[NAVIGACIJA] I-GO novosti

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
potem nimaš to omogočeno v programu
smile-1.gif


pogoj je, da ti program omogoča samo prikazovanje in v kolikor imaš karto katera ima tablice ti bo tudi prikazano. če imaš karto s tablami in imaš program kateri ne omogoča prikazovanja potem ti ne bo prikazano.

Pametna ni kaj.
rolleyes-1.gif


Mislim da je sys datoteka prava rešitev, ker menjal sem exe, licence pa še nekaj drugih sys pa ne. Hvala Janch!
aplauz.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
No dans ponoč šibam prvič letos v hrvatijo na podaljšan vikend, pa da vidim kaj so pri Navigo spacali skupaj v 1 letu..lani je bilo vse skupaj ena velika žalost, res pa je, da ne vem točno, od katerega map providerja sem imel karto - Teleatlas/DataSource ali Navigo.
bonk.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Smo opazili že tukaj:

Citat:
Uporabnik Dare1 pravi:
Nov zemljevid Slovenije TeleAtlas 2010.03:
Slovenia_83_TA_2010.03_100526.fbl 13.183.441
stari: Slovenia83TA_2009.12_100312.fbl 12.865.884

Me pa čudi, da so večinoma manjše datoteke od prejšnjih, še sploh pa od Navteq in da se ne menimo od lokalnih vzhodnih ponudnikov.

Res ne vem v čem je štos pri TA-ju, pa sem jih včasih imel najraje, ker so bili za navigiranje najzaneslivejši.

Mogoče tukaj še opozorilo za tiste, ki bi uporabljali najnovejši zemljevid Bolgarije od MMCN. Lokalec sporoča, da je na zadnjem ogromno napak, posebej pri enosmernih ulicah in prepovedanih za ves promet.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To pa po moje še bog ne ve. Contrast kot lokalni ponudnik je dogural na nekaj čez 4000 KB, mislim da imajo drugi še manj.

Beograd je s Contrastovo solidno pokrit, cesta proti Makedonski meji tudi, Leskovac s čevapi tudi. Za ostalo ti ne znam povedat.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
dodaj tole v sys pa bo kazalo

[3d_config]
disable_roadsign_navigation_mode=0

[interface]
laneinfo_signpost_enabled=1

Zdaj pa table delajo.
cheer.gif
 

tomi12345

Pripravnik
14. apr 2010
38
0
6
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Evo glih to sem ga hotel vprašat.
V original paketu ni nobenih dodatnih funkcij (vsaj ne v content mapi) so samo nove licence pa exe fajl je minimalno večji. Če misliš nove skine, to nima veze z paketom.

A je kdo že ugotovil razliko med starim in novim paketom razen navedene?

Aja po moje TMC v SLO še vedno ne dela, čeprav meni kaže da je TMC ključ pravi.
frown-1.gif


Pa še to: kaj določa prikazovanje tabel na AC? Nov program na starem contentu, nove karte,... tabel pa ni.

Eno vprašanje.
Kako zgleda na IGO8 ko pride tmc sporočilo. Tudi meni sedaj piše CA-KEY OK, ampak ne vem, kam naj pogledam seznam tmc sporočil.
A moraš imeti ruto in se peljat po njej in ti potem nekaj km pred zaporo pokaže, ali ti za celo slovenijo pokaže in kje se to pokaže? Na mapi? V kakšenem oknu?

tomi
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Meni se TMC napis (RIKSov skin) takrat na črni podlagi spremeni iz sive v rumeno barvo. Če kliknem nanj mi pokaže listo sporočil. Med routanjem pa še nisem poizkusil, ker se po italiji kjer to dela vozim bolj poredko.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
No dans ponoč šibam prvič letos v hrvatijo na podaljšan vikend, pa da vidim kaj so pri Navigo spacali skupaj v 1 letu..lani je bilo vse skupaj ena velika žalost, res pa je, da ne vem točno, od katerega map providerja sem imel karto - Teleatlas/DataSource ali Navigo.
bonk.gif

Hrvaška, vsaj kar se tiče Navigo karte 2010.03 v Istri = žalost od žalosti, od vodenja, pa do natančnosti recimo lokacije raznih krožišč: nekatere je javljalo tudi po 200 m od dejanske lokacije, med drugim tudi primer, da ga je javilo, pa ga sploh tam ni bilo...ne vem kje se najdejo majstri, da vrišejo neko cesto, recimo: na sredi glavne magistralke mi bejba javi, naj zavijem levo (in prvo kot prvo sploh ne vem zakaj) na neko cesto, katere sploh tam ni bilo ( če odštejem pašnik z 10 ovcami)..
stupid-1.gif


Ok, ne vem, verjetno sem malo razvajen zaradi našega odličnega Monolita, pa tudi sicer niti nimam preveč izkušenj z ostalo tujino, zato ne bom preveč sarkastičen, ampak vseeno mislim, da je za tujce, kateri bolj potrebujejo vodenje,bolje, da raje zaupajo karti TA, saj tam pač kolikor je, je vsaj OK. (špekuliram)
evil.gif


lp, J
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz nimam takih izkušenj. Sem pa imel podobne z eno (pa se ne spomnim več katero) verzijo igo.exe v Sloveniji. Iz Mb v Kranjsko goro me je vodil do Bleda ok potem pa čez vukojebino dalje.

tomi12345 uporabi malo iskalnik in vnesi noter TMC sem enkrat že zelo podrobno opisal kako deluje TMC in kako se spreminjajo ikone na levi srani zaslona iz napisa v TMC, zaprto kuverto, odprto kuverto, prometni znak,...
wink-1.gif

Sem pa enkrat tudi pripel slovenska navodila za iGO kjer je vse to tudi "uradno zapisano".
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Katere IGO karte?

Baje so tri:

TELEATLAS
MONOLIT
NAVTEQ

katere so najboljše?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
So tudi Topmap karte - to so karte lokalnih proizvajalcev, katere so ponavadi najbolj natančne. Obstajajo pa le za določene države, predvsem za balkan. Navedel si slovenski MONOLIT, ta recimo spada v to kategorijo Topmap kart in je najboljša izbira za slovenijo. Ostale države lokalnih proizvajalcev najdeš na strani 48, kjer sem jih navedel, ko so pred kratkim izšle.

NAVTEQin TA pa sta globalno-komercialna proizvjalca kart, katera pokrivata celotno Evropo (brez Islandije), vendar pokritost balkana je slabša od lokalnih (Topmap) proizvajalcev.
 

Hunter

Pripravnik
6. dec 2007
55
0
6
Koroška
Pozdravljeni,
imel sem naložen IGO 8 R3 v.8.3.4.117940 ( 3.11.2009 ), sedaj pa sem naložil novejšo verzijo 8.3.2.138649 ( 19.4.2010 ) in NE vidim nobene razlike med programoma ( par strani nazaj se je nekaj pisalo o tej temi, ampak nič konkretnega ).
V čem je izboljšava - če sploh je ?
LP
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mislim, da si nekaj zamešal 8.3.2..... je menda Amigo 8.3.4..... pa polni iGO, 8.3.5.... pa Primo
Najnovejša je: Nav N Go iGO8/R3 series - v8.3.4.142975 (May 11 2010)
Razlika od prejšnje pa je le v licencah in omogočenih Pro TMC - ne v SLO.