Nakup univarzalnega daljinca

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
ne moreš primerjat harmonija in neko čip sranje, ki ga imam tudi sam nekje še. glavna predost pred navadnimi poceni je da prepozna 99% vse, kar ne prepozna, se nauči, najboljše pa je da lahko nastavljaš kombinacije. meni recimo vklop tv tipke zgleda tako: prižgi tv, preklopi na hdmi1, prižgi reciver, preklopi na cable/sat, prižgi stb. znajo to tvoji poceni prijatelji?
smile-1.gif

sicer pa lahko na njihovi strani preveriš če pozna tvoje komponente.

hoferjev medion za 10€ zna
evil.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.476
1.047
113
Obišči stran
A pa je tale tvoj medionov v nemščini al angleščini? Ker js obolevam pri fotru ker ma nemškega, ne moreš pa jezika zamenat :/
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Kolikor jaz vem, je razlika v barvi osvetlitve (modra vs. oranžna), pa 555 ima dodatna dva guma, in sicer Mute in Prev. To je pa vsa razlika pomoje.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
navodila so v ene 6jezikih (tudi slo), daljinc pa je v ang.

Zdej za točno vse funkcije ki jih je naštel Steve še nisem probal, če delajo, ima pa možnost snemanja macro-jev, v katerih je ravno v tem keč, da naj bi delalo to kar je napisal Steve. To da z 2x klik prižgeš vse elektronske komponente to sigurno dela. Po mojem bi mogl tut, da izbereš kater hdmi in še kaj.

Sem pa na njega presnel tudi daljinca od T-2 aminota;) In dela vse. Samo moj stari jamra, da moraš bit malo preveč točen pri usmerjanju (men se glih ni zdelo), pa ene 4m daleč nese.

Če ti ni všeč, pa se mi zdi, da ima hofer tudi neko garancijo in ga lahko nazaj odneseš.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.476
1.047
113
Obišči stran
Sam sem na medionu nastavu Sagem STB BT, dela vse kar na originalnem, kodo pa sem poiskal s search.

Očitno je napaka ta, da sem ga kupil v AT, ker ga v SLO ni bilo več, pa je nemški. Jebatga, se bomo pa zajebaval... :S
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.192
839
113
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Pa ti univerzalni daljinci dejansko delujejo tako, da lahko priklopiš karkoli gor? Imam 2 cheap univerzalna in na obeh npr pri glasbenem stolpu dela samo vklop in glasnost, reciever pa sploh ne.
Rabil bi nekaj za tv+totalTv+Sony stolp+HamanKardon reciever+v kratkem Xtreamer...
načeloma bi tudi poceni univerzalni morali delovati dobro. prej sem imel nekega poceni univerzalnega daljinca od Vivanco za <10€ in so mi (praktično) vse funkcije delale na TV, stolpu in videorekorderju. edino HDD snemalnika mi ni prepoznal, ker je bil čisto nova zadeva.
prednost harmonyja je pa tudi v tem, da ima bistveno močnejši signal od prejšnjega univerzalnega daljinca, pa tudi od originalnih daljincev
 

Goran_r

Pripravnik
18. okt 2007
165
0
16
Citat:
Uporabnik Steve pravi:meni recimo vklop tv tipke zgleda tako: prižgi tv, preklopi na hdmi1, prižgi reciver, preklopi na cable/sat, prižgi stb.

Kaj pa, če je katera od teh naprav že vklopljena? Npr. receiver ali pa TV ima isto tipko za vklop oz. izklop. Torej - ali se TV izklopi, če je TV že vkljopljen, ti pa pritisneš na tvojo "vklop TV" tipko, ki ti naredi vse zgoraj našteto?
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
820
394
63
Citat:
Uporabnik Goran_r pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:meni recimo vklop tv tipke zgleda tako: prižgi tv, preklopi na hdmi1, prižgi reciver, preklopi na cable/sat, prižgi stb.

Kaj pa, če je katera od teh naprav že vklopljena? Npr. receiver ali pa TV ima isto tipko za vklop oz. izklop. Torej - ali se TV izklopi, če je TV že vkljopljen, ti pa pritisneš na tvojo "vklop TV" tipko, ki ti naredi vse zgoraj našteto?

...ali pa, če katera od naprav slučajno ni v dometu daljinca? Zame nebi bila težava, ampak za ženo
evil.gif
 

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
Tak na brzino:
- razlike med 525 in 555 je par gumbekov, osvetlitev sem imel modro na 525, zdaj na 555 pa oranžno
- če je katera naprava že prižgana in stisneš gumb watch tv ti bo prižgane naprave izkloplo, stisneš devices pa izbereš napravo ki jo je izkloplo in jo enostavno še enkrat vklopiš sekunda
Ta daljinc ima toliko prednosti da jaz resnično ne bi premišljeval in se takoj odločil za harmony, že to da ga mam 2 leti pa pol dost pove, ker se vse druge naprave menjujejo (tv, dvd AV recive WD tv,....) ampak daljinec ostaja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.389
6.541
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Sam sem na medionu nastavu Sagem STB BT, dela vse kar na originalnem, kodo pa sem poiskal s search.

Očitno je napaka ta, da sem ga kupil v AT, ker ga v SLO ni bilo več, pa je nemški. Jebatga, se bomo pa zajebaval... :S

No zaradi tega pa res ne moreš Hoferja krivit
wink-1.gif

Sicer paž e dolgo nazaj mi nek vivanco ni prepoznal mini stolpa,, tv je prepoznal.
Zdaj mi je na tem stolpu crknil pilot (predvidevam ker prime "samo ena polovica tipk) pa bi imel rad enega univerzalnega, Samo bi začel pri "hofer variantah.
Trenutno ima lidl spet "akcijo" pilotkov po ceni 9 evrov.
Baje so že nekateri kupoval te pilotke?
Kako se obnesejo?
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Imaš tudi tipko Help in te potem po korakih sprašuje npr. je TV prižgan, je DVD prižgan in potem spodaj klikaš DA/NE dokler pač ne zrihtaš. Enostavno v glavnem.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Trenutno ima lidl spet "akcijo" pilotkov po ceni 9 evrov.
Baje so že nekateri kupoval te pilotke?
Kako se obnesejo?

tej sod rugačni kot uni v prvi seriji.
Iz prve serije se pri nas uporbablja, sam ni cool. 3x sem ga že odprl pa spucal kontakte, 1x zamenjal baterije, sedaj je display crknil, vendar funkcije še delajo.

Jst predlagam, da vsi ki dalinca dost uporabljajo in se zares hočjo z njim razvajat, naj razkirajo pa kupjo enga doberga. Sej tej pocen lidl'hofer... so solidni, ampk ne za heavyuserje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.925
9.584
113
Meni Lidlov odlično opravlja delo. Je pa res daleč od dragih, ampak tistih 9 EUR je že zdavnaj odplačal.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Ne se smejat! Verjetno pričakujem preveč. Na Logitechovi strani vidim, da daljinec Harmony podpira tudi kar nekaj proizvajalcev za hišno avtomatiko... A je kakšna šansa, da se jst pri svojih roletarjih pozanimam kdo proizvaja motorček za dviganje rolet in ga najdem tudi med podporo za Harmony?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.925
9.584
113
Bolj produjtivno bo, če boš vprašal za proizvajalca daljinskega sprejemnika in oddajnika. Sicer imaš pa funkcijo ročnega učenja, a ne?
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Citat:
Bolj produjtivno bo, če boš vprašal za proizvajalca daljinskega sprejemnika in oddajnika.
Zdej vem kaj moram vprašat. Hvala.

Citat:
Sicer imaš pa funkcijo ročnega učenja, a ne?
Nimam pojma kaj je to funkcija učenja. Nimam jst tega daljinca drgač.

A je torej možno s tem daljincem spustit roleto al ne?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.925
9.584
113
Ja in ne. Odvisno od sistema za upravljanje rolete.
tongue-1.gif

Ročno učenje pa je, da usmeriš daljinca od rolete v Harmony-a, pritisneš gum in on si to zapomni, potem pa reproducira. In guala, zadeva bi morala delat. Razen, če dela na kakšen drug sistem.
Brez testa lahko zgolj teoretiziramo.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
grin1.gif


Drgač pa hvala ja. Nisem vedu, da lahko tudi tako napravo pogrunta.