[NAVIGACIJA] I-GO novosti

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja to s krožiščem je že star bug. Očitno je v originalu (verjetno angleškem) ista beseda, mi pa bi rabili drugo. Če se prav spomnim, tista prva slovenščina za TT5 ni imela takih bugov, pa je bila čisto "amatersko" narejena.

Glede, leva, desna,... pa včasih zazna malo "zavito" cesto kot križišče.


Vsekakor pa ostajam pri moji prejšnji oceni: ta Monolit je 10 svetlobnih let pred prejšnjim. Ko jim bo čez kakih 5 al pa 10 variant uspelo vse še prav pokategorizirat so pa sploh No1!
 

patrik03

Zelenc'
5. jan 2010
6
0
1
Citat:
Uporabnik Basko pravi:
patrik03;če ti napiše samo INIT.API potem je težava v licenci.Ni dobra oziroma neveljavna.Sam sem mel lani enak problem in sem rabu kar nekaj časa da sem najdu rešitev(delujočo licenco).Če ne boš najdu ti jo lahko pošljem na zasebno.

prosim,sem ti dal na ZS
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
kje pa lahko dobim tole gospodično tanjo iz 2006?
smile-1.gif
)
 

Bojan

Zelenc'
22. feb 2008
10
0
1
Mam navigacijo GP110 firme MAG, ker so karte iz leta 2007 bi jih želel posodobiti, vendar so zaščitene z nekim načinom licenc. Ker nisem želel zgubiti vseh kart z nalaganjem novih, sem želel narediti najprej backup cele kartice in ugotovil, da se tega ne da narediti, ker na drugi SD kartici kopirane mape ne delujejo. Zanima me, ali kdo na forumu zna in je pripravljen posodobiti karte na mojem GPS sprejemniku, ker sam za to nimam dovolj znanja.

Hvala za odgovor in lep pozdrav
 

SynTax64

Pripravnik
6. jan 2009
74
0
6
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
in kaj je kej novega v tej novemberski verziji od prejšnje=?
smile-1.gif


lp

Razlika naj bi bila samo v licenci. Če je pa odpravljen kakšen bug ali kaj podobnega pa me naj en popravi.
 

jolene1984

Pripravnik
13. avg 2009
52
0
6
V čem je razlika med mapami ob enih piše NV, TA in MON katero mi priporočate oz v čem so sploh razlike
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
@SynTax64

Res je, ni novosti razen tega kar si navedel in da je dodanih še nekaj različnih ozadij (krneki), to je vse kar sem opazil. Sem pa rabil tudi nekaj časa, da sem jo usposobil na pna igo 683 -b. V data.zip je bilo potrebnih nekaj sprememb. So pa znani problemi s to verzijo na wince 4.2, kjer s posodobljenimi .dll fajli naj nebi deloval tts, zato je treba obdržati stare. Kar se mene tiče, ostajam na prejšnji verziji, dokler res ne bo občutnejših sprememb.
wink-1.gif



@jolene1984

V tvojem primeru pomeni: NA - Navteq, TA - Tele Atlas. To sta dva splošna razvijalca kart in pokrivata celotno Evropo. Med tema dvema bolj priporočam TA, saj nudita boljšo pokritost in bolj ferkventne posodobitve. Edini problem je, ker pa imata oba relativno slabo pokrite države vzhodne evrope, še posebej balkana. V tem primeru je za te države bolje poiskati karte lokalnih razvijalcev, kot recimo:

-Hungary 2009.09_091124 Topmap
-Romania 2009.09_091105 Topmap
-Bosnia 2009.09_091104 Navigo Sistem
-Croatia 2009.09_091104 Navigo Sistem
-Montenegro 2009.09_091104 Contrast
-Serbia 2009.09_091104 Contrast
-Slovenia83Monolit_2009.09_091105 (trenutno naša najolj natančna karta )

Te karte imajo seveda bistveno boljšo pokritost vzhodnoevropskih držav, zato so bolj priporočljive od recim TA oz. NAVTEQ
 
Nazadnje urejeno:

Bojan

Zelenc'
22. feb 2008
10
0
1
Citat:
Uporabnik Bojan pravi:
Mam navigacijo GP110 firme MAG, ker so karte iz leta 2007 bi jih želel posodobiti, vendar so zaščitene z nekim načinom licenc. Ker nisem želel zgubiti vseh kart z nalaganjem novih, sem želel narediti najprej backup cele kartice in ugotovil, da se tega ne da narediti, ker na drugi SD kartici kopirane mape ne delujejo. Zanima me, ali kdo na forumu zna in je pripravljen posodobiti karte na mojem GPS sprejemniku, ker sam za to nimam dovolj znanja.

Hvala za odgovor in lep pozdrav


Kaj ni nikogar, ki bi se poigral z mojo navigacijo. Uslugo sem pripravljen tudi plačat.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
Je komu kaj znano kako je z android verzijo? Je predstavljena na uradni strani, izšla pa še očitno ni, pa tudi nobene inf ni kdaj bi naj
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Android verzija IGo-ja je že na pašnikih in preverjeno deluje. Zemljevidi, radarji, POI in ostalo dela od normalnega IGO-ja iz PDA-jev ali PNA-jev.
Uradno se imenuje IGO, ampak izgleda pa kot AMIGO; tudi po funkcijah.