Letos se je pa kmalu začelo...

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Ujel si motorista? Vrjetn je lepo 50 fjakal, ker je na Planini ponavad radar....mnogi pa pol pizdijo ces, kaj se cijazis....
bonk.gif
Ehhh, slabo sem napisal. V avtomobilih so bli živčni in avtomobile sem tudi dohitel... Cel post je v smislu: ne sodi šoferja po vozilu.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Pri tem nesrečniku pogrešam da ni (vsaj poskušal) odreagirat...torej vsaj zagrabit bremze. Če je res vozil 160 km/h bi lahko v delčku sekunde (namesto krika) tistih zadnjih 30 metrov kolikor mu je ostalo pošteno znižal hitrost in si močno povečal možnost za preživetje. A verjetno je tudi njega povsem presenetilo -> spregledal avto.
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
ja,res je čudno. Mogoče je gledal v ogledalo...ali pa od križišča naprej...
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Okie Romzi, stekam.
smile-1.gif
Drgac pa kaj bos pa reagiral pr 150+? v tisti sekundi cist nc...otrpnil in to je rezultat. Itak ni sans, da iz 150 zabremzas na 120 pa pol neki kao manevriras....Iz 120 na 60 bi se slo...pri visjih hitrostih pa bl ne.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Reakcijski čas je enak ne glede na hitrost. Le da v tej sekundi ko odreagiraš pri višji pač več prevoziš...a ko je sekunda mimo, si na bremzah...potem vsak meter šteje, ki ga še imaš na razpolago.
Vsak meter konkretno nižaš hitrost...mogoče bi trk pri 100 km/h preživel...mogoče.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
A res..v tem primeru enostavno ni bilo časa..od krika do trka je manj kot sekunda. Uspelo mu je spustiti gas in roke dat na bremzo.
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Res cudno da ga ta s cliotom ni videl. Motorist pa tudi kaj takega ni pricakoval... Vprasanje kaj bi bilo ce bi se kdo s osebnim priblizeval kriziscu s 120kmh?
Pomoje bi prislo do trcenja tudi ce bi sel motorist po omejitvah, le prezivel bi morda...
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Se ti ne dvigne vec? Pa te mori, ce je kdo hitrejsi od tebe?

Glej ne vem kje se vozis, ampak 80% tistih ki jih srecam, vozimo skupaj se vozijo znotraj regulative, ja z odstopanji +- 10. Sem pa tja se pa najde rossi.

taksnim kot si ti prav privoscim eno vzgojno. ti fitipaldi, imam skoraj 18 kazenskih tock ze. in zakaj? enkrat sem spregledal tablo 30kph, bila je 3m visoko v krosnji, vozil sem 49kph, pise na slikici, ki sem jo lepo dobil na dom, dvakrat sem se vozil skoraj 60kph namesto 50, enkrat v nedeljo dopoldan, enkrat ponedeljek zjutraj ko sem tamale po vrtcih vozil. enkrat sem v nedeljo zjutraj pri visokem v kranju vozil 70 namesto 40kph! pazi to, cez polje!! pa se nekaj taksnih je bilo.

ne vozim pijan, ne dragam po cestah, in ne merim kurca. ce me kdo prehiti spustim gas, se umaknem na desno in ga spustim mimo. ampak, da zagovarjate tele izstrelke na dveh kolesih je malo mimo zdrave pameti. policaji vas itak ne upajo niti ustavljati, ampak saj sami poskrbite za naravni obstoj.

res mi dvigne pisker. vceraj se vracam iz gorenjske, izvoz kranj vzhod, mimo mene v nizkem letu odletita dva SS motorja, cca 160-200kmh sta imela na magistralki polni avtomobilov, par km naprej v lahovcah pa pogumna policaja, ki sta merila prehitro voznjo ustavita mamo z dvema otrokoma zadaj v otroskih sedezih, ker je vozila dobrih 60kph po stevcu (vozil sem za njo). sem ju hotel vprasati po zdravi pameti ampak vidim po tem delu foruma kako je. bi mi sla stet povoje v prvi pomoci. in potem upajo stavkati teli plavi... bom raje tiho.

bos povedal kaksno krepko v zagovor?
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Bedarij ne podpiram in jih nikoli nisem, tako da zagovora glede tehle SS-ovcev nimam. Ti pa povem, da se jih ogromno vozi po pameti. Imas pa tudi take, ki se ne, kot pri kmetih s traktorji, avtomobilisti itd..
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Ampak kok je izstrelkov napram ostalim? ne vem ce 1%. In zarad takih pol kar vecino obsojat? Pa izstrelke ponavad gledas potlej na 24 ur, ce kej posnamejo, al karambol, al pa provido....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Eno so izstrelki drugo divjaki.

Ko sedeš na motor, se osredotočiš samo na vožnjo, kar pa ne drži za avtomobiliste, ki v avtu delajo vse drugo in ne spremljajo prometa, kaj šele da bi ga razumeli.

Zato vidiš primere, ko nekdo cijazi, dela kolono pa mu še kar ni jasno.

Motor tudi bolje pospešuje in nasploh bolj gre od avta, zato šlateke na cesti motoristi še prej "opazimo".

Glede večine motoristov, ki jih srečujem, pa ugotavljam, da vozijo znatno prehitro, tako da ne gre samo za SSofce, ampak tudi ostale.

Redko vidiš, da kdo skozi naselje pelje blizu omejitvi, izven naselja krepko čez omejitve.

Najbolj nevarne so "črede", ko se pastir zažene v prehitevanje, ovce zadaj sledijo pa bo kar bo.

Lani sem si zapomnil SSofca.

Sva šla s kolegom na morje, cesta proti Kočevju (znano "dirkališče"), vozila normalno, s prtljago, naenkrat na enem delu švigne tik ob motorju ko raketa sneta sekira...

V špeglu ga sploh nisem zaznal, niti kolega ne, ker so bili neki "hitri" ovinki.

In sneti sekiri se je tak fajn zdelo, da se nama je še kontra pripeljal v pozdrav.
 
I

Izbrisan uporabnik #488



Primer z Golice, ampak tu ni bilo sile, videl. Odsek za motoriste 70km/h.

Kot motorist moraš tudi poznati odseke, kjer so "motogp" steze in se jim je ob nedeljah po 15. uri bolje ogniti.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Dunajska zjutraj mi nekako ne deluje kot prazna cesta, da bi lahko s skuterjem podiral rekorde. tudi 90km/h ni zelo velika hitrost, avtobus ga je na žalost spregledal, saj mu je sedaj žal (bi dejal Cerar) in pa v šoku je...