[NAVIGACIJA] I-GO novosti

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Monolitova 2009.09 karta je super, vrisani so vsi novi odseki avtocest okrog Maribora. Monolitova karta je tako prej na voljo za iGO kot za Garmin! Bye bye Garmin in AdriaRoute.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
točno tako
smile-1.gif


pa še POI točke so zrasle iz 8 na 10 mb :D tako da so tudi poi točke nove.

MONOLIT ZAKON!!
TELE ATLAS - kr neky bluzijo (razočaranje v zadnjih 3 "posodobljenih" mapah)
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Aja pa še to:

Na uradni strani naviextras so dodali posodobljene karte evrope od tele atlasa in če pogledamo v detajle piše:

Road coverage: 9355652 km >99%: Andorra, Austria, Liechtenstein, Belgium, Denmark, Finland, France, Monaco, Gibraltar, Germany, Ireland, Italy, San Marino, Vatican City, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland, United Kingdom, Poland, Hungary, Czech Republic, Slovakia, Lithuania, Estonia, Greece, Slovenia, 63%: Latvia, 57%: Turkey, 53%: Bulgaria, 42%: Croatia

House number coverage: yes

Postal codes: yes

Signpost and lane information*: yes, except Malta, Vatican City, Bulgaria


Pa še link: KLIK


Hočem samo povedat, da "morda" obstaja možnost, da je TA le izdal mapo za Slovenijo z 99% pokritostjo?

No sicer pa imamo Monolit
cheer.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
nisem še ničesar testiral..verjetno bo še trajalo preden bom imel čas testiranja...

so pa dodani novi odcepi in posodobljene karte za izvoz na avto cestah..
 

MarkB

Pripravnik
3. jan 2008
108
1
18
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Dare1 pravi:
Monolitova 2009.09 karta je super, vrisani so vsi novi odseki avtocest okrog Maribora. Monolitova karta je tako prej na voljo za iGO kot za Garmin! Bye bye Garmin in AdriaRoute.

saj tudi tmc na Igo-tih dela že pol leta, pri Garminu pa še ne
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Moje kratke izkušnje z monolitovo karto 2009.09 - relacija: štajerska-koroška

- Omejitve : polomija!!
- Vodenje: še vedno, kot se za monolit (ne)spodobi
- Pokritost: zelo dobra
- Hišne številke : solidno, v naseljih "od oka"
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Omejitve : polomija!!

A ti voziš po omejitvah iz GPS-a ali gledaš na cesto? Kako naj vozi tisti, ki nima GPS-a? Po tvojem je v katastrofalnem stanju.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
To je bilo mišljeno v primerjavi s TA kartami, katere pokrivajo celotno Evropo, pa so kljub vsemu dosti natančnejše glede tega v SLO, kjer je Monolit domače podjetje in tega enostavno ne razumem. Sicer pa imam sam vedno omejitve izključene, tako da to meni itak ni relevantno. uporabljam jih izključno v testne namene, pa še to zgolj vizualno, brez zvočnih opozoril.

V vsakem primeru pa ostajam na tej karti, katere pokritost je res na zelo visokem nivoju, kar je tudi seveda prioriteta vsake navigacije.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Novo karto sem preizkusil v okolici Kamnika in Ljubljane. Meni se zdi zelo dobra - omejitve, vodenje, nove ceste, tudi kolovozi, posamezne stavbe ... Skratka za sedaj nimam posebnih pripomb in priporočam nadgradnjo.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
Omejitve : polomija!!

A ti voziš po omejitvah iz GPS-a ali gledaš na cesto? Kako naj vozi tisti, ki nima GPS-a? Po tvojem je v katastrofalnem stanju.
Je pa dobro, da te navigacija opozori če si kdaj malo prehiter. Meni se zdi zelo praktična funkcija, ki pa je z Monolitovo karto popolnoma neuporabna...

Mogoče kdo ve kako usposobit mapchanger?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Marsikdo najbrž ve, da ta skripta prihaja z večino novejših skinov (dimka, gurjon..). Gre za zanimiv IGO 8 gadget saj lahko z enim klikom preklapljamo med recimo TA in Navteq mapami, ali si pač določimo direktorij, v katerem bodo le nam najljubše karte.

Najprej v SD\iGO8\content\ ustvariš potrebne direktorije v katere bomo shranjevali karte, poimenovati jih je potrebno takole (od puščice dalje):

Teleatlas -> map
Navteq -> map_nt
Other -> map_ot
User -> map_us

Jaz osebno uporabljam le Teleatlas karte, torej jih skopiram v "map" in pa različne karte po mojem okusu najljubše, ki sem jih kopiral v "map_us"
Sedaj je potrebno urediti še sys.txt datoteko, ki se nahaja v iGO8 direktoriju, in sicer navesti moramo poti do skripte in poti do narejenih direktorijev.

*Privzeta pot do te skripte je: SD\iGO8\extension\MapChanger; (če jo imate drugje, potem v sys ustrezno navedite drugo pot)

v sys.txt dodamo sledeče:

[switchmap]
changer="\sdmmc\iGO8\extension\MapChanger\MapChanger.exe"
1=",map_ta,\sdmmc\iGO8,\sdmmc\iGO8,"
2=",map_nt,\sdmmc\iGO8,\sdmmc\iGO8,"
3=",map_ot,\sdmmc\iGO8,\sdmmc\iGO8,"
4=",map_us,\sdmmc\iGO8,\sdmmc\iGO8,"

Spremembe v sys.txt na koncu seveda shraniš. To je to, vstaviš kartico nazaj v mašino, poženeš navigacijo in v nastavitvah lahko po novem preklapljaš med kartami. (med vsako zamenjavo se navigacija samodejno ponovno zažene)

pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno: