreme, turistične zanimivosti, kamere, ...). Izključno tak sistem imajo v Franciji, Sloveniji, pa mislim da tudi na severu in GB.

Da pa se hekerji kaj posebej ukvarjajo s SLO TMC pa močno dvomim, mogoče zgolj za zabavo med dvema resnima problemoma.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
No, vsaj za enega vem, (Sylar) ki je tudi glavni (piratski) supplier pri updejtih za Nav' N Go programe na enem izmed znanih forumuv. Ta je obljubil resno angažiranost pri reševanju tovrstnih težav. Ima po ponavadi odgovore na vse "probleme". Bomo vidli kaj bo iz tega. Sicer pa bom jaz začel razmišljat o tmc-ju, ko bo tudi v Sloveniji dostojno ažurirali ta sistem.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A mogoče kdo ve kje v iGO datotekah je določena velikost puščice oz. 3D avtomobila, ki se vozi po ekranu.

V tistem novembrskem full packu od dii sem uspel pobrisat večino nepotrebne navlake, med drugim tudi Škodo Oktavijo, ki se vozi po zaslonu, zdaj pa imam originalno puščico velikosti 10% zaslona.
frown-1.gif


Aja novejšega packa ne morem uporabit, ker rabim 480X234 resolucijo, ki je v drugih packih ni.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hvala, bom probal jutri.

Preizkusil kar danes in deluje, le da za 7" zaslon je bilo treba cifre malo povečat na 3000, 5500 in 8000 in je ravno prav.

Hvala še enkrat.
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno:

tomi12345

Pripravnik
14. apr 2010
38
0
6
Citat:
Uporabnik mojcd pravi:
oboje, čeprav so informacije neuporabne - nikoli guzve tam, čisto Val202 pretiravanje - primer nedelja zvečer na Brezovici.
Mislim pa da dela ker sem dobil tako licenco poleg naprave (ima pa TMC vgrajen)

Mojcd: Še enkrat te prosim, da pogledaš v igo8/license direktorij in napišeš katere datoteke imaš notri. Pa prosim tudi, če lahko copy/pastaš tisti del sys.txt (v direktoriju igo8), ki se nanaša na TMC (port, protokol, ...)

Hvala,
tomi
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Sicer ne vem, ali je to odvisno od naprave, od verzije iGO8 programa zagotovo ni, vendar ste nekateri morda že opazili, da, če si naložiš kakršen koli dodatni POI recimo iz poiplaze (za iGO8), se v programu nikakor ne da nastavit drugo ikono kot le privzeto (plavi globus). No, dejansko si jo lahko spremeniš, vendar ti vseeno na zemljevidu kaže privzeto, ne glede na spremembo ikone v nastavitvah. To je moteče, če imaš recimo več dodatnih POI, kar pomeni, da bo na zemljevidu za vse kazalo enako - plavi globus in je potem prava zmeda. Če koga zanima rešitev je težava rešljiva. S tem problemom sem si belil glavo že lep čas in na koncu dognal rešitev, če koga zanima:

Izbrisati je potrebno vsebino datoteke kmlpoi.icon (ne celo, ampak samo njeno vsebino) ki jo najdete v data.zip (ne glede na uporabniško resolucijo)

iGO8\data.zip\ui_igo8\icons\poi\kmlpoi.icon

Torej, datoteko odpreš z beležnico, pobrišeš njeno vsebino in shraniš spremembe. Potem si končno program zapomni spremembo ikone za POI. Mogoče je to problem samo pri meni ali pa morebiti le nisem osamljen primer in gre za bug v sofweru iGO8, kateri se ponavlja iz verzije v verzijo..
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bravo. Deluje. Le da je treba potem v navigaciji določit ikone ročno, ker sploh nimajo ikon.

kako si vedel, da me trenutno ravno to muči.
wink-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ja, ravno letos imam načrte za dopust v "destination unknown", pa sem si za Hrvaško naložil vso sezonsko POI sranje na navigacijo, nakar se spomnim, da bo to na mojem ekranu ena lepa božična jelka s samimim enakimi bučkami. Ravno zaradi tega buga, ki mi je že že dlje časa šel blazno na živce, sem se malo poglobil v zadevo...
write.gif
 

brainstorm

Pripravnik
15. nov 2008
160
0
16
Je kdo mogoče po Kitajski hodu z Igo navigacijo, oziroma ima izkušnje z navigiranjem po Kitajski?
Imam namreč eno oskubljeno verzijo Igoja, samo ne vem, če bo pravilno kazala položaj na zemljevidu, da ne bo kakšnih 800m razlike, kot pri Garminu.
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
800m
frown-1.gif
?
Ne vem zakaj toliko, lahko pa da zaradi nepravilno nastavljenega geodetskega referenčnega sistema- pri nas je WGS84
Kolikor je znano, takega odstopanja ni bilo še takrat ko so bili signali zaradi ameriške vojske zakodirani.
LP
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Vsaj za Garmina lahko povem, da potrebuješ karto, ki ima odpravljeno "napako" in potem kaže ok.
Drugače pa je zamik (okoli 300m)