Logitech Harmony 600 in 650? Katerega?

guardy

Guru
3. avg 2007
8.476
1.047
113
Obišči stran
Zakaj bi rabil BT daljinec? Največ kar rabim je IR, opcijsko za kako zadevo mogoče RF, kar recimo omogoča model 900.

In program za nastavitve meni pomeni ogromno. Ko enkrat nastavim samo menjam daljince in to je to. Ne pa da moram vedno na novo nastavljat...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Saj o tem govorim. Ni Logitech edini in kar po defaultu najboljša izbira....se spomnim ene 10 let nazaj daljince od Philipsa, ki so imei 5" LCD ekrane,na dotik, 8000 serija, 9000 serija ( marantz ) pa že barvne....ni da ne bi delovalo. In to 10 let nazaj.

Zakaj bluetooth? Mogoče zato, ker sem izpostavil oz. vprašal kaj ima 600tka več od recimo SRU 8008? Vemo pa da PS3 potrebuje bluetooth daljinca....:p
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.476
1.047
113
Obišči stran
PS3 nimam, tako da mi ne igra vloge
wink-1.gif


Verjemi, da sem pred logitechom zamenjal malo morje daljincev in harmony je edini, ki ga kot samo enega uporabljam zadnjih 5 let
wink-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
To je pac tvoje mnenje.... Meni osebno se Logitech ne zdi nic posebnega... In sem tudi bolj zadovoljen s Philips univerzalnim... Vsak ima svoje preference... A to se ne pomeni, da je za vse najboljsi Logitech Harmony...
smile-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Glej izhajal sem iz tega, da je SRU 8008 stal slabih 40€, ko so cene L650 cca 120€, kar je 3x dražje za zelo podobno zadevco. Da ne govorimo o temu, da Philips dela uni.daljince že vsaj 15 let....

To, da je (ste) kupovali 600tko za 50€ pa nisem vedel, saj sem na hitro preletel temo in tu sem ga brcnil v temo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.476
1.047
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
To je pac tvoje mnenje.... Meni osebno se Logitech ne zdi nic posebnega... In sem tudi bolj zadovoljen s Philips univerzalnim... Vsak ima svoje preference... A to se ne pomeni, da je za vse najboljsi Logitech Harmony...
smile-1.gif

Lej, če ti kupiš univerzalca in hočeš uporabljat activitiye, zraven pa naprave upravljaš še z originalnimi daljinci IN potem še govorit, da je logitech šrot..... Glih zato je ime univerzalni
wink-1.gif


Philipsa sem mel pred leti, pa mi ni bil OK, sem imel svašta iz conrada in špara, pa ni bilo OK. Za prvega logitecha 555 sem tudi najprej mislil tako kot ti, da je jajc, DOKLER si nisem uštimal activityev in delovanja tako, kot se zagre. In od takrat logitecha ne menjam več. Razen če najdem kje še kaj boljšega za podoben denar.

In še en uporabnik tu gori je, ki je isto govoril, dokler si ga ni upedenal. V tej temi se še ni oglasil
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.476
1.047
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Glej izhajal sem iz tega, da je SRU 8008 stal slabih 40€, ko so cene L650 cca 120€, kar je 3x dražje za zelo podobno zadevco. Da ne govorimo o temu, da Philips dela uni.daljince že vsaj 15 let....

To, da je (ste) kupovali 600tko za 50€ pa nisem vedel, saj sem na hitro preletel temo in tu sem ga brcnil v temo.

In kdaj je bil 650 120€? To je že skorajda cena za ONE... Philips je cenejši, toliko pa spet ne
wink-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kakorkoli... meni osebno je Logitech crap... in se lahko po trapalnicah meces
smile-1.gif


Imam Harmony 525 se doma... in imel tudi Harmony 700, ki pa je dobil novega lastnika, ki je upam da, zadovoljen z njim
smile-1.gif
... Sem mislil, da je model 700 kaj boljsi od 525, pa ni nic boljsi... edino malo boljse tipke ima... to je pa vse, kar sem jaz opazil ...

 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.476
1.047
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Kakorkoli... meni osebno je Logitech crap... in se lahko po trapalnicah meces
smile-1.gif


Imam Harmony 525 se doma... in imel tudi Harmony 700, ki pa je dobil novega lastnika, ki je upam da, zadovoljen z njim
smile-1.gif
... Sem mislil, da je model 700 kaj boljsi od 525, pa ni nic boljsi... edino malo boljse tipke ima... to je pa vse, kar sem jaz opazil ...

Sej vem da ti je crap, meni je pa top. Mnenje pa izražava oba
wink-1.gif


700 po funkcijah je načeloma "slabši" kot 525, saj ima "samo" do 6/8 naprav, 525 pa ima 15 naprav.

Kar mi je pri 700 všeč so boljše tipke, pa glede na 525/555 so se znebili tipk picture pa sound in sedaj lahko dostopaš do vseh funkcij naprav že v osnovi. Pa 700 ima vgrajene akumulatorje, vendar zdržijo konkretno manj kot pri 525. Recimo nekje 3 tedne pri meni, 555 mi je recimo zdržal več kot pol leta.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Glej izhajal sem iz tega, da je SRU 8008 stal slabih 40€, ko so cene L650 cca 120€, kar je 3x dražje za zelo podobno zadevco. Da ne govorimo o temu, da Philips dela uni.daljince že vsaj 15 let....

To, da je (ste) kupovali 600tko za 50€ pa nisem vedel, saj sem na hitro preletel temo in tu sem ga brcnil v temo.

In kdaj je bil 650 120€? To je že skorajda cena za ONE... Philips je cenejši, toliko pa spet ne
wink-1.gif

Kot sem že napisal; 8008 uporabljam za TV, DVBT, stereo ojačevalec in CD player. DVBT je xplore (kr neki ), ojačevalec in cd player pa za 99.9% folka tu gor popolnoma nepoznan, zato je brez veze kaj imam. Lahko pa povem, da je bil tudi Philipsu neznan, ampak sem ga naučil in sedaj imam le tega tudi za oba. Vse funkcije ! Ni da ni...
kmalu ga bom še naučil za dvoriščna vrata, Micko klimo, Micko t.č...itn....še kaj? Ni da ne bi delovalo ( no, IR mora bit ; PS3jko ne morm krmmiliti
frown-1.gif
)

Prednosti, pregleden ekran, barven, kontrasten, nadalje vrtljiv multifunkcijski jogger, tipke so bomba ( 100x boljše od logitecha ) !
Krmili do 8 zadevc.
To je to, za nižjo ceno 650tke....:)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
thnx, zgleda vredu zadeva.
Ni pocen, pa predvidevam, da tudi procesorsko ni ravno šparoven (se trudim, da mi htpc laufa na minimumu).
Sej nabavil sem en kitajski ponaredek daljinca za pc in s tem potem neki kombiniral, ampak ne deluje vredu, ker je ponaredek in nima vseh driverjev oz. možnosti - žal take stvari izveš šele potem doma, ko en teden ne spiš:(
Me zanima iz prakse, če ima kdo kaj kar mu deluje.
namesto Girderja lahko uporabiš tudi Eventghost, ki je brezplačen, pa malo bolj enostaven za nastavit.
Sicer pa jaz zdaj uporabljam kar en poceni PC remote, ki sem ga nabavil na Dealextreme za manj kot 10$. Dobra stran je, da je plug&play, torej vtakneš v USB in zadeva že dela. Poleg tega je verjetno strojno nezahtevna za tvoj HTPC. slaba stran je, da si omejen zgolj na ukaze, ki jih ima daljinec predprogramirane (puščice gor, dol, levo, desno, enter, escape, ALT+TAB, ...) in nimaš toliko možnosti programiranja posebnih ukazov, kot npr. pri Girderju ali EvenGhostu

eventghost sem sprobal. se pa trenutno ne spomnem zakaj ga več ne uporabljam. je pa zanimiv program ja.
tudi sam imam enga kitajčka za htpc, ampak je problem, ker se od originala razlikuje v tem, da so tiste barvne tipke pri meni gluhe/ne delajo. Če bi imel original pa bi si lahko na te tipke naredil shortcute do programov in to naučil hamrony-a.
Tebi delujejo barvne tipke? Lahko prosim daš link do unga z dealxtreme.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
jek do probal " ONE FOR ALL " XSIGHT TOUCH ?

sam sem bil tudi v dilemi kaj izbrati.
po parih ne prespanih nočeh in urah googlanja sem se odličil za harmony one.
- cenovno nekje tam tam
- imajo ogromno bazo aparatov (samo priklopilš daljinca, poklikaš naprave, ki jih imaš, pristisneš apply in to je to:) )
- imajo zelo veliko uporabnikov (če kaj ne veš, google sigurno najde odgovor:) )
- preizkušena zadeva po celem svetu
- glede na to, da imam neke vrste mini smarthome in je tudi to napravo že imel v svoji bazi, je bila samo pikica na i:)

pri 100€ vrednem daljincu, nekak nisem hotel biti poizkusni zajček;) Še vedno se mi zdi, da je 100€ za daljinca dat skor mal bolano, ampak ok, enkrat se živi in zakaj si ne bi privoščli, če lahko;)


@all
nekdo je omenjal PS3 in BT. Ne bote vrjel, tudi aftermakret "pretvorniki" se dobijo;)
recimo prvi zadetek na googlu http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B000R5H7KE/ref=nosim/hometheatersh-20
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.192
839
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
eventghost sem sprobal. se pa trenutno ne spomnem zakaj ga več ne uporabljam. je pa zanimiv program ja.
tudi sam imam enga kitajčka za htpc, ampak je problem, ker se od originala razlikuje v tem, da so tiste barvne tipke pri meni gluhe/ne delajo. Če bi imel original pa bi si lahko na te tipke naredil shortcute do programov in to naučil hamrony-a.
Tebi delujejo barvne tipke? Lahko prosim daš link do unga z dealxtreme.
mojega sicer nimajo več, je bil pa zelo podoben temule:
http://www.dealextreme.com/p/driver-free-universal-usb-ir-media-remote-controller-for-pc-2-aaa-27596
ne vem, katere barvne tipke imaš v mislih? takile daljinci so prirejeni za upravljanje PC in ne TV.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
po obliki je moj čist enak. razen spodnjega barvastega fleka med tipkami nima.
zgornje 4 tipke (A, B, C, D) sem mislu. Če bi pri meni delovale bi imel takoj en problem manj:) Te tipke, če delajo, se jih da nastavit za shortcute in potem še to nastaviš v harmonyu.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.192
839
113
jaz imam namesto tipk A B C D, tipke browser_back, browser_forward, browser_home in še eno, pa vse delujejo. ampak le v brskalniku.