Mesec november - topli kraji

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Kam bi bilo fajn iti novembra, da bi šla na toplo ali kar na vroče sonce, sam še ne vem koliko sem se pripravljena skeširat. Da bo treba delat pasuš sem se nekako že sprijaznila.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Najbliže in najceneje je v tem času Egipt: Sharm, Hurgada, Marsa Alam, ..., 1 teden AI od 420 EUR naprej. Bolje je v začetku novembra, pozneje je sonce sicer še vedno zelo močno, morje ima še preko 24 stopinj, vendar pa precej pogosto močno piha.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
zelo zelo všečen predlog, moram malo agencije preverit. Začetek novembra imam pa tako ali tako željo, zaradi večih razlogov.

tnx zaenkrat
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Primus kateri od omenjenih resortov je najlepsi za snorkling? Nekako me mika kak Marsa Alam, predvsem zaradi moznega kake izleta v Dolino kraljev. Ponujajo to v omenjenih resortih, glede na to da je 200km v eno stran, cest pa bore malo? Verjetno je edina resitev letalo?

LP
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Za izlet v dolino kraljev, Luxor, dolino kraljic, ... je najboljši kraj Hurgada, najbližji obmorski pa Safaga. V hurgadi za vsakim vogalom ponujajo izlete v omenjene kraje vsaj pol ceneje, kot agencija s katero boš prišel v Egipt. Potuješ z dobnim avtobusom in v enem dnevu ti razkažejo praktično vse.

Za snorklanje iz hotelske plaže pa je najboljši Sharm el Sheikh, od Ras um Sida na jugu, pa do Nabq baya na severu: Ras Um El Sid (popoldan preveč (kao) potapljačev, sicer pa najlepši in najlažji del Sharma, za snorklarje), pa vse plaže proti Naama Bayu (samega Naama Baya pa se izogibaj, ker je tam samo mivka!), nato sledi Garden's Bay (middle in far), Coral Bay (npr. hotel Domina Coral Bay), Shark's Bay (ki so ga v zadnjih dveh letih Rusi čisto uničili) in pa Ras Nasrani. Do tu je morje ob robu koralnega grebena sorazmerno mirno in plitvo, naprej, proti Nabq, pa je vedno razburkano (naprimer hotel Hauza), vedno precej piha, a je globje in kadar je mirno v njem vidiš precej večje živali, kot južneje.

TUKAJ sem naložil nekaj zemljevidov s hoteli v Sharmu, žal ni vse ažurno, nekaj je pa le.
 
Nazadnje urejeno:

shift

Guru
20. jul 2007
9.862
2.246
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Najbliže in najceneje je v tem času Egipt: Sharm, Hurgada, Marsa Alam, ..., 1 teden AI od 420 EUR naprej. Bolje je v začetku novembra, pozneje je sonce sicer še vedno zelo močno, morje ima še preko 24 stopinj, vendar pa precej pogosto močno piha.
zmaga.gif


1x letno grem za 7 dni.iz minhna za AI 280-310€ in sicer marsa alam.odličen korlani greben z želvami in dugongi ter vso ribjo druščino na hotleski plaži.do luxorja cca 3-4 ure in za vse vodene oglede cena cca 60€ po osebi.tako da zabijem dol cca 400€ z hotelom skupaj.ni boljšega tropskega morja tako blizu z takim pisanim podvodnim svetom
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Se strinjam, iz Munchna je vse ceneje. Tudi jaz potujem od tam, ko grem kam dlje (2x na leto) in za dalj časa. V Egipt se pa skoraj ne splača iti od tam, saj tudi pot do Munchna in nazaj stane, pa precej časa vzame in na koncu si s stroški nekako na istem, potuješ pa bistveno dlje, pa še en razlog je, večina ljudi ni navajena potovat in jim je že pot iz Brnika dogodivščina, da bi šli pa v svoji režiji še v Munchen, tam našli letališče, parkirni prostor, itd, je pa že kar prehudo.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.862
2.246
113
za šankom
jah midva ponavadi še udariva šetnjo čez minhen.parking ni tako drag na p41 za 7 dni 35€
je pa tako da letališče v minhnu je res bomba in imaš dejansko kaj početi tam med tem ko na brniku mi dolgcajt rata že na parkirišču
 

Ira

Pripravnik
30. jul 2010
112
0
16
@Primus: hotel Domina Coral bay baje 'ne obstaja vec' oz. se je preimenoval ... sta mi ga pa zdaj ze 2 priporocila
smile-1.gif
tko da mora bit res fajn!
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Res ne bi vedel kako se imenuje sedaj, gre pa to za cca 2 km dolg zaliv, v katerem je dejansko 5 hotelov (vsi so se imenovali Coral Bay, eden od njih, najcenejši je bil Domina Coral Bay), in imajo celo svoj čas, ki je za eno uro različen od egiptovskega. Ko sem bil zadnjič tam je bil koralni greben ( FILMČKI - fotke in filmčki so slabi, ker je bilo to šele moje drugo leto ukvarjanja s fotografijo nasploh) enostavno dostopen, lep, barvit in poln življenja.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.862
2.246
113
za šankom
večinoma na odklopu do 3 tedne pred odhodom.veš da ni vedno tako kot obljubljajo ali kot je na slikah.za topa greš na tripadvisor pogledati ocene hotelov in si izbereš kar ti pač najbolj odgovarja.mene zanima v egiptu samo hotel na plaži z koralnim grebenom in AI ponudbo.vse ostalo je stranskega pomena
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Kake pa so T morja na Grskih otokih konec septembra ali v oktobru? Verjetno nekoliko nizje kot v Egiptu.

lp
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Odvisno kakšna temperatura vode ti je še všeč, v Grčiji je konec septembra (sicer tudi različno po otokih) temperatura le malo nad 20, v začetku oktobra pa le še okoli 20, v Egiptu pa je v tem času še 26 in šele konec novembra pade na 22 do 23 (spet kakor kje in koliko kak dan piha veter).
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
ksz...

Da ne odpiram nove teme. Kam malce dlje od egipta in da je toplo bi priporocali za NY? Bi si vzel 14 dni pa nekam dlje popokal pete, nekdo je privlekel filipine, ampak sem na brzino gledal cene kart pa me ne minilo. Zdaj je kao v igri kuba, recimo kaksen AI paket pa potem dalje v lastni reziji, ker dvomim, da bi zgolj karta prisla toliko ceneje kot ce vzames cel aranzma pa ga potem po zelji koristis.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
No, samo 2k pa ne bi dal zgolj za karte. Recimo med jurja do 1500 za zadevo sem racunal odkartat.