[NAVIGACIJA] I-GO novosti

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Po mojih izkušnjah je sprejem preko RTVjevih postaj precej omejen. Včasih mi v trenutku "potegne" 7 strani obvestil, včasih pa kje drugje v pol ure po vklopu nič, potem pa se kar naenkrat vsujejo.

So pa delovne zapore katastrofalno slabo pokrite, v MB recimo že tretji teden opozarja na zapore ki jih ni, na druge - recimo na AC pri SL.BIstrici pa sploh ne.

Ampak generalno pa se stvari izboljšujejo.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Z veseljem vas obveščam, da so izšli novi zemljevidi od Tele Atlasa za evropo. Imenujejo se 2009.9.

Izšle so tudi nove stavbe in poi točke. Ko zadevo poberem in testiram sporočim kakšna je pokritost SLO.
LP
 
22. jul 2007
13.274
1.577
113
124
u je pa gužva sploh ne pridem na vrsto
grin1.gif
LPWWY
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
naj se vam nič ne mudi pridobit to "novo" karto
smile-1.gif
saj je čist ista kot prejšnja - velika je 11,412 kb.

novosti nisem zasledil (vsaj na primorskem koncu ne). mojih par naslovov je še vedno na napačnem mestu, ni krožišč katera so že več kot leto dni postavljena...

bom pogledal še v buildingu ali je kej novega za nas in v poi.

sporočim.
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Ravnokar naložil 8.3.4.102680 verzijo s še nekaj zadevami iz tega paketa.
TMC sedaj dela kot mora. Kadar ima kakšno TMC sporočilo se beli napis TMC v levem meniju spremeni v zaprto kuverto, ko preko hitrega menija pogledaš TMC dobiš zlistana poročila, pri meni celo v slovenščini, recimo: ikona zastoj, A1, 99km; Prometni zastoj Zamiki; Maribor-vzhod "Razcep Srmin" Ljubljana Šentjakob "H3/Razcep Zadobrova. Če klikneš na posamezno opozorilo ti ga izriše na karti skupaj z ikono zastoj in v spodnjem meniju ponudi "Izogni se".

To je to.
...
Torej Shando zamenjaj verzijo programa.
wink-1.gif
Sem jo in to res deluje
zmaga.gif


A mi na novejši verziji ne delujejo nekateri zelo uporabni skini in zato ostajam na starejši verziji!
grims-1.gif


Še vedno pa ni nihče pojasnil zakaj na starejši verziji delujejo italijanska TMC sporočila, naša pa ne
stupid-1.gif


Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Z veseljem vas obveščam, da so izšli novi zemljevidi od Tele Atlasa za evropo. Imenujejo se 2009.9.
Posodobitve na njej so samo zanemarljive klub razliki iz 10.963 kb na 11.145 kb - npr. na Škofljici je včasih glavni AC razcep LJ - Kočevje & ZG že leta spremenjen iz Y v T križišče, v tej "posodobitvi" pa je še vedno Y s prečno cesto
bonk.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Kolikor sem bral komentarje, so posodobitve tudi za ostale države zanemarljive, celo za Nemčijo in ostale večje države. Z vseh vetrov EU dežujejo negativne kritike na te "posodobljene" karte...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Zunaj je nova mapa za slovenijo od Navteq Q2.

Slovenija velikost 24,1 MB.

Ampak ko dam to mapo v maps direktorij in ko zaženem program igo na mojemu htc hd mi napiše naslednjo napako:
Out if memory.
Requested: -1179633909
Ceche: 0

in se mi zapre program. ko pa dam nazaj monolitovo mapo 2009.06 pa mi dela program normalno.

v čem je fora?
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Poskusi pred zagonom programa resetirat napravo. Najverjetneje jo že itak si, pa vseeno...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
torej če prav razumem ti ta nova karta navteq q2 dela? za slovenijo?

kakšna pa je kej velikost datoteke?

imaš kje podatek, kakšna je pokritost?
lahko na zs dobim link kje si dubu to mapo, ker očitno moja ne dela
smile-1.gif


tnx
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Se opravičujem, karta SLO, ki sm jo našel v paketu NAVTEQ 2009.Q2, sploh ni od Navteqa ampak je monolitova 2009.06, prav tako tudi 1/3 ostalih kart iz paketa kao "NAVTEQ 2009.Q2" je drugačnega izvora.
bonk.gif


hvala sylver za opazko, sam nisem položil zanimanja kaj piše o zemljevidih na moji napravi.. rookie mistake..
redface-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ahladi

Pripravnik
13. nov 2009
43
0
6
Kako pa je kaj s kartami drugh držav? A so v zbirki TopMap samo teleatlasove karte ali so tukaj zbrane karte z najboljšo pokritostji?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
če so top map ne morejo biti tele atlasove karte.

torej karte, ki obstajajo so:
- top map (ponavadi najbolj natančne - posamezna država ima svojega top map "operaterja" - pri nas je Monolit)
- tele atlas (zelo dobro vodenje, vendar so podatki v kartah - tudi novejših - zastareli - ta pa je operater ki pokriva celoten svet)
- navteq (enako kot tele atlas).

vsakemu svetujem uporabo top map kart, ker so ponavadi najbolj natančne (še posebej v sloveniji).
hrvaška ima navigo sistem...itd.