LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Dobiš adapter za navaden klasični telefon.
VoIP aparate verjetno sploh ne podpirajo.

To je pri vseh ponudnikih tako. (klasičen aparat "na žico", mogoče kateri ponuja še kaj dodatno, recimo T-2 priklop za ISDN aparate)
 

dbest

Pripravnik
24. sep 2007
254
0
16
jao v kero temo sem tole napisal. Sej sem klasičen telefon brez težav priklopu - to pomen da gremo s telefonijo korak nazaj. no sej mam stacionarca bolj za vsak slučaj ampak se mu kljub temu zdi smešno da imam spet 10 let star telefon kjer ne vidim zgodovine klicev, niti kdo me kliče ....
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik lipan pravi:

Še enkrat:
Je letos že kaj novega glede Slovnskga menuja pri Samsungu ?

dvomim, tudi če rečejo da bo, ne bo - tako kot že vsa leta ki ga obljubljajo
frown-1.gif
 

lipan

Pripravnik
4. sep 2007
200
0
16
Ok hvala za info sem navdušen na uvoznikovo požrtvovalnostjo.
evil.gif

Problem je ker se SLO osd navezuje tudi na ostale funkcije.
jezen.gif
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
Hej vsem. Spremljam to temo že od začetka, samo vseeno me zanima še nekaj. Kupit mislim Samsung LCD TV C530 ali C650 (mogoče celo dva) in me zanima naslednje:

Najprej za Samsung TV nasplošno:
-Ali je možno, da ko prižgeš STB (ki je na TV priključen preko Scart ali HDMI), se ti program na TV avtomatsko preklopi na ta zunanji vir (AV ali HDMI)?
-Ali imajo Samsungi funkcijo, da je zvok vedno enako glasen (npr.: nekateri kanali imajo reklame bolj glasne kot je npr. film) in nekateri TV znajo avtomatsko obdržat enako glasnost (vsaj zdi se mi tako)?

Sedaj pa me še zanima samo razlika med C530 in C650:
-Ali C650 podpira več različnih formatov (predvajanje filmov preko USB) kot C530?
-Ali je možno na C530 tudi vključit PVR (preko servisnega menija)? Če ne gre, ali je možno gledat posneto oddajo (ki je bila posneta preko PVR na C650) tudi na C530?
-Zdi se mi, da ste napisali, da PVR dela le na kanalih, kjer deluje EPG (spored). Ali torej ni mogoče, da nastaviš snemanje na kanalu, kjer EPG ne deluje (ali snemanje iz zunanjega vira, ki je priključen na TV)?
-Ali je delovanje teh dveh TV enako hitro (npr.: ko preklopiš med kanali, ko prižgeš TV)?
-Ali ima C650 osvetljen daljinec?

Evo, upam, da je to vse. Naj se že vnaprej zahvalim za pomoč, ki jo vedno tako prijazno ponudite.

Ajde, fajn se mejte.
 

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
@raners:
- če ni druge, se da to urediti z univerzalnim daljincem kot je naprimer logitechov harmony.
- imajo tako funkcijo (auto volume)

razlike:
- podpirata enako število formatov
- na 530 PVR očitno ne dela (vir: compatibility list it wiki/samygo)
- verjetno ne (snemanje deluje le na DVB-C/T kanalniku televizorja)
- nebi smelo biti bistvene razlike (naj potrdi kdo, ki je oba testiral)
- c 650 ima osvetljen daljinec
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
Hej, Naboo. Thanks.

Malo sem pregledal Samygo Wiki in na eni strani sem našel, da gre snemat na USB tudi tako, da na kateremkoli kanalu nastaviš čas snemanja. To piše na strani: http://sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=Enabling_the_PVR_for_C-Series, kjer na dnu strani piše: "If you go into Menu/Antenna/Channel Manager and then press the tools button you can access the "Timer Recording" where you can easily setup any time, channel, start and end time - like oldie VHS recorder".

Ali lahko kdo, ki ima PVR na Samsung TV, sproba, če deluje tudi na kanalih, na katerih ne deluje EPG?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
Hmm, hecno, ker sosed ima C530 in se mu ne preklopi samodejno...

@zakon, kateri TV pa imaš in preko katerega priključka imaš priključen zunanji vir?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
Sosed ima zunanja vira priključena preko scart in preko 3 činčov (AV al kaj je že to), pa mu na nobenem od teh dveh ne preklopi avtomatsko
frown-1.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
Jaz imam preko hdmi enega in preko scarta drugega in se oba preklopita samodejno. Najprej prižgi TV in šele nato zunanji predvajalnik ali kaj pač že imaš. Imam pa C652.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
SCART ima en pin, kjer lahko naprava signalizira, da je vkljucena. TV lahko to zazna in preklopi vhod. Seveda morata to obe napravi "iobvladati", sicer ne deluje.

Kompozitni vhod nima nobenega takega mehanizma, ceprav bi bilo tehnicno izvedljivo, da bi TV zaznal prisotnost videa (bolj konkretno: sinhronizacijskih signalov) in bi preklopil. Ocitno ni bilo nikoli proizvajalcem v interesu da bi dodajali tako funkcionalnost.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
Še lahko prosim kdo, ki ima PVR omogočen, proba snemati kakšno oddajo, kjer EPG ne deluje (po postopku zgoraj) in celo iz zunanjega vira?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
Za vse, ki ste si svoje Samsunge uredili, da vam snemajo na USB, imam nekaj ugotovitev. Poleg snemanja preko EPG-ja (programski vodič) imate možnost nastavitve tudi ročnega snemanja, se pravi, da določite začetek in konec snemanja ter kateri kanal. Pojdite v Menu in izberite zavihek Kanali, nato greste pod upravljanje kanalov in pritisnite tipko Tool. Odpre se vam podmenu kjer izberete Timer snemanja. Na enem forumu sem prebral, da ključek odpira Linux, ker ga Windowsi ne zaznanjo obstaja baje rešitev. Inštalirate si Mint 7 na windows in zaženite run wirtual mashine.