[NAVIGACIJA] I-GO novosti

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Glavna razlika med novembersko in majsko verzijo iGO8 je v porabi rama. Novejša pokuri za celih 5 mb manj rama..
priden.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Sprobal zadnji IGO MOTONAV in karte, same karte so OK....samo omejitve hitrosti so na nekaterih mestih skregane z logiko....

Pa tudi MOTONAV ne prijakzuje hitrosti itd?

Kateri ima vsaj veliko funkcij kot recimo COPILOT, ki pa ima grd vmesnik
frown-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To pa je važen in dober podatek! Grem menjat verzijo. Čeprav mi na Mio DW 250 nova varianta kar precej bolj šteka kot prej ena pomladna verzija. Je pa razlika v velikosti exe iz prej 2 in nekaj MB na sedanjih dobrih 6MB.
 

tomi12345

Pripravnik
14. apr 2010
38
0
6
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Mislim, da si nekaj zamešal 8.3.2..... je menda Amigo 8.3.4..... pa polni iGO, 8.3.5.... pa Primo
Najnovejša je: Nav N Go iGO8/R3 series - v8.3.4.142975 (May 11 2010)
Razlika od prejšnje pa je le v licencah in omogočenih Pro TMC - ne v SLO.

Kako je mogoče, da napiše CA KEY OK, sporočil pa ni? CA KEY OK pomeni, da je licenca prava. V bistvu isto vprašanje tudi za Primo, kjer prav tako piše, da je licenca available, pa tmc sporočil tudi ni.

Ali je finta v kartah?

tomi
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Po moje ni finta v kartah. Najbolj me bega, da mi TMC sprejema na VAL202 in RSLO1 ne pa na Radiu SI kot naj bi ga glede na napovedi.

Verjamem, da za SLO še ni prave licence.
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Kot je bilo pred uvedbo TMC pri nas v medijih objavljeno, naj bi TMC zaenkrat deloval samo na Garminovih navigacijah z najnovejšo kartografijo cne 2010.20 dalje in AR 3.0.
Mogoče bi se bilo o nesprejemanju TMC informacij najbolje pozanimati pri izdelovalcih kart !

LP
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Frko, nimaš prav, oz. imaš zelo stare (več kot pol leta) informacije.
Res je da je najprej s ponudnikom TMCja v Sloveniji Trafficnav iz V. Britanije (prej iz Madžarske) dogovor sklenil Garmin, v januarju pa še Navon (predvidevam da kasneje še kdo). Oboji so omogočili brezplačno nadgradnjo licence svojim uporabnikom.

Sem šel še enkrat brat njihov dopis iz januarja letos in piše, da se dogovor sklene s proizvajalcem hardware-a, torej s proizvajalcem TMC modula oz. navi naprave. Torej ni problem v ključu na sw ampak v kombinaciji TMC sprejemnik - ključ - sw

Očitno GNS katerega uporabljam sam nima sklenjene pogodbe, oz. moj TMC sprejemnik nima "nastavitev" za SLO TMC.
Sem jih pa še enkrat vprašal s kom so zmenjeni po novem.
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Ja res, te informacije so bile objavljane že kar na začetku uvedbe TMCja, zato sem pomislil da je lahko to vzrok., saj na Garminu vsaj koilkor toliko deluje sprejem, zato bi se mogoče res bilo dobro pozanimati vsaj na na radio.si, ki posreduje te informacije zakaj lastniki ostalih navigacij ne morete sprejemati teh informacij navzlic sklenjenemu dogovoru.

LP
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Radio SI je zgolj medij - tako kot je voda osnova za Coca Colo. TrafficNav pa ima pravice oddajanja TMCja, ki je v SLO plačljiv ampak preko proizvajalcev navi opreme ne preko uporabnikov.

Kar se mene tiče - hvala državi za tak ku.čev sistem. Zakaj tega ne more opravljat info center promet.si?
 

king67

Pripravnik
17. jun 2008
84
0
6
azijski del Slovenije
Pozdravljeni!

Malo bi se vrnil na prikaz tabel... Popravil oz. dopolnil sem SYS.TXT datoteko, vendar mi prikazuje le male znakce-puščice, ne pa tabel, kot sem jih videl na screenih. Je to odvisno od skina programa ali kaj delam narobe?

Hvala.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Zdej takole je..tabele se v glavnem prikazujejo na AC in hitrih cestah, in pa v večjih mestnih središčih/vpadnicah. Če si popravil sys potem so možne variante (skin nima veze):

A) da tabel nimaš omogočenih v nastavitvah programa ->nastavitve->zaslon zemljevida->"informacije o voznem pasu"
B) da uporabljaš kakšno starejšo karto slo, ki še ni imela teh tabel, ali morda karte južnih sosedov
C) da si po popravku sys pač odvozil/simuliral kakšno relacijo, kjer tabel ni

kaj drugega mi ne pade na pamet..:?
 

king67

Pripravnik
17. jun 2008
84
0
6
azijski del Slovenije
Hvala za odgovor!

Ma saj bom preživel tudi brez teh tabel, pa vendar... Karto imam novo Monolitovo 2010, prikazovanje voznega pasu omogočeno (zgoraj in spodaj na zaslonu), simulacija poti pa je bila od Ptuja proti Mariboru po avtocesti. Kjer se je treba razvrstiti na pravi vozni pas, se na dnu zaslona pojavijo le male označbe voznih pasov. Takrat bi se najbrž morale prikazati ta velike table, ali?
 

Basko

Pripravnik
14. apr 2008
260
0
16
Po mojem je neki v samem programu.Meni je tudi kazalo samo spodaj,ko pa sem potem naložu Primo -ta mi je pa pri isti mapi lepo kazalo tko kot mora.Je pa blo premalo časa,da bi se poglobu kje je težava
 

mojcd

Zelenc'
5. jul 2010
15
0
1
Meni novi IGO 8.4 deluje odlično na AUDI Win 5.0 CE zadevici skupaj z najnovejšimi mapami (monolit, Teleatals, Navteq, Navigo) in TMC na skoraj vseh SLO postajah. Table na avtocesti delujejo odlično, manjka le priklop s Celovške v cev tunela Šentvid a to je na http://www.monolitmap.si/ že dodano torej v julijski izdaji že notri, drugače pa Monolit 100% pokrit!
Hrvaška pa je najboljša karta od Navigo sistemi - 99%
Pri obeh dela 3D odlično ter 2d oddaljeni pogled z reliefom

Moram rečti da sem presenečen kako dobro dela. KArte pa sploh niso problem, dobiš jih na vsaki strani o IGO8/I amigo
 
Nazadnje urejeno:

mojcd

Zelenc'
5. jul 2010
15
0
1
oboje, čeprav so informacije neuporabne - nikoli guzve tam, čisto Val202 pretiravanje - primer nedelja zvečer na Brezovici.
Mislim pa da dela ker sem dobil tako licenco poleg naprave (ima pa TMC vgrajen)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik mojcd pravi:
oboje, čeprav so informacije neuporabne - nikoli guzve tam, čisto Val202 pretiravanje - primer nedelja zvečer na Brezovici.
Mislim pa da dela ker sem dobil tako licenco poleg naprave (ima pa TMC vgrajen)

S tem si odgovoril. Point je licenca za pravi TMC sprejemnik. Očitno GNS še ni ta pravi.
frown-1.gif
 

tomi12345

Pripravnik
14. apr 2010
38
0
6
Citat:
Uporabnik mojcd pravi:
oboje, čeprav so informacije neuporabne - nikoli guzve tam, čisto Val202 pretiravanje - primer nedelja zvečer na Brezovici.
Mislim pa da dela ker sem dobil tako licenco poleg naprave (ima pa TMC vgrajen)

A lahko prosim pogledaš v igo/license direktorij, katere filete imaš notri. Ime, velikost in datum. Pa igo8 prosim poglej natančno verzijo (v settings čisto ta zadnji meni ima about...)

tomi