Prodajalec iz Ebaya iz Nemčije noče poslati artikla v Slovenijo, kaj lahko storim.

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Torej zbital sem izdelek, po smešno ugodni ceni, ko sem bital ni bilo nobenih zadržkov, prodajalec mi je šele nekaj ur pred koncem javil samo NO Sorry, da kao ne bo poslal v Slovenijo, sedaj, ko pa sem zmagal in je cena res nizka pa sploh ne bo hotel. Torej vem, da obstajajo Nemški ali Avstrijski naslovi, kamor lahko pošlje blago, potem mi pa tam pošljejo naprej, gre pa za ene 20 kg skupaj, kak nasvet, kam naj se obrnem usmerim paket ?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Torej zbital sem izdelek, po smešno ugodni ceni, ko sem bital ni bilo nobenih zadržkov, prodajalec mi je šele nekaj ur pred koncem javil samo NO Sorry, da kao ne bo poslal v Slovenijo, sedaj, ko pa sem zmagal in je cena res nizka pa sploh ne bo hotel. Torej vem, da obstajajo Nemški ali Avstrijski naslovi, kamor lahko pošlje blago, potem mi pa tam pošljejo naprej, gre pa za ene 20 kg skupaj, kak nasvet, kam naj se obrnem usmerim paket ?


Poglej, kateri je za tako težo bolj ugoden
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Super točno tole sem rabil , gre za cca 20 kg. kaj se po tvojem bolj splača, ker sicer se moram na obeh registrirati. Je pa to prvič v 10 letih, da nekdo, noče poslati v Slovenijo.
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Z našimi se lahko vse zmeniš po telefonu če te kaj zanima, ta iz DE pa je verjetno bolj poceni.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.593
1.226
113
Lahko se obrnes tudi na onega nasega modela, ki s kombiji dnevno pokriva celo nemcijo. Za ene 80e nam je vozil vse zivo (velike zvocnike, pralne stroje, za 300e pa se celega čoperja nekje s severa DE...). Zal se ne spomnim imena sedaj, napisem ce izvem. Je pa nek stajerc..
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Torej zbital sem izdelek, po smešno ugodni ceni, ko sem bital ni bilo nobenih zadržkov, prodajalec mi je šele nekaj ur pred koncem javil samo NO Sorry, da kao ne bo poslal v Slovenijo, sedaj, ko pa sem zmagal in je cena res nizka pa sploh ne bo hotel. Torej vem, da obstajajo Nemški ali Avstrijski naslovi, kamor lahko pošlje blago, potem mi pa tam pošljejo naprej, gre pa za ene 20 kg skupaj, kak nasvet, kam naj se obrnem usmerim paket ?


Imaš pa tudi opcijo 'poštno ležeč'e...Post lagernd..in najdeš eno pošto blizu avstrijske meje (npr. Borovlje..oz. kaj ejtebi najbliže) in pošlje na pošto, potem pa prideš ti dvignit paket.

(na vsak način ko prideš do paketa, napiši temu modelu da je moron)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Super točno tole sem rabil , gre za cca 20 kg. kaj se po tvojem bolj splača, ker sicer se moram na obeh registrirati. Je pa to prvič v 10 letih, da nekdo, noče poslati v Slovenijo.
Registriraj se, saj je zastonj. Oba naslova nato vneseš v e-bay in Amazon, potem pa pri nakupu samo izbiraš, kam na pošljejo. Izgleda, da pri teh trgovcih bolj malo kupuješ, ker vsaj enkrat letno naletim na izdelek, ki ga ne pošiljajo v Slovenijo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Jaz pa ne vidim problema. Če je navedeno pošiljanje v slo odpreš dispute, če v oglasu ni navedeno si sam kriv, da si bidal na ponudbo, ki ne pošilja v slo. Ni zaj ustavna pravica, da ti on pošlje, če tega ni planiral v štartu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Ni zaj ustavna pravica, da ti on pošlje, če tega ni planiral v štartu.
Pa bi morala biti, če se gremo neke EU. Jaz razumem, da nekdo noče pošiljat izven EU. Ne razumem, pa da ne pošilja v vse države članice EU-ja. Saj zaradi tega on nima večjih stroškov, itak jaz plačam poštnino. Nekaj je sicer že bilo govora o tem, v EU parlamentu.
 
27. jan 2022
4.793
1.730
113
Pa bi morala biti, če se gremo neke EU. Jaz razumem, da nekdo noče pošiljat izven EU. Ne razumem, pa da ne pošilja v vse države članice EU-ja. Saj zaradi tega on nima večjih stroškov, itak jaz plačam poštnino. Nekaj je sicer že bilo govora o tem, v EU parlamentu.
Dopusti možnost da gre za privatnega prodajalca in pol si lahko vse direktive EU, saj veš kam - zatlačiš. ;)

+ še to: veliko trgovcev ima z dobaviteljem razdeljene trge - tudi znotraj držav in seveda znotraj EU in jim ne dovolijo pošiljati izven matične države - kaj pol ti kot kupec delaš z nakupljenim jih ne briga več.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
Je tudi razlog da se jih če so pravne osebe "opali" s slovenskim DDVjem pa nekaj birokracije.
Ko je EU to uvedla je kar lep del pravnih oseb nehal pošiljat v Slovenijo.
Fizične osebe pa se predvsem bojijo, da smo nadpovprečni nateguni (kar precej ljudi tudi je) in bomo prijavili nedelujoče, pokvarjeno, poškodovano...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Hvala vsem za pomoč, zadeva pa je taka, bital sem za en izdelek in sistem Ebaya mi je to pustil, ker prodajalec lahko uredi, da ti ne.

No prodajalca sem kontaktiral in mi je napisal samo o pošiljanju v Slovenijom: NO, SORRY.

To je vse, kar je ven spravil, potem pa zmagam z zelo nizko ponudbo realno ene 15% realne vrednosti, no sem pa človeku tudi napisal, naj mi računa več za pošiljanje pa še nekaj za njega za pakiranje in tudi na Ebay dal zahtevo da pošlje zahtevo za plačilo z stroški.

Odgovoril ni seveda nič, je pa zjutraj čudežno prišlo obvestilo, koliko, naj plačam, dal je relativno malo samo 30 eur za nekje 20 do 25 kg.

Torej sem plačal, pa sedaj vidimo, kaj bo.

Vam pa javim, kako se odvije in če bo na koncu vse ok, gre se za rabljene Bose zvočnike za nadgradnjo mojega obstoječega sistema.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.690
113
kod Džej-Zija
Kot je luka51 napisal. Če piše “Versand nach Deutschland”, pred bidanjem pošljem vljudno povpraševanje, če je pripravljen naredit izjemo in da plačaš dodatne stroške. Če reče tip NE, je tu zate zgodba zaključena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
še vedno imaš možnost da iz SLO naročiš prevzem pošilje v tujini

nazadnje je bil paket 25kg nekje 40 eur preko DPDja
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Kot je luka51 napisal. Če piše “Versand nach Deutschland”, pred bidanjem pošljem vljudno povpraševanje, če je pripravljen naredit izjemo in da plačaš dodatne stroške. Če reče tip NE, je tu zate zgodba zaključena.

Tega nisi rabil napisat, to je jasno vsakemu ki ima narejenih 8 razredov osnovne šole. Če je zgolj Versand nach DE je to to. Nimaš se kaj žaliti. Lahko samo daš DE naslov ali pa pošlješ svojega kurirja po paket. Pa še tvojega kurirja ti ni dolžan sprejeti.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.690
113
kod Džej-Zija
Imel sem par situacij, ko je tako pisalo, pa sem kontaktiral prodajalca, ki je bil pripravljen spremeniti pošiljanje že med avkcijo na celotno Evropo ali pa se je v zasebni korespondenci strinjal, da pošlje tudi izven Nemčije.

Če prodajalec ni za to, pa nimaš kaj naredit. Vsekakor pa ni dolžan pošiljat izven Nemčije, če ima vnaprej jasno objavljeno, da pošilja le znotraj. EU gor ali dol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun