[NAVIGACIJA] I-GO novosti

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ali je kdo že sprejel kako TMC sporočilo v Sloveniji?

Ta vikend prevozil SLO povprek, postaje prisotne, nobenih sporočil (kljub kupu gradbišč na AC, pa vsaj trem zastojem in nesrečam), nekaj časa celo postaja prisotna, nima pa TMC oddajanja
shocked-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kako dela? A dobivate sporočila? Jaz imam iGo 8.3 in karto TA september 09.

A sporoča dela na cesti, pa zastoje?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Kolikor je meni znano, samo monolit mapa dela s TMC, zato je tudi občutna razlika v velikosti.

lahko pa se motim, ko sem testiral TMC, pred 2 mesecoma, je delalo B.P....sedaj ga več ne uporabljam.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bom poskušal še enkrat vprašat, ker očitno je treba stvari iz ljudi zvlečt
shocked-1.gif


Na Mio DW C250 imam instaliran iGo 8.3 s karto Slovenije (poskusil z vsemi tremi TA, Navtech, Monolit iz jeseni tega leta). Kot TMC sprejemnik uporabljam zunanji firme GNS. Mio ga zazna, iGO ga prepozna, postaje so aktivne (včasih z , včasih brez TMC oddajanja), vendar v zadnjih 5 dneh ni nikoli bilo nobenega sporočila, se pravi da TMC ne opravlja svoje funkcije - sporoča o deloviščih, nesrečah, zaporah in zato tudi iGO ne more predlagat obvozov.

Torej ali je kdo že prejel slovensko TMC sporočilo na napravo in posledično v karto in če je ali mi lahko napiše točno katera karta in mogoče tudi katere TMC datoteke uporablja.

Hvala.
wink-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Jaz uporavljam IGO program na svojemu HTC HD, verzijo programa (8.3.4.102680), karto imam od Monolita ta zadnjo 2009.06 in ima TMC in mi DELA TMC tako kot mora (slo1 je postaja). Dela mi tudi, če dam zadnjo karto od Tele Atlasa 2009.06.

Res ne vem kje bi lahko bil problem pri tebi. Morda imaš tako različico programa na tvojemu Miu C250, ki ne podpira TMC?

Ker pred nekaj časa nazaj sem imel starejšo verzijo programa in mi NI delalo.

Poskusi si nadgradit programsko verzijo....
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Na x1 mi pravtako dela brez problema TMC od samega začetka. Uporabljam monolitovo karto )2009.06) in zadnjo verzijo iGOja (8.3.4.102680). Še screenshot:
777261-tmc_resize.png

777261-tmc_resize.png
 

Priponke

  • 777261-tmc_resize.png
    777261-tmc_resize.png
    91,6 KB · Ogledi: 292
Nazadnje urejeno:

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Bom poskušal še enkrat vprašat, ker očitno je treba stvari iz ljudi zvlečt
shocked-1.gif
Se strinjam s teboj, da tukaj nikakor ne pridemo skupaj in sem tudi sam že vprašal točno to in ostal brez odgovora.

Ni vprašanje, če SLO postaje oddajajo TMC signal, ker ga zagotovo in preverjeno že oddajajo. Vprašanje je, če ta TMC signal vsebuje kakršnekoli uporabne informacije o dogodkih v prometu oziroma zastojih?

Jaz jih še nisem videl. V LJ mi zmeraj kaže NI DOGODKOV V PROMETU, dočim imam v Portorožu (doseg ITA radijskih postaj) polno raznih obvestil za italjanske ceste na isti napravi in pri istih nastavitvah.
 

Suly

Zelenc'
2. jan 2008
11
0
1
Tud jaz sem testiral TMC na HTC Diamond + FM antena in mi pač najde raznorazna gradbišča v sloveniji, ampak IGO ne išče obvozov in niti glasovno ne opozori da bi blo kaj na moji poti (če je routa čez oviro), tako da si moram sam pregledat, kar pa med vožnjo jasno ne gre. So morda tu še potrebne kakšne dodatne nastavitve ?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Nobena navigacija ne bo sama preračunala. Klikneš na dogodek in potem izbereš "obvoz", če želiš.

Če je dogodek v smeri tvoje vožnje, potem se ti zraven idikatorjev pojavi trikotnik, kao opozorilo, hkrati pa te tudi glasovno opozori.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Končno nekaj uporabnega.
Dare1 očitno dela tako kot je treba in je pri meni in Shando-u neka napaka. Ker meni vedno napiše ni dogodkov, ne glede na karto.

Me pa zanima še funkcija obvoz v iGO, ker po moji logiki bi ti tam moral ponuditi obvoze glede na zastoje na cesti.
Suly tako kot tebi dela nebi smelo delat. Prej sem imel v BMWju original navigacijo DVD Profi in je vedno ob zastoju ponudil obvoz in z znakom opozoril na "oviro".

Kot gledam iGO 8 je vse nastavljeno podobno tako da bi po moje moral signalizirat ovire (mislim da se znak TMC barvno spremeni) ponudi ti obvoze in v meniju TMC izpiše kot kaže slika zgoraj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
meni je čisto ok, da ne pobarva nič, pa naj sam uporabnik vpiše..to še mi treba, da bi mi takoj začelo vse barvat in silit na obvoze, čeprav bi mogoče rajši sam bil v koloni
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj te nič ne sili. A ko ti predlaga zaradi napake da zapelješ kontra v enosmerno ga tudi ubogaš???

Gre za to, da ima "skrito" okence OBVOZ na desno strani menija zemljevid osem praznih polj, ki jih verjetno program nafila na nek način, po moje ko je ovira na cesti, ker mi TMC ne dela pravilno tega žal ne morem preverit v praksi.

Glede upoštevanja TMC sporočil pa ni nobene garancije tudi v TMC razviti Nemčiji, sem se že mimo zastoja na AC cjazil po vzporedni lokalki v trenutku ko so tam že spet dirkali.
frown-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ravnokar naložil 8.3.4.102680 verzijo s še nekaj zadevami iz tega paketa.
TMC sedaj dela kot mora. Kadar ima kakšno TMC sporočilo se beli napis TMC v levem meniju spremeni v zaprto kuverto, ko preko hitrega menija pogledaš TMC dobiš zlistana poročila, pri meni celo v slovenščini, recimo: ikona zastoj, A1, 99km; Prometni zastoj Zamiki; Maribor-vzhod "Razcep Srmin" Ljubljana Šentjakob "H3/Razcep Zadobrova. Če klikneš na posamezno opozorilo ti ga izriše na karti skupaj z ikono zastoj in v spodnjem meniju ponudi "Izogni se".

To je to.

Še misterij menija obvoz: ko klikneš na desno skrito ikono obvoz ti ponudi 8 variant: Prva pomoč; Parkirišče; Nastanitev; Nakupovanje; Bencinska črpalka; Počivališče; Bankomat in Restavracije. S klikom na posamezen gumb vam zlista bližnje POI in vas preusmeri tja čez (verjetno je možno teh 8 gumbov kje nastavit. V istem osnovnem oknu je spodaj desno še gumb "izognitev cesti", ki naredi klasičen obvoz za 1, 2, 5, 10 ali 30 km.
Po tem ko si pregledal sporočila je v osnovnem oknu kuverta odprta, če pridejo nova neprebrana sporočila se spet zapre, če sporočil ni sveti beli TMC. No resnici na ljubo včasih ne sveti nič pa vseeno vse dela - mali misterij.
smile-1.gif



To je na kratko to.

Torej Shando zamenjaj verzijo programa.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.934
10.348
113
Kako je z TMC obvestili pri nas med vikendi? Se mi zdi da med tednom najde dogodke, med vikendi pa jih kar ni :S v čem je fora? v soboto sem sem vozil po AC, standardne zapore, a jih na IGOtu ni kazalo,tema.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Kako je z TMC obvestili pri nas med vikendi? Se mi zdi da med tednom najde dogodke, med vikendi pa jih kar ni :S v čem je fora? v soboto sem sem vozil po AC, standardne zapore, a jih na IGOtu ni kazalo,tema.

So bila obvestila, celo za najbolj zakotne potke.