LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:

Vidni kot

Proizvajalci radi navajajo, da njihova zaslon ponuja (skoraj) 180-stopinjski vidni kot. Ne povedo pa tega, da ta številka prav nič ne pove o vidnem kotu, pri katerem je gledanje še sprejemljivo. Specifikacije za merjenje vidnega kota namreč določajo, da se le-ta konča tam, kjer kontrastno razmerje pade pod 10:1. Da je slika pri tem praktično negledljiva, marketinških oddelkov ne zanima. V realnosti noben televizor ali monitor ne ponuja več kot +/- 45-stopinjskega vidnega kota. Do te vrednosti se kakovost slike še ne izgublja, nato pa kontrastno razmerje močno upade, barve pa so videti sprane.
Še več. Pri večini LCD se slika vidno (ne ono "opaziš, če si ful pozoren" ampak "ooreeeeenk") spremeni že pri spremembi zornega kota za 5 stopinj.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
no ja, jaz imam en nizkocenovni lcd tv 42" in so koti presenetljivo dobri. Tudi če gledam zelo pod kotom je vse tako kot treba. Sem pa imel na poskusu tudi en lg, bistveno manjši 26", si pa takoj videl diapozitiv če si zelo od spodaj pogledal. Očitno imajo večji lcdji automatično boljšo matriko.
 

toshiba

Zelenc'
15. dec 2010
18
0
1
Citat:
Uporabnik toshiba pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Sam sem sicer zaenkrat pri njih kupil samo Onkyo avdio sistem... ampak so bili zelo prijazni.... hiter odgovor pri povprasevanju preko maila... so me kar poklicali... in priajzen sogovornik mi je korektno odgovoril na vsa moja vprasanja... Tudi ob osebnem prevzemu je bilo vse OK ... Tako, da v takem primeru bi pomoje mogli takoj zamenjati za drugega (ce ga imajo na zalogi) in potem resevati reklamacijo z dostavno sluzbo ...
Zanimivo,jaz sem tudi pri njih kupil Onkyo receiver...in ni bilo nobenih težav.
smile-1.gif
Tudi sedaj, ko sem preko maila poslal povpraševanje so me isti dan poklicali in bili profesionalni...tako, da nimam nobenih pripomb!

Ja, jaz tudi mislim, da bi mi lahko takoj zamenjali za drugega, če imajo zalogo in potem reševali reklamacijo z TNT-jem...saj to ziher ni njihov prvi tak primer, da bi dostavna firma kaj poškodovala..iz izkušenj iz službe pa vem, da so te reklamacije s prevozniki dokaj zapletene, ker se na vse načine otepajo odgovornosti..samo upam lahko, da mi bodo dali novega..
sprasujem se.gif



..da zaključim glede počenega ekrana - včeraj sem osebno peljal Samsunga nazaj v Mediamarket v Ljubljano. Še enkrat sem opisal kaj se je zgodilo, pokazal sem tudi fotografijo, kako je izgledalo, ko sem TV prižgal. Tip je pregledal TV, če še je slučajnu kje drugje poškodovan (torej, če mi je mogoče padel na tla ipd.)

Ko je videl, da je vse ok in da se je dejansko pod kotom videla vboklina na sredini TV-ja in prav tako poškodovana embalaža TV-ja na sredini, mi je brez problema takoj menjal za nov Samsung! Resnično zelo profesionalno in korektno! Večkrat se mi je tudi opravičil, tako da sem resnično zelo vesel in zadovoljen z Mediamarketom, da smo to neljubo zadevo v cca. 10. minutah uredili!
smile-1.gif


p.s. se opravičujem, ker ta "moj primer" verjetno ne spada v ta topic
redface-1.gif


lp
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
baje da tudi če aktiviraš 3d funkcijo, ti ne pomaga, ker potrebuješ 3d očala, katera pa ni mogoče povezati s tem modelom tvja. tv mora (baje) imeti nek skriti receiver za očala, da se tv in očala povežeta.

morda obstaja možnost, da bo ta receiver čez nekaj časa moč kupiti na usb ključek in boš prek tega povezal tv in očala.

ker sedaj tudi če aktiviraš 3d, se po zagotu tvja avtomatično ugasne.
 

miljan

Pripravnik
12. feb 2010
40
0
6
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
raje vzami večji ključek - glih en dan sem gledal te ključke so zelo poceni - recimo 16gb ključek stane nekje okoli 24 eurov! imaš ga pa lahko samo za ta namen - torej za svoje tv posnetke.

Kupil včeraj kluček 16gb in vtaknil v TV. Tv ga je formatiral in zdaj stvar deluje.
cheer.gif

Ali mogoče ve kdo ali je možno nastaviti snemanje v bodočnosti, tako da ti snema oddajo ko tv ni prižgan.
sprasujem se.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
Če boš nastavil snemanje, tudi sedaj ne rabi bit TV prižgan. Če pa nastaviš na ročno snemanje, recimo 2h ga lahko komot dol ugasneš in snema dalje.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
Če misliš ročno potem na pilotu samo pritsneš gumb za snemanje (spodaj levo z rdečo piko). Z vsakim pritiskom povečaš čas za 30 min. Ustaviš pa z tipko stop (spodaj desno z kvadratekom). Problem pa bo, ker ne boš mogel gledati drugega programa, kot tistega katerega snemaš, razen preko videa, ča ga imaš prikljopljenega. Imaš pa tudi timeshift, se pravi da ti gledani program v ozadju vedno snema in si zamujeni prizor lahko znova pogledaš. Z smernimi tipkami pa se potem vrneš na real time.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.205
26
48
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Sem vas prav "okužil" s tem snemanjem a?
smile-1.gif


Hehehe.

Ti kar nadaljuj v tej smeri. Nič ne bomo jezni, če najdeš še kakšno stvar.
zmaga.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ja sej spremljam novosti glede tega in takoj ko bo še kej novega sporočim.

En model se je baje lotil izdelave nekega widgeta za vse letošnje C serije tvjem, kjer naj bi odprl sistem in s tem bi lahko uporabnik nameščal svoje priljubljene aplikacije na tv (recimo google browser, mozilla,...).

Ker tvju imajo svoj sistem (mislim, da je linux) in je to načeloma omogočeno, samo da je zaprto s strani Sasmunga (pač ni te možnosti nikjer).

Seveda je to še vse v povojih in lahko da ne bo nič iz tega ali pač...
 

toshiba

Zelenc'
15. dec 2010
18
0
1
A ima mogoče kdo kakšen link za neke optimalne nastavitve za Samsunga le32c650 oz. kakšne uporabljate vi?

Dozdaj sem imel še staro Gorenjevo "škatlo", kjer ni bilo potrebno nič kaj dosti nastavljat in slika pri gledanju tv kanalov (pri Amis-u) je proti Samsungu izvrstna..ma kaj izvrstna, fenomenalna! Ne vem, tovarniške nastavitve so takšne, da mi vse skupaj deluje zelo ceneno - kot da gledaš soap opere -žajfnice?! Zato upam, da se da kaj izboljšat z drugačnimi nastavitvami..

Hvala,
lp
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Tu pa so še nastavitve za Samsung LE xxC652

Picture Mode: MOVIE
Backlight: 4 (to achieve ~115 cd/m2 peak luminance – set this according to your viewing environment)
Contrast: 94
Brightness: 44
Sharpness: 0 for HD content, 20-30 for SD
Colour: 48
Tint: Neutral (50/50)

Advanced:
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Shadow Detail: 0
Gamma: +1
Colour Space: Custom (see settings below)
Flesh Tone: 0
Edge Enhancer: Off

CMS Settings (R / G / B):
Red: 50 0 0
Green: 25 55 0
Blue: 0 14 71
Yellow: 52 52 0
Cyan: 24 52 54
Magenta: 43 9 55

White Balance:
Offset (R,G,B): 28, 25, 24
Gain (R,G,B): 19, 26, 24

10p White Balance: ON
Interval 1 (R,G,B): 2 0 0
2: 0 0 -1
3: 0 0 -1
4: -1 0 -1
5: 0 0 0
6: 1 0 0
7: 0 0 -1
8: 0 1 -2
9: 0 2 -2
10: 0 2 -3

Picture Options screen:
Colour Tone: Warm2
Aspect Ratio: Screen Fit for 1080i/1080p, according to source otherwise
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI Black Level: depends on source, “Low” for video devices
Film Mode: Auto 1 or Auto 2 depending on content
Motion Plus: Custom, Blur Reduction: 10, Judder Reduction: 0

Ewo, nisem še preveril, lahko ti poskusiš in sporočiš, če je kul
smile-1.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
Jaz imam Natur (prirodno) in zmanjšano samo barvo na 40. Drugače pa priporočajo te nastavitve

Picture Mode: MOVIE
Backlight: 4 (to achieve ~115 cd/m2 peak luminance – set this according to your viewing environment)
Contrast: 94
Brightness: 44
Sharpness: 0 for HD content, 20-30 for SD
Colour: 48
Tint: Neutral (50/50)

Advanced:
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Shadow Detail: 0
Gamma: +1
Colour Space: Custom (see settings below)
Flesh Tone: 0
Edge Enhancer: Off

CMS Settings (R / G / B):
Red: 50 0 0
Green: 25 55 0
Blue: 0 14 71
Yellow: 52 52 0
Cyan: 24 52 54
Magenta: 43 9 55

White Balance:
Offset (R,G,B): 28, 25, 24
Gain (R,G,B): 19, 26, 24

10p White Balance: ON
Interval 1 (R,G,B): 2 0 0
2: 0 0 -1
3: 0 0 -1
4: -1 0 -1
5: 0 0 0
6: 1 0 0
7: 0 0 -1
8: 0 1 -2
9: 0 2 -2
10: 0 2 -3

Picture Options screen:
Colour Tone: Warm2
Aspect Ratio: Screen Fit for 1080i/1080p, according to source otherwise
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI Black Level: depends on source, “Low” for video devices
Film Mode: Auto 1 or Auto 2 depending on content
Motion Plus: Custom, Blur Reduction: 10, Judder Reduction: 0
 

toshiba

Zelenc'
15. dec 2010
18
0
1
Uuu..to pa je bilo hitro! Hvala!

Še eno vprašanje - s čim pa imate povezan TV z drugimi napravami oz. kaj je najboljše? Sam še nisem nabavil nobenih dodatnih kablov (HDMI ipd..), ravno danes pa sem namenjen v Big Bang in me zanima, če imajo tam kakšne dobre priključke za neko solidno ceno? Rad pa bi priključil na TV PS3, ojačevalec, internet...

Hvala, lp