[NAVIGACIJA] I-GO novosti

dejan_mik

Pripravnik
16. apr 2008
110
0
16
Mogoče za božička
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne vem sicer kaj me na "Tušu" zeza, da mi ne sprejme nove Monolitove karte. Na Miotu jo sprejme.
Po hitrem pregledu je kompletna "vzhodna trasa" AC križa gori, vključno z MB obvoznico, navezovalnimi cestami, cel krak Pomurske pol-avtoceste, "Petovijka" s Puhovim mostom (ni mi jasno kako je v prejšnjih verzijah vsem ven padel). Tudi najnovejše krožišče na Radvanjski cesti pod Pohorjem z navezavo na Z MB obvoznico je not.

Zaenkrat bravo Monolit.

Jutri preverim še navigiranje in omejitve do LJ in upam, da ne bom rabil potem spet pluvat po Monolitu.
frown-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Potestiral Štajerska in osrednja Slovenija. Karta ni slaba, omejitve so pa res brez veze.

Ampak še vedno, zakon, da imamo to
cool-1.gif
.

Aja, tisti, kateri pljuvate čez omejitve in druge nedoslednosti. Dobro, da vas ni bilo na tem področju npr. leta 2004, ko je karta izgledala nekaj ulic LJ, nekaj ulic MB in pa avtocesta vmes. To je bilo to. Verjetno bi takrat živčnega fasali, pa domov se ne bi znali pripeljat, ker pač ni bilo ''na GPS-u''. Mi smo se pa takrat ukvarjali z umirjenimi kartami iz TIS-a, kjer si videl svojo lokacijo in hvalili boga vsaj za to.
cheer.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Potestiral Štajerska in osrednja Slovenija. Karta ni slaba, omejitve so pa res brez veze.

Ampak še vedno, zakon, da imamo to
cool-1.gif
.

Aja, tisti, kateri pljuvate čez omejitve in druge nedoslednosti. Dobro, da vas ni bilo na tem področju npr. leta 2004, ko je karta izgledala nekaj ulic LJ, nekaj ulic MB in pa avtocesta vmes. To je bilo to. Verjetno bi takrat živčnega fasali, pa domov se ne bi znali pripeljat, ker pač ni bilo ''na GPS-u''. Mi smo se pa takrat ukvarjali z umirjenimi kartami iz TIS-a, kjer si videl svojo lokacijo in hvalili boga vsaj za to.
cheer.gif
Z navigacijami se 100% ukvarjam dlje kot ti, tako da upam, da to ni letelo name
wink-1.gif

In ključne pripombe čez omejitve so zgolj zato, ker ne morem razumet kako lahko ena firma kot je npr. TeleAtlas, ki se ji po domače rečeno j... za vasico kot je Slovenija naredi zadevo veliko bolj natančno kot Monolit za svoj domači trg. In kolikor sem testiral ni v TA kartah nič manj cest, le številk in naslovov je precej manj, prav tako nekateri podatki niso najbolj ažurni...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Obljubil kratko poročilo o novem Monolitovem zemljevidu.

MB Pobrežje - LJ GZS, pa še nekaj krajev ob poti v okolici, pa MB - Lenart (danes grem še v SLO Gorice). Cestna pokritost u nulo, omejitve na AC na +- 5m natančno, vodenje mnogo boljše kot na stari Monolitki, prav za prav povsem dobro - nimam še mejnih primerov.
Hišne številke vnešene v karto in kar sem gledal zaenkrat štima popolnoma - no bom še danes popoldan videl.

Tako da zaenkrat BRAVO Monolit!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Da dokončam v stilu znanega trenerja: kapo dol Monolit. Preveril še vodenje pa slovenskih "vukojebinah" (Sl. Gorice, Zasavje, spodnji tok Savinje).

Navigira v nulo, ceste (razen enega krožišča v Zagorju) v nulo, hišne številke štimajo na 10m (razen jih malo muči še A, B, C,... pri številkah, ker tega pa še niso vzeli).

Na kratko toplo priporočam!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A lahko prosim en "znalec" pove, kaj se dogaja s SLO TMC. Zadnja sporočila sem prejel prejšnji ponedeljek v tistem "sneženem kaosu" od takrat dalje niti enega več, čeprav postaje so, samo sporočil ni (tudi zastoji in dela na cestah so). Avstrijski TMC mi dela normalno.
frown-1.gif


Vmes sem menjal še zemljevid za novi Monolit, ampak tudi to nebi smel bit razlog, ker na TA mi je prej delalo zdaj pa tudi na TA ne več.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne morem verjet da noben TMCja v SLO ne uporablja - pogreša.
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
očitno res ne, ker malo kdo ve da to sploh obstaja....očitno nismo še tako zahtevni, da bi to uporabljali med vožnjo in nam taki podatki ne pomenijo veliko (ker itak moreš počakat v koloni in se je ne moreš izognit ko si en krat v njen).

vsaj jaz tako mislim, po forumu sodeč je očitno tako.

No sicer pa jaz sem pred 2 meseci testiral TMC na igo in je delalo normalno ampak je ful neuporabno med vožnjo tipkat po ekranu navigacije, da ti pokaže kje so zastoji itd....fajn bi bilo, če bi TMC zaznal da so zastoji in bi ti samo napisal ekranu: ZARADI GNEÆE/NESREČE IZRAČUNAVAN DRUGO POT in bi te preusmeril po drugi poti.. to bi bil uporaben in pogrešljiv TMC, ne pa tak, ki ga imamo sedaj in po možnsoti sploh res ne deluje kot praviš in podatki niso ažurni...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
A bi kdo men znal priporočat, katero anteno za IGO 683-B (Tuš), saj niti točno ne vem kam se ta reč vtakne. Imam 2 reži na napravi in sicer ena je za slušalke, druga pa za USB/napajanje. Razmišljam, da bi si omislil še to dodatno igračko, čeprav je TMC, kolikor je razvidno iz foruma, še precej v povojih pri nas.

Hvala in lp!
 
22. jul 2007
13.274
1.577
113
124
to sem že jaz spraševal za svojga tuša ampak konkretnega odgovora nisem dobil, izgleda da to kombinacijo nihče ne uporablja ker ima večina dlančnike in uporablja notranji radio zato, drugače pravijo "naj bi"od garmina klik delovala ampak za testiranje nedam 50€LPWWY
 

Basko

Pripravnik
14. apr 2008
260
0
16
Mene pa pri vej zadevi moti ena stvar in to glede vodenja.Kljub temu,da imam izklopljene makedamske poti se mi zdi da ne upošteva tega.Glih dans sem iskal tam okrog Domžal enga ½srtica½.Ker so cca.500 m pred bajto popravljal most nisem mogu naprej.Pa sem se lepo obrnu.Preračunu je novo pot in me poslal po vaški cesti,ki je bila 50m asvaltirana pol pa makedam,vključno z tavelkimi luknjami.Na koncu me je sicer pripelu na cilj brez problema,sam glih po taki cesti se ne vozm rad.Ker sem se pripelu iz službe sem se domov vraču na drugi konc in tam se je zgodba na drugi cesti ponovila.Zdaj ne vem,al je treba še kaj naštimat kje drugje al se na to privadit in pač obrnit če se da in po drugi poti.Zadeva zna ratat mal moteča,če te pelje par kilometrov po asvaltu in potem naenkrat padeš na kakšen čuden makedam.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Točno to se je meni dogajalo, ko sem iz Šoštanja vozil čez prelaz na drugo stran v Ravne. Na vsak način me je hotu pelat po neki ozki vaški poti, ki seveda sploh ni asfaltirana - makedamske ceste sem seveda imel izključene.
 
22. jul 2007
13.274
1.577
113
124
odgovor je monolit, to se je dogajalo tudi pri prejšnji monolitovi karti zato sam uporabljam raje teleatlaseve, kateri je kljub slabši pokritosti dosti boljši na tem področju, to pa je tudi rak rana pri garminu,kar vprašajte kakšnega truckerja kje se je vse vozil z garminomLPWWY