[NAVIGACIJA] I-GO novosti

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
nimam več windows mobile telefona, tako da ti ne morem preveriti.

imam iphona...ki pa ne omogoča tmcja po defaultu
frown-1.gif


naj kdo drug ki ima tmc preveri če mu dela tmc.
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
TMC ne dela, ker je signal zakodiran (program javi CA-TMC (no key) in trenutno še ni verzije iGO ki bi imela licenco za sprejem slovenskih TMC sporočil. Bo potrebno počakat na novo verzijo iGO (najbrž kar na iGO My way 2009) oz. da se obe madžarski firmi zmenita, kako in kaj glede TMC pri nas.
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Jaz res ne vem s katerega planeta sem al kaj. Najmanj 3X sem že tukaj napisal da je TMC v SLO od sredine Decembra "zakodiran". iGO8 prepozna postaje, ker pa nima najnovejše licence TMC (verjetno tudi še ni plačal) ne sprejema sporočil.
Sem prebral. Sem pa tudi mislil da je kakšna sprememba glede na tisto kar je napisal sylver
zmaga.gif
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
v bistvu je nadgradnja Amigota.. portfolio je isti, dodane so podpore tovornjakom (do trije tovornjaki), ter sprememba pogleda (kar prej ni bilo omogočeno) itd.... vendar pa Primo ne bo na prodaj ampak bo samo v kompletu - bundle skupaj z napravo, pa tudi funkcije se bodo razlikovale od proizvajalca do proizvajalca. Spet pa bo prvi Navon.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
.. v bistvu je nadgradnja Amigota..

Najbrž se zavedajo, da se bolj splača pogosteje updejtat "user friendly" navigacije a.k.a Amigo, ker zna biti standardni iGO8 (bog ne daj s kakšnim skinom) že kar filozofija in frustracija za povprečnega uporabnika, kaj šele za newbie.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Če kdo rabi, imam najnovejše zemljevide 2009.12 za naslednje države:

- Bosna in Hercegovina
- Bulgaria
- Croatia (tukaj je pokritost precej zrasla...iz 6,5MB na 6,66MB
evil.gif
)
- Greece
- Hungary
- Montenegro
- Poland
- Serbia
- Ukraine

Zemljevidi so od TopMap ponudnikov kar pomeni, da so lokalni ponudniki posameznik držav. Za Slovenijo še nimam 2009.12 zemljevida...oz ga imam, vendar ga ne smem objaviti še - imam pač prepoved
grims-1.gif
(upam, da v roku enega tedna bo).

Za ostale naštete države pa lahko komot posredujem linke
evil.gif


Od Tele Atlasa za enkrat še ni zemljevidov 2009.12, ker so baje nekaj zašuštrali (kot ponavadi)...in jih bomo morali še "malo" počakati.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Daj ne bluzi spet. Ponujaš karte, ki so že nekaj časa objavljene na diimaps, ko se bo pojavila še slovenija, jo boš pa hitro snel in veselo skočil da zdaj ti je pa tvoj vir dovolil objavo...
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
@monaco ne bodi takšen. Te mape sicer že imam, ampak vsi ne gledamo vseh linkov in je vsak tak info dobrodošel. Če je možnost si infote o novih mapah pač izmenjujemo
zmaga.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Daj ne bluzi spet. Ponujaš karte, ki so že nekaj časa objavljene na diimaps, ko se bo pojavila še slovenija, jo boš pa hitro snel in veselo skočil da zdaj ti je pa tvoj vir dovolil objavo...

Bluziš le ti v tej temi, ker ne verjameš - tudi prav...ko sem napisal, da imam prepoved objave nisem mislil, da mi moderatorji tega alter foruma prepovedujejo to....ampak čisto neki drugega

sicer pa za tiste ki vas zanima:

Slovenia83Monolit_2009.12_100204
Slovenia.fbl - 24,9 MB (26.154.237 bytes)
Slovenia.poi - 732 KB (750.224 bytes)

 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ne morem verjet, da še vedno niso naredili dostojne karte Hrvaške, ki je že, če ne drugega, turistično zelo priljubljena destinacija za vse evropejce...da niti ne govorimo o POI-ih....in nova turistična sezona se spet hitro bliža..Zgleda, da je (na našo srečo) naš Monolit, svetlobna leta pred vsemi Topmap providerji.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
se strinajm s tabo Janch...za obe dejstvi torej glede Hrvaške - katastrofa..

naš Monolit je najboljši od topmap providerji
wink-1.gif
bodimo veseli...

poleg tega Monolit načrtuje letos izdati zemljevid, kateri bo že sam v sebi vseboval 3d stavbe v Sloveniji ter dodane bodo vse možne table, ki jih imamo na avtocestah, izvozih itd... poleg tega bodo popravljene omejitve hitrosti (ker so trenutno ponekod napačne) in še na vodenju se bodo popravili
smile-1.gif


če pogledaš - bo (če bodo vse zgoraj našteto res naredili) Monolit boljši tudi od Tele Atlasa
smile-1.gif


iz zanesljivih virov lahko povem, da je Tele Atlas v zadnjih dveh kartah zelo zaj** vse skupaj, npr v Italiji so se uporabniki pritoževali, ker so se na AC zgubljali zaradi zemljevida od Tele Atlasa 2009.9, pa ne samo to, imeli so celo ceste, katere ne obstajajo v Italiji
confused-1.gif


skratka...smo očitno najboljši med vsemi
cheer.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pretiravat ravno ni treba.
Monolit je lani v zadnji izdaji končno dal od sebe kolikor toliko solidne zemljevide, prej pa je bil katastrofa od katastrofe, da ne omenjam da nas je po površini za eno manjšo ITA ali DEU deželo, po številu naslovov pa za večje predmestje.

Dejstvo je, da do lani smo bili 5 let za ostalimi evropskimi opicami.
Aja pa prvi na vasi ni glih nek dosežek.
cool-1.gif


Kar pa se Hrvatov tiče pa žalostno - žalostno.
frown-1.gif

 
Nazadnje urejeno:

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Izmenjava informacij o novih kartah je vsekakor dobrodošla, toda na k... mi gredo modeli z najstniškimi izjavami v smislu "imam pa ne smem dat naprej".

Zadnja Slovenija, ki je v resnici na voljo je Slovenia83Monolit_2009.09_091105
 

digital24

Pripravnik
30. dec 2008
64
0
6
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Daj ne bluzi spet. Ponujaš karte, ki so že nekaj časa objavljene na diimaps, ko se bo pojavila še slovenija, jo boš pa hitro snel in veselo skočil da zdaj ti je pa tvoj vir dovolil objavo...

Bluziš le ti v tej temi, ker ne verjameš - tudi prav...ko sem napisal, da imam prepoved objave nisem mislil, da mi moderatorji tega alter foruma prepovedujejo to....ampak čisto neki drugega

sicer pa za tiste ki vas zanima:

Slovenia83Monolit_2009.12_100204
Slovenia.fbl - 24,9 MB (26.154.237 bytes)
Slovenia.poi - 732 KB (750.224 bytes)


Torej če prav vidim podatke so se Poi vsebine občutno zmanjšale
sprasujem se.gif


LP
Digital
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Zgoraj navedeni podatki so izmišljeni...
slyer: če bi napisal, da ne smeš zaradi prepovedi moderatorjev, bi bil to opravičljiv razlog, tako pa nekaj nabijaš...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
monaco - enostavno te bom ignoriral ker se mi ne da ukvarjat s tabo in upam, da se tudi tebi ne da ukvarjati z mano
smile-1.gif

tako bova oba najbolj srečna

sicer pa ja...take poi točke sem jaz dubu....ampak raje uporabljam te stare, ki so nekaj več kot 8MB (mislim da
smile-1.gif
)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mislim da je "problem" starih POI v tem ker so kot poi tudi vsi SLO naslovi, v novi (tisti zadnji lanski) karti pa so ti že integrirani in ni več nobene potrebe da so še med POI. Vseeno pa je razlika malo prevelika.