[NAVIGACIJA] I-GO novosti

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Razumem, da vse vaške ceste ne morejo biti pravilno kategorizirane (asfalt/makedam), vendar se mi je pa zdelo zares smešno, da me je katja na vsak način hotela spravit v neko gozdno pot, katere namen je bolj za traktorje
smile-1.gif
. Sicer pa kdo ve, kakšne perverzne namere je imela v resnici, tega ne bom izvedel, saj je nisem ubogal! :D
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
odgovor je monolit, to se je dogajalo tudi pri prejšnji monolitovi karti zato sam uporabljam raje teleatlaseve, kateri je kljub slabši pokritosti dosti boljši na tem področju, to pa je tudi rak rana pri garminu,kar vprašajte kakšnega truckerja kje se je vse vozil z garminomLPWWY
Nimam kaj dodat. Če pa rabiš kakšno številko pa tik pred ciljem zamenjam na monolitovo mapi in je.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Glede TMC: meni (kadar) dela tako, da če imaš vneseno pot in je na tej poti karkoli s TMCja, pove "zastoj na poti" in potem preračunava na novo, ampak nisem opazil, da bi naredil kako novo pot. Enako te opozori grafično - TMC "kuverta" se spremeni v znak opozoril. Potem pa moraš res ročno pogledat kaj je na cesti in iskat izogibanje.
TMC in Tuš: TMC bi moral it na mini USB in sicer recimo od firme GNS, ampak meni ga ne rata povezat, zato resno dvomim, da sploh dela na tej napravi. Bojda bi pomagal en programček, ki pa ga ne najdem in niti ne vem kam naložit.

Monolit v novi izdaji: nisem zasledil napak v vodenju po makadamu. Mogoče pomaga nastavitev hitro, ker potem išče asfalt.
 

Basko

Pripravnik
14. apr 2008
260
0
16
No,tole za vodenje pa morem res probat.Sam sem mel na ekonomično.Sam glede na to,da ne pozna vseh makedamskih cest in jih smatra za asfaltne,ma potem tudi omejitve temu primerne.
 

matjazxy

Zelenc'
11. apr 2008
16
0
1
Pozdravljeni,

Pomotoma mi je žena vrgla stran garancijo in račun od IGO 683 B. Zanima me, če bi bil kdo za proti uslugo (kako pivce) pripravljen posoditi račun in garancijo, saj mi je IGO crknil (pa čeprav je še v garanciji, ki je pa nimam več).

Če je kdo tak dobrotnik, naj mi pošlje ZS.

lp
 

patrik03

Zelenc'
5. jan 2010
6
0
1
jaz pa imam sledeči problem.Imam original Igo8 (verjetno kar prvo verzijo,kupljeno v juniju 2008 ali nekaj takega pri nas).Kartica se je očitno nekaj "zje*ala" in sem jo moral formatirat,sedaj pa na njej ni več mape 2577 z Autoranom,da bi ga lahko poinstaliral na telefon.
Ker pa imam mnogo večjo kartico kot je original (2Gb),sem hotel vse skupaj naložiti na večjo kartico(vzel dol na Partisu)pa mi tiste verzije nikakor noče instalirat,mislim,dami po 1-2 sekundah vrže ven,uspe še napisat INIT spodaj to pa je vse.Bi prosil kako pomoč,če se da.Teleefon je HTC HD2.
lp
 

patrik03

Zelenc'
5. jan 2010
6
0
1
A se da dobiti kak nasvet ali pomooč na moj post zgoraj (dva nazaj).lahko tudi na ZS. lepo prosim
 

zlatorog

Pripravnik
25. okt 2007
73
0
6
Ko smo že pri Monolitu ali je kje na pašniku nova mapa za SLO, ker na ta zadnji "Slovenia83Monolit_2009.06_090730" ni vrisana avtocesta od MB do Ptuja. Lahko tudi na ZS
 
22. jul 2007
13.274
1.577
113
124
meni se pa je pojavil problem katerega do zdaj še nisem imel, naložen imam amigo (8.4.2.85182 apr.8/2009) in po naložitvi zadnje monolitove mape se mi naprava po nekaj klikih resetira, ali se je že komu do naredilo drugače naprava deluje z starimi MON. in TA mapami v reduLPWWY
confused-1.gif
 

daltonix

Pripravnik
6. okt 2007
115
0
16
na zadnji MONOLIT karti je ena napaka pri portoroži. Na križišču na Valeti, če imaš vpisano da greš naravnost v Lucijo, ti navigacija pove da zaviješ desno - ampak samo tolk da greš okoli stebra za semafor - in potem greš naravnost v lucijo. Podobno kat na krožnem križišču pri katerem izbereš 2 izvoz.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
meni se pa je pojavil problem katerega do zdaj še nisem imel, naložen imam amigo (8.4.2.85182 apr.8/2009) in po naložitvi zadnje monolitove mape se mi naprava po nekaj klikih resetira, ali se je že komu do naredilo drugače naprava deluje z starimi MON. in TA mapami v reduLPWWY
confused-1.gif

Preizkusi Amigo v8.4.2.109504 (Aug 27 2009)

lp
 

Basko

Pripravnik
14. apr 2008
260
0
16
patrik03;če ti napiše samo INIT.API potem je težava v licenci.Ni dobra oziroma neveljavna.Sam sem mel lani enak problem in sem rabu kar nekaj časa da sem najdu rešitev(delujočo licenco).Če ne boš najdu ti jo lahko pošljem na zasebno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik daltonix pravi:
na zadnji MONOLIT karti je ena napaka pri portoroži. Na križišču na Valeti, če imaš vpisano da greš naravnost v Lucijo, ti navigacija pove da zaviješ desno - ampak samo tolk da greš okoli stebra za semafor - in potem greš naravnost v lucijo. Podobno kat na krožnem križišču pri katerem izbereš 2 izvoz.

Takih "napak" je cel kup. Posebej pri krožiščih z nepravilno bliko, ki jih sploh ne zazna kot krožišče, pa ti reče v prvem križišču zavijte desno, na naslednjem levo in potem desno, kar pomeni, da zapustiš krožišče na 2 izhodu. Še boljša finta jim je, da pred krožiščem navigira: v krožišču zavijte levo in uporabite 3 izvoz, kar v praksi pomeni, da se pelješ okoli in okoli do zadnjega izvoza pred tem kjer vstopaš.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
meni pa je ful smešno ko mi pred krožiščem reče: PRIPRAVITE SE NA VSTOP V KROŽIŠČE IN GA ZAPUSTITE NA IZVOZU DRUGEM!

Torej imajo vrstni red besed zamešan
smile-1.gif


skratka ful nelogično pove.

včasih ko se peljem iz primorske proti ljubljani morem ostati LEVO na avtocesti....ženska mi pa pove da zavijem DESNO
smile-1.gif
na odcepe itd...čeprav kaže da morem naravnost... LOL