Mimo vrste WTF?

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Prijateljica je imela stalni problem z dostavami, dokler ni kamere usmerila na poštni nabiralnik. Težave so čudežno izginile. :fredi:
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.963
5.158
113
Šel sem gledati v BB hladilnik. Tudi če je dražji kot drugod se lahko omeni, pa potem poravnajo ceno (ne vem če ta akcija se velja).

Gledam hladilnike takih pa takih dinenzij in cene, pa prodajalec gre po znamkah, ustavi se pri Tesli - srbsko/kitajska znamka. In mi reče. Saj Teslo gotovo poznate, od Muska, delajo tudi druge stvari. Potem je kazal druge znamke, sem bil za trenutek brez besed da bi karkoli ga popravljal.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Šel sem gledati v BB hladilnik. Tudi če je dražji kot drugod se lahko omeni, pa potem poravnajo ceno (ne vem če ta akcija se velja).

Gledam hladilnike takih pa takih dinenzij in cene, pa prodajalec gre po znamkah, ustavi se pri Tesli - srbsko/kitajska znamka. In mi reče. Saj Teslo gotovo poznate, od Muska, delajo tudi druge stvari. Potem je kazal druge znamke, sem bil za trenutek brez besed da bi karkoli ga popravljal.
Morda ima celo taka Neuradna navodila, da kupcem prodaja Buče, ker je management ocenil, da so kupci v večini pač Glupi...

Če že nimajo za Avto Teslo imajo pa vsaj za hladilnik od Tesle
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

tommek

Pripravnik
21. feb 2008
36
16
8
Morda ima celo taka Neuradna navodila, da kupcem prodaja Buče, ker je management ocenil, da so kupci v večini pač Glupi...

Če že nimajo za Avto Teslo imajo pa vsaj za hladilnik od Tesle
Tudi sam sem opazil, da trgovci v BB forsirajo nekatere znamke. Ne vem pa, če imajo takšna navodila ali kakšno stimulacijo od posameznih znamk. Sam sem pred kratkim kupoval soundbar. V bistvu sem si ponudbo že naštudirala preko spleta, v poslovalnico sem ga šel samo iskat. Čeprav sem bil bolj kot ne že odločen, sem prodajalca vprašal kaj mi proporoca. Vse kar je priporočal je bil en model od philipsa. O drugem sploh slišat ni hotel. Sam sem bil odločen za en sonyjev model. Gospod pa kar suvereno izjavi: ja samo ta model pa nima nizkotonca. Pa mu rečem da ga ima koliko vem in tudi razstavljen je bil zraven soundbara in mu ga tudi pokažem. Pa on še vedno vztraja, da ta nizkotonec je od drugega modela. Nato je šel na lastno spletno trgovino preverit če ima dotični model nizkotonca ali ne . Tako da so gospodje očitno zelo slabo poučeni o zadevah, ki jih prodajajo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Žal povsod najdeš sposobne in nesposobne prodajalce. Nekateri sposobni pa so takšni, da gledajo samo na to, kje bodo dobili višjo provizijo in to forsirajo.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.963
5.158
113
Pa vprašanje. Ko sem prvič videl Tesla mobitel sem šel brskati kaj ta stvar sploh je. Mislim, da je enkrat takrat Amazon izdal svoj telefon, tako da možno bi bilo da Musk stori isto.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Morda ima celo taka Neuradna navodila, da kupcem prodaja Buče, ker je management ocenil, da so kupci v večini pač Glupi...

Če že nimajo za Avto Teslo imajo pa vsaj za hladilnik od Tesle
ni uradno navodilo.

se pa dogaja, ampak v 95 % pri strankah, ostalo pa pri nevednih trgovcih.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Žal povsod najdeš sposobne in nesposobne prodajalce. Nekateri sposobni pa so takšni, da gledajo samo na to, kje bodo dobili višjo provizijo in to forsirajo.
v praksi gre nekako takole:
- zaloga
- kjer je nagrada vezana na rvc - rvc (v bb ni temu tako)
- večja možnost prodaje dodatnega zavarovanja
- marketinške akcije kjer dobavitelj plača na prodan kos
- podmizne akcije kjer dobavitelj nosi podkupnino prodajalcem za prodajo
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in sad

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
povečini je pač trgovec tam, ker nima kaj za drugega za delat. Malo je tistih ki jih izdelki zanimajo, imajo doma, in zadeve poznajo. BB je pač lep primer, ker so to ene zadnjih trgovin ki imajo neko tehnično robo in bi se morali spoznat na zadeve.
Za kakšne penziče je to dovolj...za vse ostale se moramo pa sami znajt. Imamo alter. :evil:
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
povečini je pač trgovec tam, ker nima kaj za drugega za delat. Malo je tistih ki jih izdelki zanimajo, imajo doma, in zadeve poznajo. BB je pač lep primer, ker so to ene zadnjih trgovin ki imajo neko tehnično robo in bi se morali spoznat na zadeve.
Za kakšne penziče je to dovolj...za vse ostale se moramo pa sami znajt. Imamo alter. :evil:
kot ponavadi, spet malo iz riti plozaš.

to niti ni res, maš tudi v bb strokovnjake. jih je pa vedno manj, to pa ja.

bb recimo ne jemlje študentov, vse takoj zaposlijo, je pa problem, ker najt mladega ki ga bo zanimala bela tehnika je praktično nemogoče, šolani trgovci pa se pomikajo proti upokojitvi
telefoni, it še nekak, že pri tvjih je slabo, kaj šele vse ostalo.

pol pa jih še velika večina ne zna delat z ljudmi, ker je večina njihove komunikacije pač prek ekranov.

pol pa je tu še, da se je treba redno brit, pa umivat ...

za ene je že to zalogaj, iz prve roke.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
no sej, povzel si moje pisanje.
zakaj bi iz riti plozal, take se moje izkušnje. Pri tvjih in pri akustiki se je vedno lomila igra, če si kaj vprašal.

Posrečen je bil en tip iz Harvey Normana, starejši možakar...kak je znal nasukat (mi smo tak že bli odločeni) mojster, vse je mel doma, kao vse probal... deloval je zanesnjeka, geek za pralne stroje :evil: old skul.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
hn prodajalci so precej odvisni od rvcja in dodatnih storitev, tam boš redko dobil unbiased mnenje. Idi vprašat tja za tv če upaš :evil:

v bb imaš v mb največjega mojstra za audio, dela kalibracije za stranke, po ostalih poslovalnicah hodi postavljat audio studie itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sem zadnjič gledal v BB televizorje. En model je imel spodaj tri cene. Vprašal sem prodajalca, kaj to pomeni. Rekel je, da je ena cena od sosednjega televizorja, druga od dotičnega modela, tretja pa TV, ki ga sploh ni bilo razstavljenega. :p
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
To si bil v nekem "češkem" BB - naš ima na vsakem televizorju, ki je vklopljen (vsi razstavljeni) preko programa, ki se vrti zadaj - "tablico/pasico" s podatki in ceno. Pojma nimam kako imajo to rešeno, ampak zgleda fenci.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tega v BTC pač ni, vsaj v tednu pred črnim petkom ni bilo. Vsi televizorji imajo spodaj tablico s ceno, napisan je tudi model, samo na TV ne vidiš oznake modela.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Tega v BTC pač ni, vsaj v tednu pred črnim petkom ni bilo. Vsi televizorji imajo spodaj tablico s ceno, napisan je tudi model, samo na TV ne vidiš oznake modela.
na vsaki energijski nalepki je napisan model tvja, energijska nalepka pa je na vsakem tvju.

če je več cen, imaš pa ponavadi ceno za več velikosti(ali podoben model) ampak na tistih piše, na zalogi, ni razstavljen.